altany ogrodowe dwuspadowe - pomysły, inspiracje z homebook

Wyszukiwania podobne do "altany ogrodowe dwuspadowe".

Inspiracje 20 zdjęć dla "altany ogrodowe dwuspadowe"

Realizacja domu na Mazurach - Duże jednopiętrowe domy jednorodzinne murowane z dwuspadowym dachem - zdjęcie od Vprojekt design by Weronika Realizacja domu na Mazurach - Produkt na zdjęciu: Komplet mebli ogrodowych Madeleine PATIO ze sklepu sklep.dajar.pl. Produkt na zdjęciu: Komplet mebli ogrodowych Madeleine PATIO ze sklepu sklep.dajar.pl. Duże jednopiętrowe domy jednorodzinne murowane z dwuspadowym dachem, z tarasem, z balkonem, z drewnianą elewacją, z elewacją tynkową, z białą elewacją Zdjęcia Dimitr Kałasznikow Aranżacje wnętrz - Domy: Realizacja domu na Mazurach - Duże jednopiętrowe domy jednorodzinne murowane z dwuspadowym dachem - Vprojekt design by Weronika.
Realizacja domu na Mazurach - Średnie jednopiętrowe domy jednorodzinne murowane z dwuspadowym dachem, styl skandynawski - zdjęcie od Vprojekt design by Weronika Realizacja domu na Mazurach - Produkt na zdjęciu: Komplet mebli ogrodowych Madeleine PATIO ze sklepu sklep.dajar.pl. Średnie jednopiętrowe domy jednorodzinne murowane z dwuspadowym dachem, w stylu skandynawskim, z tarasem, z użytkowym poddaszem, z ogrodem, z drewnianą elewacją, z elewacją tynkową, z białą elewacją, styl skandynawski Zdjęcia Dimitr Kałasznikow Aranżacje wnętrz - Domy: Realizacja domu na Mazurach - Średnie jednopiętrowe domy jednorodzinne murowane z dwuspadowym dachem, styl skandynawski - Vprojekt design by Weronika.
Realizacja domu na Mazurach - Duże jednopiętrowe domy jednorodzinne murowane z dwuspadowym dachem, styl skandynawski - zdjęcie od Vprojekt design by Weronika Realizacja domu na Mazurach - Produkt na zdjęciu: Komplet mebli ogrodowych Madeleine PATIO ze sklepu sklep.dajar.pl. Duże jednopiętrowe domy jednorodzinne murowane z dwuspadowym dachem, w stylu skandynawskim, z tarasem, z użytkowym poddaszem, z ogrodem, z drewnianą elewacją, z elewacją tynkową, z białą elewacją, styl skandynawski Zdjęcia Dimitr Kałasznikow Aranżacje wnętrz - Domy: Realizacja domu na Mazurach - Duże jednopiętrowe domy jednorodzinne murowane z dwuspadowym dachem, styl skandynawski - Vprojekt design by Weronika.
Altana Ogrodowa - Średni taras, styl prowansalski - zdjęcie od VAVASIS Altana Ogrodowa - Produkt na zdjęciu: Happy Green stół ogrodowy Rosenberg 150 x 75 x 68 cm, BEZPŁATNY ODBIÓR: WROCŁAW! Średni taras weranda, w stylu prowansalskim, ze strefą jadalnianą, z zestawem mebli wypoczynkowych, z lampionami, styl prowansalski altana w stylu egzotycznym z wyposażeniem mediteranskim Aranżacje wnętrz - Taras: Altana Ogrodowa - Średni taras, styl prowansalski - VAVASIS. dom - Mur po szopie... marta - Altana
Altana Ogrodowa - Duży taras z tyłu domu, styl prowansalski - zdjęcie od VAVASIS Altana Ogrodowa - Produkt na zdjęciu: Skagerak Drachmann stół ogrodowy, kolor biały S1082015 ze sklepu Rossi.pl. Duży taras z tyłu domu, weranda, w stylu prowansalskim, ze strefą relaksu, ze strefą jadalnianą, z zestawem mebli wypoczynkowych, z kwiatami w donicach, z kinkietami, z dekoracyjnym oświetleniem, z altaną, z płytkami na podłodze, styl prowansalski altana w stylu egzotycznym z wyposażeniem mediteranskim Aranżacje wnętrz - Taras: Altana Ogrodowa - Duży taras z tyłu domu, styl prowansalski - VAVASIS. moje - taras płyty... Taraas /Ogrod - Ogrod... Taraas /Ogrod - Taras Przed Domem
