Prysznic bez brodzika: wady i zalety

Piękne, nowoczesne aranżacje łazienek mają jeden wspólny mianownik: lekkość i przestronność. Skąd takie wrażenie? Bardzo często chodzi o brak brodzika. Kiedy wzroku nie przykuwa wielka, biała niecka, wystrój łazienki i elementy dekoracyjne są bardziej widoczne. Wygląda ładniej, estetyczniej, ale co poza tym? Oto wady i zalety kabiny prysznicowej bez brodzika.

Brak brodzika, dodatkowo szklane ściany – przestrzeń od razu wydaje się większa!
Brak brodzika, dodatkowo szklane ściany – przestrzeń od razu wydaje się większa!

Skomplikowaną konstrukcję kabiny z brodzikiem coraz częściej zastępuje się odpływem ukrytym w podłodze i (opcjonalnie) szklanymi ścianami. Iloma dokładnie? Tyloma, ile chcemy. Prysznice tego typu mogą być wyposażone w zaledwie jedną ścianę, szybę. Ten obraz działa na wyobraźnię, prawda? Pomyślmy, ile możliwości aranżacyjnych stwarza rozwiązanie. Nie ma jednak róży bez kolców – bezbrodzikowy prysznic ma masę zalet, ale i parę wad. O plusach i minusach poniżej.

O rany, to tu było tyle miejsca?

Łazienka bez brodzika wydaje się większa na pierwszy, drugi i trzeci rzut oka. Nie chodzi wyłącznie o złudzenie optycznie. W przypadku, gdy konstrukcję prysznica tworzą same ściany, łazienka po prostu staje się większa. Bardziej ustawna. Przestronniejsza. Dlatego też takie rozwiązanie polecane jest posiadaczom małego metrażu. „Czy prysznic bez brodzika to dobre rozwiązanie do małej łazienki? Zdecydowanie tak – mówi Kasia Gal z pracowni Home Glamour Now by Kasia Gal. W małej łazience liczy się każdy centymetr, a wybierając odpływ w podłodze nie jesteśmy ograniczeni standardowymi wielkościami brodzika. Możemy np. zdecydować się na dłuższą kabinę albo rozwiązanie z szybą walk-in zamiast drzwi – takie rozwiązanie optycznie powiększy małą łazienkę” – kontynuuje.

Wykorzystaj wnęki i załamania

W wąskiej łazience trudno pogodzić wszystkie potrzeby domowników. Wanna, prysznic, przechowywanie, pralka itd. Jest jeszcze trudniej, gdy w nieustawnym pomieszczeniu próbujemy zainstalować stosownej wielkości prysznic z brodzikiem. Ogromną zaletą braku brodzika jest dowolność w operowaniu kształtem „kabiny”. Załamania, wnęki, rogi możemy zamienić w kabinę o dowolnych gabarytach. W przypadku, gdy konieczne byłoby szukanie brodzika o wymiarach odbiegających od tych standardowych, możemy wstawić szklane ściany, a w podłodze wykuć odpływ. Prysznic na planie trójkąta czy trapezu stoi przed nami otworem.

No to pięknie!

Usuwając z łazienki brodzik, usuwamy problem ciężkości. Szkło i podłogowy odpływ nie zabierają dużo miejsca. Nie skupiają wzroku. Dodają wnętrzu lekkości. Dzięki temu łatwiej jest wykreować konkretny styl aranżacyjny, a elementy dekoracyjne są bardziej widoczne. Więcej widać, a my więcej możemy. Choć szklano–stalowe konstrukcje emanują nowoczesnością, to ich delikatna natura sprawdza się też w innych niż modernistyczna aranżacjach.

ZOBACZ -> więcej kabin walk-in !

Stoi otworem

Prysznic pozbawiony brodzika, czyli swego rodzaju progu, jest wygodniejszy w „obsłudze”. Szczególnie dla osób starszych lub dzieci. Konstrukcje bez bariery wejścia polecane są osobom poddawanym rekonwalescencji, rehabilitacji, mającym trudności z poruszaniem. Dodatkowo tego typu prysznic ze względu na swój otwarty charakter umożliwia swobodne umiejscowienie wejścia. Stawiając tylko jedną ścianę, otrzymujemy doń dostęp z obu stron. Jeśli mamy wystarczająco wiele miejsca, do takiej kabiny możemy wprowadzić nawet wózek inwalidzki.

