Stylowa kuchnia w ciemnych barwach, czyli sposób na ekskluzywne wnętrze
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką HALUPCZOK.
Elegancja we wnętrzach nie oznacza rezygnacji z przytulnego charakteru, a modne kolory nie zawsze muszą wiązać się z paletą jasnych odcieni. Ciemne barwy coraz odważniej wkraczają na rynek wnętrzarski, który – zdominowany wszechobecną bielą i sielankowym nastrojem – potrzebuje mocnej odmiany. Nasycone tonacje zajmują miejsce nieśmiałych pasteli i goszczą już nie tylko w reprezentacyjnych salonach, lecz także kuchniach, w których toczy się życie rodzinne. Jak wykorzystać je w królestwie smaków i aromatów?
Aby pomieszczenie zyskało splendoru, trzeba odpowiednio żonglować materiałami – obowiązkowo tymi wysokiej jakości – i kolorami. To zabawa dla odważnych i przebojowych, którzy nie boją się aranżacyjnych wyzwań. Bardzo łatwo bowiem przekroczyć granicę szyku i popaść w przesadę, dlatego podczas balansowania na krawędzi, warto zdać się na pomoc specjalistów. Marka Halupczok doradzi jak przejść na ciemną stronę mocnych odcieni i stworzyć kuchnię dla koneserów niesztampowego designu. Przekonajcie się sami!
Zawsze modna czerń w kuchni
"Mała czarna" to zawsze dobry wybór, ale czy taka tajemnicza kolorystyka sprawdzi się w kuchni? W tej eleganckiej – z pewnością! Gładkie fronty mebli tworzą wręcz tajemniczą aurę, w której odnajdzie się nie tylko singiel, unikający gotowania, lecz także pewna siebie kobieta, kochająca kulinarne eksperymenty. Jeśli obawiamy się, że za sprawą mocnej tonacji przytłoczymy wnętrze, warto nadać prostym bryłom nieco lekkości, stosując szkło. Takimi zasadami kierowali się projektanci kuchni Eleganza. Wykorzystując szlachetny spiek kwarcowy – występujący na frontach mebli – i przejrzyste wstawki podkreślone ciepłym strumieniem światła, wykreowali niebywałą kompozycję. Istotą w aranżacji ekskluzywnej przestrzeni jest także uzyskanie harmonii między designem a funkcjonalnością. Piękno widoczne na zewnątrz musi łączyć się z innowacyjnością zastosowanych rozwiązań. Wygodne szafki otwierane na dotyk i nowoczesny sprzęt AGD zamknięte w spójnej wizji dekoracyjnej wpłyną na lepszą organizację przestrzeni i zagwarantują komfort.
Kuchnie lubią... brąz!
Mocna kawa, gorąca czekolada i szereg innych, uzależniających smaków, dowodzą temu, że brąz w kuchni ma szczególne znaczenie. Dlaczego więc nie uczynić go dominującą barwą pomieszczenia? Intensywny odcień nieodzownie kojarzy się ze zdecydowanym rysunkiem słojów, które w ekskluzywnym wydaniu drewna hebanowego kuchni Latina będzie namiastką ciepła i przytulności. Nietuzinkowa faktura połączona z ceramiczną okładziną imitującą rdzę magnetyzuje! Nowoczesne wzornictwo w eleganckiej odsłonie bazuje na szlachetnych materiałach, kontrastach i prostocie, a także misternie przeplata się z klasycznym trendem, tworząc kompilację estetyki i piękna. Luksusowe projekty nierozerwalnie wiążą się z artystyczną zabawą, której składowymi są nie tylko barwy, lecz także kształty i faktury. W kuchni Latina punkt ciężkości przeniesiono na wzór, który na prostych bryłach mebli jeszcze bardziej fascynuje. Aby wzmocnić intrygujący efekt, warto wykorzystać ciekawą teksturę występującą na frontach szafek i zastosować ją na podłodze lub ścianie. Takie powtórzenie motywu może okazać się strzałem w dziesiątkę i przypieczętuje stylistyczną harmonię wnętrza.