Altana Ogrodowa - Średni taras z tyłu domu, styl tradycyjny - zdjęcie od VAVASIS Altana Ogrodowa - Średni taras z tyłu domu, weranda, tradycyjny, ze strefą relaksu, z zestawem mebli wypoczynkowych, z dekoracyjnym oświetleniem, z dachem, z podłogą z desek kompozytowych, styl tradycyjny altana w stylu egzotycznym z wyposażeniem mediteranskim Aranżacje wnętrz - Taras: Altana Ogrodowa - Średni taras z tyłu domu, styl tradycyjny - VAVASIS. Taras - tacki pietrowe... k&l - altana... dom - taras, klimat
Altana Ogrodowa - Średni ogród za domem, styl prowansalski - zdjęcie od VAVASIS Altana Ogrodowa - Średni ogród za domem, w stylu prowansalskim, ze strefą relaksu, ze strefą komunikacyjną, z ogrodzeniem, z ozdobnymi roślinami, z dekoracyjnym oświetleniem, z kamienną nawierzchnią, z altaną, styl prowansalski altana w stylu egzotycznym z wyposażeniem mediteranskim Aranżacje wnętrz - Ogród: Altana Ogrodowa - Średni ogród za domem, styl prowansalski - VAVASIS. fajne projekty - n... TARAS - ALTANKA :)... drewnianna - podoba mi sie lampa
Altana Ogrodowa - Średni taras, styl prowansalski - zdjęcie od VAVASIS Altana Ogrodowa - Średni taras w stylu prowansalskim, ze strefą relaksu, z zestawem mebli wypoczynkowych, z dekoracyjnym oświetleniem, z dachem, z podłogą z desek kompozytowych, styl prowansalski altana w stylu egzotycznym z wyposażeniem mediteranskim Aranżacje wnętrz - Taras: Altana Ogrodowa - Średni taras, styl prowansalski - VAVASIS.
altana ogrodowa - zdjęcie od BAK Architekci Altana ogrodowa - Duży ogród za domem z altaną, romantyczny, ze strefą relaksu, z trawiastą nawierzchnią, z betonową nawierzchnią, z altaną, styl prowansalski Nasza propozycja projektowa Altany ogrodowej z aneksem kuchennym i dużym stołem.Obok altany zaprojektowaliśmy miejsce na ognisko z wygodnym siedziskiem. Aranżacje wnętrz - Ogród: altana ogrodowa - BAK Architekci. Taraas /Ogrod - ALtanka do ogrodu... ogród - altana
altana - zdjęcie od BAK Architekci Altana ogrodowa - Duży taras z tyłu domu, weranda, nowoczesny, ze strefą relaksu, ze strefą jadalnianą, z kominkiem, z zestawem mebli wypoczynkowych, z wiszącym krzesłem, z kwiatami w donicach, z kinkietami, z dekoracyjnym oświetleniem, z altaną, z płytkami na podłodze, z drewnianą podłogą, styl nowoczesny Nasza propozycja projektowa Altany ogrodowej z aneksem kuchennym i dużym stołem.Obok altany zaprojektowaliśmy miejsce na ognisko z wygodnym siedziskiem. Aranżacje wnętrz - Taras: altana - BAK Architekci.
Altana Ogrodowa - Średni ogród z pergolą, styl prowansalski - zdjęcie od VAVASIS Altana Ogrodowa - Średni ogród z pergolą, w stylu prowansalskim, ze strefą relaksu, z tarasem, z ozdobnymi roślinami, z dekoracyjnym oświetleniem, z drewnianą nawierzchnią, styl prowansalski altana w stylu egzotycznym z wyposażeniem mediteranskim Aranżacje wnętrz - Ogród: Altana Ogrodowa - Średni ogród z pergolą, styl prowansalski - VAVASIS.