Z drugiej strony należy pamiętać o kilku istotnych ograniczeniach...

„Gdybym był bogaty…”

Można by pomyśleć, że skoro odpada nam koszt zakupu brodzika, takie rozwiązanie będzie znaczniej bardziej opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia. Niestety, nie zawsze tak jest, głównie ze względu na wyższy koszt montażu. Trudno zrobić to samodzielnie. Profesjonalista weźmie pod uwagę wiele czynników, jak np. grubość podłogi, stropu. Należy zatem zatrudnić specjalistę, aby ten ocenił i wybrał najlepszy rodzaj montażu odpływu. Oraz zdecydował, czy rezygnowanie z brodzika będzie miało w ogóle rację bytu.

Szkoda, że wcześniej na to nie wpadliśmy!

To nie wada, a raczej niedogodność. Znacznie łatwiej o montaż kabiny pozbawionej brodzika na etapie budowy budynku lub przynajmniej generalnego remontu. Gdy dysponujemy urządzonym mieszkaniem, a naszym życzeniem jest wyłącznie zmiana aranżacji łazienki, odświeżenie jej wyglądu, możemy napotkać wiele trudności. Chodzi głównie o kucie. Skuwanie aktualnych płytek, drążenie w podłodze, wyrównanie poziomu podłogi w całej łazience – zakres prac jest szeroki. Miejmy na uwadze, że czasami – mimo najszczerszych chęci – wdrożenie takich zmian będzie niemożliwe. „Prysznic bez brodzika montuje się na odpowiednio wyprofilowanej podłodze ze spadkiem 2 proc. Odpływ może być montowany w podłodze lub ścianie na odpowiednim stelażu. Takie rozwiązanie nie sprawdzi się jednak we wszystkich łazienkach głównie ze względu na sposób montażu – wskazuje Małgorzata Górska-Niwińska z MGN Pracowni Architektonicznej. Jeśli wykończona podłoga pod prysznicem ma nie wystawać ponad poziom podłogi w łazience, to należy zostawić 11-15 cm przestrzeni w podłodze na elementy przyłączeniowe – odpływ kanalizacyjny ze spadkiem, wypust podłogowy z syfonem. Może się okazać, że nie zmieszczą się one w grubości stropu. Szczególnie dotyczy to mieszkań w blokach, w domach można to zaplanować na etapie projektu. Bardzo ważna jest również odpowiednia izolacja przeciwwilgociowa natrysku bez brodzika. Całość wykonania jest bardziej skomplikowana niż montaż gotowej kabiny z brodzikiem” – wylicza.

Potop szwedzki

Hydroizolacja! Zapamiętajmy to słowo, bowiem podczas montażu prysznica bez brodzika, majster będzie je nam powtarzał jak mantrę. Skoro odpływ jest położony zaledwie kilka centymetrów poniżej poziomu podłogi, dość łatwo o zalanie. Nieszczelność wpuszczonej w strop konstrukcji może spowodować zalanie nie tylko naszej podłogi, ale i niższej kondygnacji, czyli często sąsiadów. Izolację wykonuje się najczęściej przy pomocy „płynnej foli”. Znów: można to zrobić samemu, lepiej jednak poprosić specjalistę.

Powiększenie powierzchni, przynajmniej optyczne, zrezygnowanie z podziałów, dowolne kreowanie aranżacji – rezygnacja z brodzika to zdecydowanie dobry pomysł, który sprawdzi się w większości łazienek.

