MINIMALIZM UDOMOWIONY - zobacz dekoracje w trendzie!🤍
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
NoEM
NoEM
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Zanim zadbasz o kolor, zadbaj o bezpieczeństwo! NoEM - skuteczna broń w walce z elektrosmogiem

Myślałeś kiedyś o tym, dlaczego niektórzy ludzie przytulają się do drzew? Jak wykazują najnowsze badania, substancje zawarte w liściach, pniach i korze, pobudzają organizm do samoleczenia. Dobra energia płynąca wprost ze świata natury, sprzyja poprawie samopoczucia, jonizuje ujemnie, łagodzi stres i normuje ciśnienie krwi. Niestety, zupełnie przeciwnie działa na nas sztuczne pole elektromagnetyczne (inaczej pole EM), wytwarzane przez wszechobecne urządzenia elektryczne.

Światowa Organizacja Zdrowia bije na alarm! Niewidzialne siły elektryczne stanowią coraz poważniejszy globalny problem. Tzw. elektrosmog negatywnie oddziałuje na zdrowie, jakość snu oraz może wpływać ujemnie na prawidłowy rozwój dzieci. Jako jedna z pierwszych polskich firm postanowiła z nim walczyć Grupa Selena, która we współpracy z wybitnym wynalazcą, dr inż. Stanisławem Wosińskim, opracowała innowacyjny Ekran NoEM. Ta prekursorska farba podkładowa skutecznie ogranicza szkodliwe działanie elektrosmogu, będąc jednocześnie produktem w pełni bezpiecznym i ekologicznym.

Niewidzialny cichy wróg

Pole elektromagnetyczne ma dwa zupełnie różne oblicza. Naturalnym źródłem pola EM jest otaczający nas świat. Przestrzeń kosmiczna, Słońce, Ziemia czy wyładowania atmosferyczne, tworzą naturalną "sieć" o przyjaznej częstotliwości. W opozycji do niej stoją sztuczne pola elektryczne, które postrzegane są w kategorii zanieczyszczenia i noszą miano elektrosmogu. One z kolei emitują szkodliwe częstotliwości w zakresie od 0,1 do 100 000Hz.

Z dobrodziejstw nowoczesnych technologii korzystamy na co dzień. Telewizory, laptopy, telefony komórkowe oraz rozmaite urządzenia AGD, na dobre wpisały się w nasz życiowy pejzaż i trudno byłoby z nich zrezygnować. Warto jednak wiedzieć, że przed okresem elektryfikacji natężenie pola w otoczeniu człowieka wynosiło około 0,0001 V/m. Dziś w przeciętnym domu osiąga ono poziom nawet 500-1000 V/m! Niestety, aby zniwelować negatywne działanie elektrosmogu, nie wystarczy po prostu wyłączyć sprzęt - jeżeli pozostanie on podłączony do sieci, wciąż będzie emitować szkodliwe częstotliwości pola elektrycznego. Do tego dochodzi natężenie pól elektromagnetycznych wywoływanych przez przewody ukryte w ścianach, sufitach, podłogach. Nie brzmi to zbyt optymistycznie, prawda?

Elektrosmog szkodliwy dla dorosłych i dzieci

Niestety, szkody, jakie może wyrządzić nam elektrosmog są jak najbardziej realne. Naukowcy dowiedli, że pole EM bywa przyczyną zawrotów i bólów głowy, mdłości, zaburzeń nastroju, przewlekłego zmęczenia, bezsenności, choroby niespokojnych nóg, zakłóceń rytmu serca, pracy mięśni i mózgu. Oprócz tego sztuczne pole elektromagnetyczne może negatywnie wpłynąć na prawidłowy rozwój dzieci. Dlaczego tak się dzieje? Organizm człowieka w dużej mierze składa się z wody, a absorpcja pola EM następuje właśnie dzięki niej. Niestety, ciało dziecka zawiera proporcjonalnie znacznie więcej wody, aniżeli ciało osoby dorosłej. Najmłodsi są zatem znacznie bardziej narażeni na szkodliwe działanie elektrosmogu, niż mogłoby się wydawać. Co więcej, WHO sklasyfikowało pola elektromagnetyczne jako możliwie rakotwórcze dla człowieka.