Altana Ogrodowa - Średni ogród za domem z pergolą, styl prowansalski - zdjęcie od VAVASIS Altana Ogrodowa - Średni ogród za domem z pergolą, w stylu prowansalskim, ze strefą relaksu, z tarasem, z ogrodzeniem, z ozdobnymi roślinami, z dekoracyjnym oświetleniem, z drewnianą nawierzchnią, z altaną, styl prowansalski altana w stylu egzotycznym z wyposażeniem mediteranskim Aranżacje wnętrz - Ogród: Altana Ogrodowa - Średni ogród za domem z pergolą, styl prowansalski - VAVASIS. ogród - altana... taras - eleganckie i wygodne... ogród - taras2
Altana Ogrodowa - Taras, styl prowansalski - zdjęcie od VAVASIS Altana Ogrodowa - Taras w stylu prowansalskim, styl prowansalski altana w stylu egzotycznym z wyposażeniem mediteranskim Aranżacje wnętrz - Taras: Altana Ogrodowa - Taras, styl prowansalski - VAVASIS.
Altana Ogrodowa - Średni taras, styl prowansalski - zdjęcie od VAVASIS Altana Ogrodowa - Średni taras weranda, w stylu prowansalskim, ze strefą relaksu, z zestawem mebli wypoczynkowych, z dekoracyjnym oświetleniem, z dachem, z podłogą z desek kompozytowych, styl prowansalski altana w stylu egzotycznym z wyposażeniem mediteranskim Aranżacje wnętrz - Taras: Altana Ogrodowa - Średni taras, styl prowansalski - VAVASIS.
Przydomowy ogród - zdjęcie od Testal Minimalizm w mieszkaniu - Wykorzystano modułowe meble ogrodowe, kutą altanę oraz stworzono miejsce na małą uprawę ziół oraz warzyw.
Przydomowy ogród - zdjęcie od Testal Minimalizm w mieszkaniu - Wykorzystano modułowe meble ogrodowe, kutą altanę oraz stworzono miejsce na małą uprawę ziół oraz warzyw.
Przydomowy ogród - zdjęcie od Testal Minimalizm w mieszkaniu - Wykorzystano modułowe meble ogrodowe, kutą altanę oraz stworzono miejsce na małą uprawę ziół oraz warzyw.
Bliżej świata - Średni ogród za domem z jacuzzi - zdjęcie od HOLA DESIGN Bliżej świata - Średni ogród za domem z jacuzzi, nowoczesny, ze strefą relaksu, ze strefą komunikacyjną, ze schodami ogrodowymi, z ozdobnymi roślinami, z trawiastą nawierzchnią, z betonową nawierzchnią, z altaną Trzypoziomowy dom, położony na prestiżowym osiedlu Marina Mokotów, jest efektowny i klimatyczny zarazem.
przydomowa altana - zdjęcie od BAK Architekci Altana ogrodowa - Duży ogród za domem zadaszony przedłużeniem dachu, nowoczesny, ze strefą relaksu, z tarasem, z ozdobnymi roślinami, z drewnianą nawierzchnią, z trawiastą nawierzchnią, styl prowansalski Nasza propozycja projektowa Altany ogrodowej z aneksem kuchennym i dużym stołem.Obok altany zaprojektowaliśmy miejsce na ognisko z wygodnym siedziskiem. Aranżacje wnętrz - Ogród: przydomowa altana - BAK Architekci.
Elewacja południowa - ogrodowa - zdjęcie od MEEKO Architekci Dom jednorodzinny w Złotnikach, Podkarpacie - Drugim elementem jest bryła ze ściętym dwuspadowym dachem położona na prostopadłościanie niczym odrębny element – mały domek , przeznaczona na sypialnie domowników. Aranżacje wnętrz - Domy: Elewacja południowa - ogrodowa - MEEKO Architekci.