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Łazienka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Łazienka
Komentarze

Anonimowy użytkownik

Chyba bez ściany, bo brodzik nie ma znaczenia. Sama mam odpływ liniowy i sobie bardzo chwalę.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

A właśnie bez brodzika mi odpowiada,jest super.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

I ja mam taki i innego bym nie chciała, poza tym natrysk mamy na 1/4 łazienki- czad!!!
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

tylko i wyłącznie WANNA \m/
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

I to w dodatku wolno stojąca bez zabudowy,na nóżkach z chromowanym syfonem :D
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Zdecydowanie tak! Jedno z lepszych rozwiązań w naszym mieszkaniu. Na pewno bym nie zamieniła na zwykły prysznic z mało estetycznym brodzikiem.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

niema wad!!
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Podnieslismy podłogę pod kabiną szklaną 2 stałe i drzwi ukośnie. Odpływ liniowy pomyłka - stałe czyszczenie - tylko spad ku syfonowi pod małą kratką .Otwarta szklana grozi chłodem
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

P.S. polecam ściąganie kropel z szyb kabiny piorem wycieraczki
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Chwalę sobie choćby z racji schorzeń kolan!!
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Mam,i nue zamuenilabym na inny.. w życiu😉
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Nocowałam u kolegi w mieszkaniu, w którym miał taki system (jedna szyba i pochyła podłoga)...KOSZMAR musiałam wycierać podłogę w całej łazience, bo taki był rozprysk + wyszorować tą ogromną szybę bo wyglądała paskudnie po prysznicu
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

bo szybe wysokiej jakosci sie kupuje zeby woda sama splywala i nie robila zaciekow a podloga w lazience ma byc ogrzewana i problemu niema bez wycierani aplytek i szyb:)polecam
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Arkadiusz Tomasz Dziwota nie ma szkla wysokiej jakosci, to bajki. Sa pokrycia, zrobione z polimerow, ktore sie nanosi na szlo, ale i tak to starcza nie na dlugo. Przy takich pokryciach niewolno uzywac zadnych detergentow. Po drugie jezeli woda jest slabej jakosci to osad zawsze bedzie. Byly przypadki gdzie nawet okucia z nierdzewki rdzewialy od wody.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

jako gość, to był problem bo przecież nie zostawię mokrej podłogi do wyschnięcia gospodarzowi... poza tym to nie była czysta woda tylko piana itd, więc zostają ślady, to samo z szybą
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Piane wystarczy zmyc woda z prysznica :)
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Arkadiusz Tomasz Dziwota ja mam szyby w oknach z wysokiej jakosci szkla i nie musze myc okien rewelacja 😂😂😂😂
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Wszystko tak, ale żeby umyć włosy, to trzeba w całości wejść pod prysznic ... i to jest minus.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Zależy jaki jest prysznic ale ja nie musze całą wchodzić
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Ale trzeba się porozbierac, coby się nie pochlapac. Szybkie mycie włosów np.przed pracą odpada.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Zostaje jeszcze umywalka:) Ja mam opanowany ten manewr do perfekcji i stosuję go, jeśli się bardzo śpieszę.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Nie prawda ja mam słuchawkę prysznicową i deszczownicę. Aby szybko umyć samą głowę używam właśnie słuchawki i zdejmuje tylko kapcie oraz górę którą również zdejmujemy myjąc głowę w wannie.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Ja mam brodzik i sobie to bardzo chwalę. Jest estetyczny, łatwy do czyszczenia i przede wszystkim nie muszę stać na zimnych płytkach.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Ja mam podgrzewaną podłogę. Przyjemnie jest wyjść po kąpieli na ciepłe i suche podłoże.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Pod prysznicem płytki nie są zimne
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

I dlatego stosuje się ogrzewanie podłogowe..
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