Kolory do pary: czerń i brąz
W zakresie kolorystycznych duetów palmę pierwszeństwa od dawna dzierżą biel i czerń. Obydwie tonacje zestawione ze sobą będą sztandarowym duetem eleganckiego wnętrza, a więc – stosowane od lat – mogą się szybko znudzić i nie gwarantować efektu o jakim marzymy. Gdy jasny odcień zastąpimy ciepłym tonem naturalnego drewna, rezultat może pozytywnie zaskoczyć! W wyszukanych propozycjach, w których liczy się jakość i szlachetność materii, warto sięgnąć po egzotyczne gatunki. Palisander doskonale sprawdzi się w roli szykownego kompana dla awangardowej czerni, stanowiąc alternatywę dla klasycznego dębu czy orzecha. To przedsmak kulinarnych wrażeń, jakie zagwarantuje funkcjonalna i ekskluzywna kuchnia Toscana marki Halupczok wyposażona w ruchomy, stalowy półwysep kuchenny zintegrowany ze zlewozmywakiem. Wystarczy przesunąć blat, by skorzystać z płyty grzewczej, a tym samym powiększyć sobie przestrzeń pracy. Barwna kompozycja intensywnej czerni z naturalnym motywem prezentuje się nad wyraz luksusowo, a ten reprezentacyjny charakter potęguje delikatne oświetlenie zastosowane wewnątrz szafek wiszących przebijające się przez efektowną taflę wykonaną z transparentnego szkła.
Szarości nie tylko dla odważnych
Spragnieni mocnych wrażeń w kuchni mogą sięgnąć po zdecydowany faworyt kolorystyczny – szarość, rozciągającą się od chłodnych popieli, po tajemnicze grafity. Barwa zaliczana jest do neutralnych tonacji i może być łączona z cegłą, drewnem, kamieniem czy betonem, jednak nie oznacza to, że wybierając ją, stworzymy niezbyt efektowny wystrój i pozbawimy wnętrze patosu. Jeśli w luksusowych aranżacjach zastosujemy metaliczne akcenty, wyszukane faktury, zdecydowane motywy i zrezygnujemy z konstrukcyjnej prostoty możemy zapomnieć o stylizacyjnej nudzie i braku ekskluzywności. Nowatorska linia mebli Palermo z dwupoziomowym blatem i odważnym fornirem ozdobnym imitującym skórę węża lub rybią łuskę sprawią, że pomieszczenie nabierze drapieżnego charakteru i przyciągnie wzrok. Niemal futurystyczna bryła wyspy kuchennej, łącząca strefę gotowania ze strefą relaksu sprawi, że kuchnia będzie nie tyle oryginalna i stylowa, co przepełniona artystycznym pazurem nowoczesnej sztuki użytkowej.
Niech ktoś włączy światło!
Czerń, jej pochodne oraz cała gama ciemnych odcieni to kolory, które znacznie bardziej sprawdzą się na przestronnym metrażu. Nie oznacza to jednak, że ekskluzywność i blichtr są zarezerwowane wyłącznie dla posiadaczy ogromnych pomieszczeń. W tych mniejszych radzimy nieco rozwagi i przemyślenia wielu kwestii. Prawdą jest, że ciemne tony matowych powierzchni mogą pochłaniać światło, dlatego miłośnicy czerni powinni zdecydować się na gładkie formy w połysku, które niczym lustro odbiją wpadające wiązki. Ważna będzie też lekcja dotycząca wykorzystania naturalnego i sztucznego oświetlenia. Wiadomo, że im więcej tego pierwszego tym lepiej, jednak niestety nie zawsze dysponujemy dużym oknem wychodzącym na pobliski park. Wówczas poświęćmy większą uwagę na rozlokowanie lamp i listw LED. Oświetlenie punktowe nad blatem, wewnątrz szuflad i półek czy podświetlone witryny i szafki mogą pomóc w kreowaniu wykwintnego charakteru na małej przestrzeni z użyciem mocnych tonacji.
Ekskluzywne wnętrza stanowią ciekawą propozycję dla tych, którzy chcą przełamać aranżacyjną nudę na jasne kolory i wprowadzić do kuchni sporo ekstrawagancji. Takie pomieszczenia emanują elegancją, a przede wszystkim nie tracą na wartości pod względem wciąż zmieniających się trendów i są wiecznie modne, bo klasa oraz styl zawsze będą na topie.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką HALUPCZOK.