Artykuły 20 artykułów dla "altany ogrodowe dwuspadowe"

Jak zbudować altanę krok po kroku? Praktyczny poradnik
Proste altany czy wręcz wiaty ogrodowe zaprojektowane na planie kwadratu lub prostokąta to dobry pomysł, jeśli zależy nam na maksymalnie funkcjonalnej konstrukcji. Z czego zbudować altanę ogrodową? Altana ogrodowa – projekt, plan i narzędzia... ... Budowy altany ogrodowej nawet nie warto rozpoczynać bez dokładnie przygotowanego planu Budowa altany ogrodowej, a dokładniej jej konstrukcji, wymaga zamontowania słupów drewnianych do płyty betonowej. Budowa dachu altany przebiegnie błyskawicznie w przypadku prostego, jednospadowego projektu, jednak znacznie bardziej efektowne są dachy dwuspadowe lub nawet sześciospadowe. - W przypadku altany postawionej w rodzinnych ogrodzie działkowym (ROD) przepisy jasno określają, że konstrukcja nie może przekraczać 35m². O zamiarze postawienia altany w ogrodzie działkowym należy poinformować zarządcę ROD. Na etapie projektowania altany zadecydujmy również o pokryciu dachowym. Projekt altany ogrodowej obejmuje również podłogę. Altana NEVADA 335 x 320cm WERTH-HOLZ marki Werth-holz Okrągłe altany z dekoracyjnymi słupami będą pasować do rustykalnych ogrodów... okrągłe altany w ogrodzie... Mniejsze altanki możemy wykończyć dekoracyjnymi zasłonami
Budowa ogrodu. Planuj zimą – realizuj na wiosnę
Po piąte: altanka... --... Altana ogrodowa to rozwiązanie dla osób z większym ogrodem **Altanka powinna przede wszystkim stanowić estetyczne uzupełnienie ogrodu**, by tak było, warto używać tych samych materiałów – jeśli postawimy na ogrodzenie z cegły łupanej, użyjmy jej również do wzniesienia altany. Indywidualnie zaprojektowana altana będzie nie tylko doskonale pasować do naszego ogrodu, ale również idealnie komponować się z pozostałymi elementami architektury. Na koniec: dekoracje... --... Idealną dekoracją ogrodu będą **donice ogrodowe** zrobione z odpornego na niepogodę betonu Zaplanowanie ogrodowych rewolucji pozwoli nam zaoszczędzić czas oraz zminimalizować koszty budowy i aranżacji przydomowej przestrzeni. - niebieski fotel wiszący, zielony trawnik, kamienne ścieżki... kamienny chodnik, zielone krzewy ozdobne... betonowe klomby z zielonymi roślinami, betonowy chodnik
Jakie prace remontowe wymagają zgłoszenia lub pozwolenia? Przegląd prawa budowlanego 2018
**Prace budowlane, które wymagają uzyskania pozwolenia na budowę:**... * budowa domów jednorodzinnych, które nie mieszczą się w całości na działce;... * postawienie obiektu gospodarczego – garażu, wiaty, ganku czy ogrodu zimowego – którego powierzchnia przekracza 35 m²; - **Pozwolenia na rozbiórkę nie wymagają:**... ... * budynki, które nie są zabytkami oraz których wysokość nie przekracza 8 m;
Altana w ogrodzie: przegląd inspiracji
Oczywiście mowa o altanie! Oto naszym zdaniem najciekawsze propozycje altanek - o różnych metrażach i stylach:... ----... Klasyczna altana ogrodowa w stylu francuskim, wyeksponowana na regularnym trawniku Altana w stylu marine. Do całości dobieramy białe meble ogrodowe lub własnoręcznie przemalowujemy białą farbą wiklinowe fotele, stolik i dodatki. Każda z czterech stron altany posiada prowadnice, na których zawieszone są białe zasłony - nadające całości lekkości. - KUBE CASETTA TOWER 70x30/90 - taupe marki Euro3plast Biloba grey marki Tubądzin
Jesienna herbata na tarasie
**... ... Najczęściej wraz z nadejściem chłodniejszych dni pakujemy meble ogrodowe i wynosimy je do garażu lub domku na narzędzia, aby powróciły dopiero wiosną Warto imprezę zorganizować w altanie, która ochroni gości przed wiatrem. Dodatkowo w salonach GARDEN SPACE aktualnie odbywa się wyprzedaż do - 50% na meble ogrodowe, parasole i akcesoria. - Leżak ogrodowy LUNA marki Oltre Outdoor Indoor Design®... Stół ogrodowy RONDO marki Oltre Outdoor Indoor Design®... Meble ogrodowe LYON VIII marki Vimine Natural Wicker®
Urządzamy imprezę na świeżym powietrzu!