I dlatego mam ogrzewanie podłogowe, którego jednak poza sezonem grzewczym nie włączamy.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Ogrzewanie podłogowe i po zimnym problemie....😉
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Joanna Augustyniak cały rok działa ?
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Również posiadam , w drugiej łazience również planuję zrobić właśnie prysznic bez brodzika.... dla mnie rewelacja. Wygoda i estetyka w jednym...
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Każdy robi jak uważa i co się jemu podoba. Po co ten uszczypliwy komentarz??? ! Jeszcze nie spotkałam się z wanną bądź prysznicem bez odpływu wody,ale może Pan taki posiada ???
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Patrycja Bednarek wazne aby zrobic niewielki prog np szerokosci 7-10cm i wysokosci z 3-5 cm...a na srodku jego szlo. Pozowli to uniknac przeciekania i wyciekania wody :)
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Właśnie tak mam, wiec u mnie woda nie wycieka na pozostałą część łazienki
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Ladnie to wyglada ale mozna zalac sosiadce lazienke gdzie ta woda sie rozlewa wszedzie przeciez !!!
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Stanislaw Aleksiejczyk ha ha ha
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Mnie sie kojarzy taki prysznic bez brodzika ze szpitalem,jakas miejska laznia obrzydliwie stac stopami na mokrych kafelkach 😒 no ale to moja opinia . Napewno nigdy nie zrobie u siebie w lazience takiego prysznica.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

a ja zmienilam na brodzik przed rokiem , troche glebszy i jestem z tej przebudowy zadowolona. W drugirj lazience u gory mam wanne, mala ale jakze przydatna np. przy przeziebieniach.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Nie ja bym nie chciała, (latem byłam u znajomych w Francji i oni budują dom i właśnie mają taki prysznic bez brodzika koszmar woda wszędzie. .....
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Dokładnie.Spotykam to często w Niemczech.Nie praktyczne.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Jezeli jest zrobione nieprawidlowo, zawsze bedzie przeciekac.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

A po drugie niektore prace trzeba zlecac specjalistom, a nie szeroko wycpecjalizowanym budowlancom od wszystkiego ;) Ja w tej branzy przepracowalem juz od ponad 11 lat i prosze mi uwierzyc, ze tak wymagajacych klientow jak w Rosji, nie ma nigdzie. Zasada prosta, placa i ma byc zrobione na tip-top. I mimo tego, ludzie sa zadowoleni, nie cieknie, jest czysto, estetycznie i nowoczesnie.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Mnie to nie pasuje i koniec. A co do fachowców to On właśnie tym się zajmuje we Francji od 20 lat
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

I przecieka ? :) Niezly fachowiec ;)
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

A czy napisałam że mu przecieka?
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

.... że woda wszędzie
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

dokładnie, jeśli jest wylewka zrobiona prawidłowo nie ma prawa nigdzie stać woda
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Malgorzata, cytuje "Nie ja bym nie chciała, (latem byłam u znajomych w Francji i oni budują dom i właśnie mają taki prysznic bez brodzika koszmar woda wszędzie. ....."
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Mam takie rozwiązanie i nigdy więcej . Mimo spadku faktycznie woda wszędzie . Poza tym raz odpływ się zapchał i poszukiwanie miejsca w odpływie gdzie by to można przepchać tylko mnie wkurzyło . Każda kąpiel to mycie całej łazienki
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

U mnie tak to wygląda i łazienki za każdym razem po kąpieli nie myje
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Cezary Kiczkajlo no i słusznie placa to wymagaja. Budowlancy nauczyli sie odwalac byle jak wszelkie swoje prace ,skasowac pieniadze i szybko sie ulotnic a pozniej klient nie moze nic wyegzekwowac.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Dla mnie to nie przejrzystosc to koszmarny wyglad lać wode na podloge 😂 moze jeszcze zrobic dziure w podlodze i niech sluzy jako toaleta 😂😂😂 jak w Turcji
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Ładnie to wygląda ale bardziej praktyczna jest wanna. Można sobie zafundować domowe SPA, a poza tym małe dzieci mają też większą frajdę z kąpieli i mało które chce stać pod prysznicem.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Maciej
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Piękna łazienka!
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Marek Kubica warto poczytac
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Jeśli ktoś lubi wiecznie mokrą podłogę po każdej kąpieli domowników to polecam.Ja nie lubię.
 • Dodano 3 lata temu
Takie rozwiązanie jest naprawdę fajne dla mniejszych łazienek, można optycznie powiekszyć przestrzeń.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Mam takie cudo, do tego ogrzewanie podłogowe, składane ścianki prysznica więc jak by go nie było. Nic nie wycieka, bo kabina sie w pelni zamyka. Łazienka 3m2 więc rozwiązanie idealne
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Prysznic bez brodzika tak ale z odpowiednim zaniżeniem po obwodzie szklanych ścian prysznicowych. bez tego - beznadzieja. W domu siostry, prysznic jest zrobiony tylko na tzw nachylenie w kierunku designerskiej kratki ściekowej. natomiast wejście do prysznica jest prawie równe z kafelkami w łazience, dzieli je tylko taka USZCZELKA. i to jest tragedia. Designerska kratka zapycha się cały czas a woda wylewa się na łazienkę przy otwieraniu szklanych drzwiczek, lub nawet po wyjściu z kąpieli stawiając stopę wywołujemy falę która przelewa się przez ową uszczelkę. Najlepiej zrobić znaczące, myśle 5 centymentrowe zaniżenie które schodzi od krawędzi prysznica bezpośrednio do zasadnicznego dna prysznica. wtedy nie będzie problemu z przelewaniem się wody.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

