Szerokość sufitu podwieszanego

Witam, Nie wiem czy to jest dobry pomysł, ale myślę o zrobieniu sufitu podwieszanego wokół pokoju o powierzchni 16mkw. Proszę podpowiedzieć czy to dobry pomysł, jeśli tak, to jakiej szerokości miałby być pas sufitu podwieszanego, tak żeby nie pomniejszył mi pokoju?

 1. Dzień dobry, jeśli nie jest to koniecznością odradzam wykonywanie sufitów podwieszanych w takich małych pomieszczeniach. Jeśli trzeba, bo np trzeba ukryć coś pod sufitem, np rurki, to wtedy najlepiej zrobić sufit na całej powierzchni, bez przerwy pomiędzy ścianą a sufitem. Pozdrawiam, Justyna

 2. Dziękuję. W takim razie jak rozwiązać temat z oświetleniem? Może zastosować wokół dekoracyjną listwę sufitową z podświetleniem ledowym ? A może jakieś inne rozwiązanie ? Bo wiem, że oświetlenie jest bardzo ważne. Pozdrawiam

 3. A czy sufit podwieszony zostaje czy nie w takim razie? I jakie jest przeznaczenie pomieszczenia?

 4. W takim razie sufitu podwieszanego nie będzie, a pokój ma przeznaczenie "salonu", pomieszczenie do przyjmowania gości. Czyli znajdzie się tam narożnik, szafka RTV .

 5. Proponuję w takim razie zrobić jedno główne oświetlenie sufitowe (wiszące lub nie) oraz dodatkowo umieścić w którymś miejscu lampę podłogową, nadającą odpowiedni nastrój w salonie.

 6. Chciałam dodać, że pomieszczenie ma 260cm wysokości. Czy to miałoby jakieś znaczenie przy podwieszanym suficie? Zależałoby mi na tym by oświetlenie było bardzo efektowne. Jestem w trakcie remontu więc na tym etapie mogę wiele pozmieniać. Pozdrawiam

 7. Wysokość ma znaczenie, ponieważ sufit podwieszony ją zmniejsza, i jeśli pomieszczenie jest nie za bardzo wysokie (np 250cm i mniej) to wtedy lepiej odpuścić sufit podwieszony, by nie stracić przestrzeni.

 8. Czy w takiej sytuacji sufit podwieszany miałby sens?

 9. Wg mnie nie zmniejszałabym wysokości i odradzałabym sufit, natomiast wszystko zależy od tego jaki efekt chce się uzyskać (także przy całościowym wystroju wnętrza) i jakie oświetlenie koniecznie musi być zastosowane (jeśli punktowe i listwy led, wtedy sufit podwieszony jest konieczny).

 10. Jesli zdecydowałabym się na oświetlenie punktowe i listwy led, to jak szeroki powinien być pasek sufitu podwieszanego wokół pokoju?

 11. minimum 30cm od ścany jeśli chcemy by były wkomponowane w brzeg sufitu listwy led, światło wtedy daje ładną poświatę i też trzeba pamiętać aby było miejsce żeby móc zamontować te listwy ledowe w sufit, im mniejsza odległość sufitu podwieszonego od ściany tym trudniejszy montaż i inny efekt światła z listwy ledowej.

 12. Czy to prawda, że sufit podwieszany powinno się zakładać na profilach stalowych? A przede wszystkim jakiego rodzaju profilach? znalazłem stronę, gdzie jest całkiem sporo profili www.euromixstal.pl/inox-i-aluminium/stal-nierdzewna/profile tylko nie bardzo mam pojęcie o tym, który rodzaj nadaje się do sufitu.

 13. Tak, ja mam sufit podwieszany na profilach stalowych. W internecie jest sporo filmików jak taki sufit wykonać i jakich profili użyć.

 14. dziękuję :)