Namiot z zasłonami czy może parasol ogrodowy? Posiadacze przestronnych ogrodów z altaną mają problem z głowy, ale co z tymi, których zieleńce pozbawione są takich konstrukcji? -
Z czego wykonać nawierzchnię tarasu? Wybierz najlepszy materiał
Gdy krajobraz za oknem nabiera kolorowych barw, a spomiędzy ogrodowych krzewów rozbrzmiewa ptasia melodia, czas płynie wolniej. Aranżacja ogrodowej strefy jest wówczas bardziej efektowna i pozbawiona stylizacyjnej nudy, pozwala na zabawę i stwarza różne możliwości do kreowania prywatnych przestrzeni. Bujne kępki kwiatów, pnącza wijące się wzdłuż altany czy cudownie pachnące rabaty to konieczny element strefy relaksu. -
„Concretny” wypoczynek, czyli jak stworzyć wyjątkowe miejsce relaksu w ogrodzie
„Dla kogo” jest więc podstawowym pytaniem, jakie powinniśmy sobie zadać, zanim zaczniemy tworzyć ogrodową strefę relaksu. Amatorzy odpoczynku w odosobnieniu i ciszy mogą postawić na tak sprawdzone rozwiązania, jak ogrodowe ławki, hamaki, leżaki, leżanki, fotele lub huśtawki. Takie elementy jak krzesła, stoły, hamaki, leżanki, sofy, grille, żagle, altany, donice, oświetlenie, dekoracje (i wiele, wiele innych) są dostępne dzisiaj w tak szerokiej palecie rodzajów i kolorów, że bez trudu powinniśmy dobrać coś odpowiedniego do założonego budżetu, stylu naszego domu i zielonej przestrzeni. Podczas poszukiwań wyposażenia musimy mieć na uwadze również dwie inne ważne kwestie: wygodę (nawet najbardziej eleganckie meble ogrodowe powinny być komfortowe) oraz wytrzymałość na warunki atmosferyczne (szczególnie wtedy, gdy wyposażenie planujemy przechowywać na zewnątrz przez cały rok). Niezależnie od tego, czy beton architektoniczny będzie wykorzystany jako składnik główny ogrodu (w różnych odsłonach może być stosowany na nawierzchniach alejek, tarasów, murkach, płotach, tarasach, altanach, a to pozwala na zachowanie spójności stylistycznej całego ogrodu) czy po prostu jako element dekoracyjny (donice, wyjątkowe meble ogrodowe) powoli na uzyskanie niezwykłych efektów aranżacyjnych w każdym ogrodowym miejscu wypoczynku. - biały leżak, betonowe płytki tarasowe, basen... betonowe płytki tarasowe, meble betonowe, drewniana ława... betonowe ogrodzenie, drewniane ławki
Jaki taras wybrać? Praktyczne porady i inspiracje
Finezyjnie ułożona podłoga nie tylko podniesie walory estetyczne ogrodowi i domowi, ale będzie stanowić wizytówkę i zapowiedź tego co znajduje się wewnątrz. Świetnie wygląda na podjeździe jak również w przejściu do altany. -
Impregnat, lakier czy olej? Czym zabezpieczyć drewno na zewnątrz?
** Jakie środki wybrać do impregnacji desek tarasowych, płotów i balustrad, a jakie do konserwacji drewna małej architektury ogrodowej i drewnianej stolarki okiennej? ** Środek ten doskonale sprawdzi się do zabezpieczenia drewna konstrukcyjnego, płotów drewnianych lub elementów małej architektury ogrodowej, np. donic, pergoli. Można wykorzystać go również do malowania mebli ogrodowych. ** Preparat ten tworzy nieco cieńszą niż lakier powłokę, dlatego z powodzeniem może być wykorzystywany do malowania wymagających precyzji elementów architektury ogrodowej takich jak altany, pergole, parkany, ławki i meble ogrodowe. ** Preparatami woskowymi lub woskowo-olejnymi można zabezpieczyć drewniane elementy tzw. małej architektury, takie jak donice, a także meble ogrodowe. - Impregnat nie nadaje się do mocno eksploatowanych miejsc... impregnowanie drewna... Po nałożeniu impregnatu do drewna należy je dodatkowo zabezpieczyć
Ścieżka w ogrodzie – jaką kostkę brukową wybrać? Poradnik
By jednak nie deptać trawiastego dywanu, pomyślmy o wytyczeniu ścieżek ogrodowych, które zaprowadzą nas do bujnych rabat majowej konwalii czy grządek usianych fioletową lawendą. Takie proste lub bardziej kręte dróżki, poza praktycznymi aspektami związanymi z wyznaczaniem tras komunikacyjnych, pomogą w tworzeniu charakteru architektury ogrodowej.**... ... Kostka brukowa jest najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym nie tylko do budowy podjazdów i tarasów, lecz także ścieżek wijących się w wokół domu --... Ogrodowe aleje mogą być zbudowane z wielu materiałów – począwszy od betonu, po żwirek, kamień czy nawet drewno, jednak to kostka brukowa cieszy się największą sławą, i najczęściej gości pośród barwnych roślinności Z soczystą zielenią roślin ogrodowych dobrze prezentują się kostki płukane. Dzięki temu dobrze zaprojektowana ścieżka ogrodowa nie dość, że pozwoli ochronić zielony trawnik przed deptaniem go podczas przechodzenia „na skróty” do altany, to także będzie dekoracją posesji.** -
Budowa grilla ogrodowego, czyli zrób to sam!