To jest prog tak zwany. Nie trzeba zanizac srodka kabiny, wystarczy zrobic prog np szerokosci 7-10 cm i wysokosci 3-5 cm. Po srodku stanie szlo. No i oczywiscie istotne aby prog mial niewielki skos do srodka.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

no wlasnie o to mi chodziło. nalezy zrobić taki nachylony próg. bo bez tego, prysznic bez brodzika zostanie znienawidzony :P
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Jest jeszcze jeden moment kiedy woda moze wyciekac...dzieje sie tak przy otwieraniu drzwicna ktorych woda scieka. Automatycznie bedzie kapalo. Ale od tego nie da sie uciec. Ogrzewanie podlogowe wysuszy. Ale za to mamy piekny styl, przejzysta i jasna przestrzen.
 • Dodano 3 lata temu
Wazne aby przy tego typu kabinach prysznicowych s miare mozliwosci robic progi. Pozwoli to uniknac przeciekania wody. Oczywiscie prog powinien miec niewielki naklon do srodka.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Wazne aby zrobic niewielki prog np szerokosci 7-10cm i wysokosci z 3-5 cm...a na srodku jego szlo. Ewentualnie jak tutaj w moim przykladzie z nierdzewki. Pozowli to uniknac przeciekania i wyciekania wody :)
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

A czy ten prysznic niejest zabudowany? Chyba różni się od tego ze zdjęcia? No i tu nie powinien chlapać no chyba że fachowiec taki. ..
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Prosze artykul najpierw przeczytac na Homebook, a potem sie wypowiadac
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Tam sa pokazane rozne warianty. Nawet w takim przypadku warto postawic nieduzy prog, z nierdzewki badz sa polokragle przezroczyste specjalne progi. Wyglada naprawde ladnie i woda sie nie wylewa. Nawet jezeli posadzkaze zepsuli robote ;)
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Pani Malgorzato, prosze uwierzyc, ze jest duzo sposobow zeby zrobic dobrze ta robote :)
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

No mi to się nie podoba
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

To ze sie Pani nie podoba tojuz inna sprawa, i ma Pani na to pelne prawo, ale prosze nie mowic ze woda cieknie, i inne rzeczy, ktore sa bzdura.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Mi się podoba bardzo, sama posiadam. Jednak jestem niezadowolona, ponieważ mam źle dobrane płytki, a właściwie mozaikę i bardzo trudno się je czyści. Cezary Kiczkajlo, proszę napisać co Pan kładzie między płytki pod prysznicem. Sama posiadam fugę, która się wymywa😕
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