Budowa grilla ogrodowego, czyli zrób to sam! Budowa grilla ogrodowego: najpierw plan... --... Naszym priorytetem jest jego wygodna obsługa – idealna lokalizacja to zatem ta możliwie blisko strefy z altaną czy wiatą, ale jednocześnie, z uwagi na dym oraz zapachy, w oddaleniu od zabudowań, czyli naszego domu oraz domu sąsiadów. **Budowa prostego grilla ogrodowego** to zadanie, które z powodzeniem zrealizujemy sami. -
Budowa szklarni – jak zbudować szklarnię ogrodową?
Budowa szklarni – jak zbudować szklarnię ogrodową? Przeczytaj, o czym pamiętać podczas projektowania i budowy ogrodowej szklarni. Konstrukcja szklarni ogrodowej – z drewna, stali czy aluminium? Po pierwsze, drewno idealnie komponuje się z architekturą budynku, szczególnie klasyczną, a także z elementami małej architektury, pergolami oraz altanami. Latem, szczególnie w szklarniach ogrodowych szklanych, może panować bardzo wysoka temperatura. - Mini szklarnia ogrodowa może posiadać dwie funkcje... mini szklarnia... Funkcjonować jako składzik na narzędzia ogrodowe, a jednocześnie tworzyć odpowiedni mikroklimat dla rozwoju roślin szklarnia ogrodowa drewniana
Mała architektura w ogrodzie. Porady i inspiracje
**... Fontanny, donice, łuki, kolumny, altany, schody, dekoracyjne oczka wodne – ogród pełen jest małej architektury Co to jest mała architektura ogrodowa? Kolokwialnie mówiąc są to wszystkie detale znajdujące się w ogrodzie – począwszy od ścieżek, po rzeźby, fontanny, altany, murki, ławki, huśtawki, trzepaki, ogrodzenia. *„Murki oporowe to coraz bardziej popularny element małej architektury ogrodowej. Stwórz taras z wygodną leżanką lub zestawem mebli ogrodowych. - murek okalający drzewo... kostka brukowa i murek z cegły... pięknie zaaranżowana przestrzeń publiczna
Jak urządzić stylowy ogród?
Czego nie może zabraknąć w ogrodowej enklawie? Chętnie dekorujemy altany miękkimi poduszkami i dywanami, a nocą zapalamy romantyczne lampiony czy oświetlenie alejek. Jeśli nie posiadasz altany, możesz zdecydować się na parasol, namiot, a na tarasie zadaszenie. Jak dobierać meble ogrodowe? Jeśli przyjmujesz często gości – postaw na duże sofy i zestawy mebli ogrodowych. - zestaw czarnych mebli ogrodowych... zestaw betonowych mebli ogrodowych
Stylowy ogród i taras, czyli jak zaprojektować „zielony azyl” w mieście
Jeśli dopiero rozpoczynamy budowę domu warto zasięgnąć porady architekta krajobrazu, który weźmie pod uwagę zarówno rodzaj materiału wybrany na nawierzchnię dojazdów i chodników, oświetlenie i systemy nawadniające czy dodatkowe elementy architektury, takie jak np. drewutnia, altana, plac zabaw czy miejsce do grillowania, a także zaplanuje wybór i rozmieszczenie roślin. Warto w tym celu urozmaicić dotychczasową roślinność o bardziej efektowne gatunki, a do ogrodu czy na taras wprowadzić stałe elementy zabudowy czy niebanalne meble ogrodowe. Doskonałym miejscem rodzinnych posiłków czy spotkań ze znajomymi będzie natomiast taras wyposażony w stół, krzesła lub leżankę ogrodową. Warto rozważyć zarówno inwestycję w elementy zamontowane na stałe, np. halogeny podświetlające ogrodowe ścieżki i stopnie tarasu, kinkiety wbudowane bezpośrednio w elementy zabudowy, takie jak ściana domu lub garażu, jak i przenośne ledowe lampy ogrodowe. - cotton balls na balkonie, białe donice, poduszki w granatowe pasy, meble z palet... wiklinowe fotele w ogrodzie, hamak, zielony ogród... różowe lampiony w ogrodzie nad stołem