O wkońcu Pan zrozumiał że mi się nie podoba i jest dla mnie nie praktyczne !!!!!! Ale nie pisałam że inne rzeczy? ??
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Pani Karolino, wazne aby fuga miedzy plytkami byla odpowiedniej konsystencji i prawidlowo polozona. Polecam rowniez fugi firmy Mapei lub Bolix - BOLINA. Odnosnie pielegnacji fugi to warto korzystac z takich preparatow pielegnacyjnych jak Atlas Szop i Atlas Delfin. A na koniec mozna pokryc Ceresit CT 10.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Małgorzata Zaborska ja wyjasnilem Pani ze ma Pani prawo na to zeby Pani sie nie podobalo. Ale prosze nie mieszac podobania z wylewaniem wody. Wprowdza Pani ludzi w blad.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Oj grzyb widze pojawil sie przy laczeniu podloga-sciana i w rogu prysznica bleee
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Cezary Kiczkajlo co Pan taki nerwowy ? Luz czlowieku.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Sylwia Nowacka ja nie jestem nerwowy, skad Pani to wziela ? Prosze przeczytac uwaznie dialog i Pani zauwazy ze powtarzam kilka razy jedno i to samo.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Pod warunkiem ,ze ma sie ogrzewanie podlogowe bo inaczej latanie ze scierka .
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

mam polecam, jest rewelacyjny tylko trzeba dobry porządny spływ
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Wayne Stewart
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Ja widzę tylko wady
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Pieknie to tylko wyglada na poczatku zanim nie zacznie odkladac sie nam kamien na szybach ( pomimo codziennego mycia po kapieli) potem tylko bardzo silne srodki i szorownie pozostaje i umowmy sie ,to wyglada tylko ładnie gdzy szybcy sa idealnie czyste...a samo sie to nie zrobi...
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Mam taki prysznic 2lata po kąpieli wystarczy ściągaczką ściągnąć wodę tak jak przy myciu okien- bez zacieków, kamienia i codziennego mycia DA SIĘ!
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Zależy gdzie się mieszka i jaką się ma wodę:)
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Też mam.Po prysznicu ściągaczka, raz na tydzień czy dwa myje płynem do szyb i nie narzekam.W drugiej łazience też już podłoże przygotowane pod ten typ prysznica.A wygląda rewelacyjnie :-)
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

U wszystkich moich znajomych plytki podlogowe po 2 latach wygladaja okropnie. A wycieraja prysznic po kazdym uzyciu :/
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Patrycja Naruszko dokładnie. Mam 3 lata plus ciemne kafle a wygląda wszystko jak nowe.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Agnieszka Kalata ja mam jasną łazienkę i jasne fugi też nie narzekam na ich wygląd. Nie kumam argumentów bo u znajomych, hotelu tak jest blee itp itd. Jak dbasz tak masz tyle w temacie!
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Patrycja Naruszko na ciemnych kaflach bardzo widać kamień jak się choć przez tydzień nie ściągnie wody. Dokładnie! Jak dbaszvtal masz ☺
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Oni dbaja i to bardzo. To najczystrze domu jakie w zyciu widzialam. Przychodzi jeszcze do nich co tudzien pani do sprzatania. Szyba pod prysznicem wyglada jak nowa ale w plytki wzarl soe kamien.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

No to nie wina rozwiązania jaki zastosowali tylko wody jaką mają. Czy brodzik byłby nieskazitelnie biały?
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Patrycja Naruszko kazdy ma prawo do wlasnej opinii na jakis temat to chyba proste prawda? Moze nalezy poszerzyc swoje horyzonty myslowe i zaczac kumac?😃 mnie sie taki prysznic bez brodzika tez nie podoba bo wiele razy spotkalam sie w Italii z takim rozwiazaniem ale ja kumam ,ze komus sie takie cos podoba😃
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Agnieszka Kalata bez przesady 😜
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Patrycja Naruszko a dlaczego mialby nie byc? Do produkcji brodzikow uzywa sie zupelnie czgos innego niz do produkcji plytek. Znacznie latwiej jest utrzymac brodzik czy wanne bez osadu kamienia z wody niz plytki.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Pani Sylwio to kwestia wody nie rozwiązania. A czy ja gdzieś napisałam, że natrysk bez brodzika to jedyne i słuszne rozwiązanie- NIE więc nie rozumiem skąd ta dyskusja! Serio nie obchodzi mnie kto co ma w domu i na co wydaje kasę. Miałam oba rozwiązania więc dzielę się spostrzeżeniami, a nie nakazuje tego czy tamtego. Skoro znam oba z życia CODZIENNEGO, a nie pojedynczych doświadczeń to chyba wiem o czym mówię. A moje horyzonty myślowe niech Pani nie kłopoczą, bo nie zna mnie Pani, a próbuje oceniać.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