Beton architektoniczny – obowiązkowy gość w nowoczesnych aranżacjach ogrodu
--... Ogrodowe aranżacje w stylu modern, począwszy od tych przepełnionych dozą minimalizmu, po typowo industrialne oraz nowoczesne, korzystają z palety barw koncertującej się wokół czerni, szarości, bieli oraz brązu Na posadzce królują wielkie płyty, a meble ogrodowe najczęściej przybierają postać prostokątów oraz kwadratów. Trwałe, kubiczne formy poustawiane jedna obok drugiej stworzą oryginalne pasy zieleni i odgrodzą od spojrzeń ciekawskiego sąsiada, a za sprawą ławodonicy Regular marki Modern Line – dostępnej w 4 wariantach kolorystycznych i 2 długościach – staną się częścią modernistycznej altany, albo ozdobią wejście nowoczesnego budynku, pozwalając usiąść i odpocząć w towarzystwie roślinnych kompozycji. Meble inaczej niż zwykle... --... Podstawowym wyposażaniem relaksującej przestrzeni na zewnątrz są meble ogrodowe Ogrodowe meble i donice to także ciekawy sposób na to, by taras zyskał niebanalnego wyrazu! -
„Diabeł tkwi w szczegółach”, czyli o wyposażeniu nowoczesnego ogrodu
Przed przystąpieniem do projektu, warto zapoznać się z różnymi stylami ogrodowymi i wybrać ten najodpowiedniejszy dla nas. Gdy odpowiemy sobie na te pytania, przyjdzie czas na zagospodarowanie przestrzeni – wyznaczenie alejek, miejsc na trawniki, rabaty, drzewa, taras, altanę, dobór roślin – wszystko to robimy, biorąc pod uwagę położenie działki: jej nasłonecznienie, zacienienie, narażenie na wiatry, rodzaj gleby... Pieczołowicie wybiera się nawierzchnię, mebluje i wyposaża w różne elementy: grille, zewnętrzne kuchnie, kominki, jacuzzi, sofy, kanapy, stoły, krzesła, fotele, donice, altany, żagle nad tarasem…Wybiera się do niego to, co najbardziej odpowiada jego stylowi i naszej wizji wypoczynku. -
Jak dbać o rośliny ogrodowe zimą?
Jak dbać o rośliny ogrodowe zimą? Dzięki temu zmniejszamy ryzyko chorób, złamań i ich obumierania i możemy cieszyć się pięknym ogrodem wiosną, latem i jesienią.**... Jak chronić rośliny ogrodowe zimą? Rośliny doniczkowe, które nie są odporne na niskie temperatury, najlepiej schować w domu lub altanie. Zima, a podlewanie roślin ogrodowych... ----------... W okresie zimowym iglaki i rośliny zimozielone nie przechodzą w stan hibernacji, a tym samym nie przestają pobierać wody z gleby **Zimą czeka nas stosunkowo niewiele prac ogrodowych, nie należy jednak zapominać o drobnych zabiegach ochronnych i pielęgnacyjnych, które oszczędzą nam wiele pracy na wiosnę. - ogród zimą pośród śniegu... iglaki pokryte śniegiem... rośliny ogrodowe zimą
Jak zbudować pergolę ogrodową? Poradnik krok po kroku
Jak zbudować pergolę ogrodową? Co będzie potrzebne do zbudowania pergoli ogrodowej? --... **Pergolę ogrodową można zbudować z niemal każdego rodzaju drewna** – począwszy od rodzimych wariantów, po egzotyczne jatoby czy tek, zaliczane do najdroższych propozycji --... **Drewnianych konstrukcji ogrodowych nie należy umieszczać bezpośrednio na ziemi**, dlatego najlepiej albo skorzystać z wylanego wcześniej fundamentu oraz płaskowników, albo kupić metalowe kotwy mocujące, pamiętając o ich jednakowym wypoziomowaniu po osadzeniu **Zbyt długie, wystające listwy boczne docinamy na końcowym etapie montażu za pomocą szlifierki kątowej, a brzegi szlifujemy oraz malujemy** na ten sam odcień co pozostała część altany. -