No to nam szczęście bo przez 2lata jakoś nie mam kamienia bez ciągłego latania ze ścierą!
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Jest tak dużo środków na rynku ze utrzymanie czystej kabiny to nie problem:)
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Dla mnie nie ma zastosowania przy kapieli dzieci. Fajnie wyglada ale to propozycja dla osob doroslych bo jak wykąpać w tym dwulatka?
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Moja córcia ma 2 latka i daje rade wychodzi z pod prysznica i nic nie wycieram bo podloga jest podgrzewana
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Moja córka korzysta z natrysku od kąt zaczęła stawać w wanience na stelażu co zaczęło być niebezpieczne. Kupiliśmy matę antypoślizgową i dziecko od 1,4l kąpie się jak my
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Ja kapie na raz dwojke dzieci 2 latka i 5 latka w glebokim brodziku:) uwazam ze maja wiekszy fun jak siedza po pas w wodzie z roznymi zabawkami:) ale wiadomo ze u kazdego jest inaczej i kazdy lubi po swojemu! Pozdrawiam
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

mały spad i po kłopocie
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Ja widze same plusy bo nie trzeba czyścić brodzika gdzie zawsze brud wejdzie w zakamarki a czyszczenie szyby zajmuje mi 5 minut mam taka ekstra szmatke mocze w samej wodzie i wycieram zostawiam do wyschniecia
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

W fugi też wchodzi brud, nawet bardziej niż w gładką powierzchnię brodzika, tylko mniej widać...
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

No nie wiem, mi umycie brodzika zajmuje duuuuuzo mniej czasu niz doszorowanie fug. Z calego serca nienawidze bezbrodzikowych rozwiazan.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Posiadam 😄jestem za
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Jeżeli prysznic jest dobrze zrobiony (spadek, porządny odpływ liniowy- my zainwestowaliśmy w Ravaka, izolacja) to woda nie ma prawa się wylewać. To rozwiązanie może się niektórym nie podobać i ja to rozumiem, bo są różne gusta, ale pisanie o tym, że jest zimno albo woda się leje po całej łazience jest bzdurą.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Otoz to :)
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

U was jedynie warto bylo zrobic dodatkowy trap do odplywu wody, na lini szkla przy wyjsciu, oprocz tego ktory jest przy spadku pod sciana.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Ale piękna
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Cezary Kiczkajlo nie było takiej potrzeby. Na wysokości zakończenia szyby podłoga jest "złamana". Woda spływa idealnie i nie dolatuje do części, w której jest wyjście spod prysznica. Nie mam żadnych problemów z wyciekającą wodą.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

I u nas takie rozwiązanie i również 100% zadowolenia
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

8
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Porządek idealny!
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Panie Cezary, bo widzę że Pan zna się na rzeczy - z czego taki próg? Tylko od strony drzwi? A szklana ściana klejona do płytek (w przypadku gdy są 2 szklane ściany a w jednej z nich skrzydło)? Zawsze uszczelka na skrzydle?
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

To się nazywa wet room , a nie prysznic bez brodzika😉
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Coś wspaniałego! Tak jest w ARKA Madical SPA w Kołobrzegu - zobaczycie zalety, jak będziecie schorowani, starzy lub niepełnosprawni!
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Bez brodzika - wygodniej
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Piękna:0
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Brodzik jest jajlepszy 😃😃
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Aleksander
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Krzysztof Kowalski
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Szyba po każdej kąpieli do mycia...tragedia...wiem z własnego doświadczenia :-/
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Wolę bez BRODZIKA:) elegancko:) i wygodniej:)
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Tak. Boska sprawa przy cieplej pidłodze i dobrym spadzie podļogi.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Mam bez brodzika super w utrzymaniu i łazienka wyglada na większą:)
 • Dodano 3 lata temu
Też mam prysznic bez brodzika z Schedpolu. Super sprawa, nie trzeba specjalnych płynów do utrzymania go w czystości. Czasem się czyści odpływ i tyle.
 • Dodano rok temu

Zobacz więcej produktów