Problem na skalę światową

Problemem elektrosmogu zainteresowała się nie tylko Światowa Organizacja Zdrowia, ale również Unia Europejska i Organizacja Narodów Zjednoczonych. Emisja negatywnego pola jest bowiem obecna niemal na całym świecie i bez podjęcia odpowiednich środków, będzie narastać. 26 czerwca 2013 roku stworzono Dyrektywę Parlamentu Europejskiego, mówiącą o konieczności ograniczenia pola EM w otoczeniu człowieka. Dokument zwraca uwagę na bezpośrednie skutki oddziaływania pól elektromagnetycznych na nasze zdrowie i podkreśla, że odległe w czasie konsekwencje oddziaływania pola EM pozostają niezbadane. Dyrektywa ma zostać zaaprobowana przez wszystkie kraje członkowskie UE do 1 lipca bieżącego roku.

NoEM – sposób na elektrosmog

Specjaliści podkreślają, że pole EM występuje nie tylko w naszych domach, ale także w przestrzeniach biurowych oraz na ulicach wielkich miast. Wystarczy pomyśleć o liniach wysokiego napięcia, sieciach internetowych czy wieżach telefonii komórkowej. Oczywiście, trudno uchronić się przed oddziaływaniem pola EM z zewnątrz, jednak Twój dom powinien być Twoją twierdzą!

O stworzenie innowacyjnego produktu niwelującego szkodliwe działanie elektrosmogu niemal w 100%-tach, pokusiła się rodzima Grupa Selena. Dzięki współpracy z wybitnym polskim wynalazcą, dr Stanisławem Wosińskim, powstał ekran NoEM - farba podkładowa. Skład farby jest wynikiem wieloletnich badań i dzięki swoim niezwykłym właściwościom zyskał międzynarodowe uznanie. Zastosowaną technologię nagrodzono m.in. Złotym Medalem w kategorii „Ochrona Środowiska – Energia” na Międzynarodowej Wystawie Wynalazczości w Genewie w kwietniu 2011 roku.

Jak działa NoEM? Dzięki wodzie "zamrożonej" w mikrostrukturach porowatych ceramiki, ekranuje pole elektryczne na poziomie 99%. Mówiąc prościej, najbardziej szkodliwe częstotliwości zostają z sukcesem pochłonięte dzięki farbie, przez co pomieszczenia stają się wolne od niebezpiecznego elektrosmogu. Specjaliści podkreślają, że produkt przepuszcza naturalne pole ziemskie, które dla człowieka pozostaje jak najbardziej pozytywne. Ponadto NoEM umożliwia korzystanie z telefonów komórkowych i sieci Wi-Fi bez jakichkolwiek zakłóceń. Jego ogromną zaletą jest także przystępna cena i fakt, że nie wymaga uziemienia.

Nie tylko ochrona przed polem elektromagnetycznym

Jak się okazuje, produkt NoEM to nie tylko świetny sposób na walkę z elektrosmogiem! Oprócz tego, że pozostaje skutecznym ekranem pola elektrycznego, pełni również trzy inne istotne funkcje – wysokojakościowej białej farby, powłoki antyelektrostatycznej oraz podkładu gruntującego.

W roli farby sprawdza się naprawdę świetnie - jest rodzajem białej emulsji, która okazuje się bardzo wydajna i świetnie kryjąca. Ponadto może pochwalić się antyelektrostatycznymi właściwościami, dzięki którym nie przyciąga kurzu i brudu. Ta wiadomość przypadnie do gustu zwłaszcza alergikom! Jako podkład gruntujący natomiast, wspaniale wzmacnia i wyrównuje podłoże, przygotowując je do nałożenia farby. Czy można oczekiwać czegoś więcej?

Zawrotny postęp technologiczny to znak naszych czasów. Oczywiście, designerskie urządzenia elektryczne cieszą i są bardzo pomocne w życiu codziennym, jednak bywają również źródłem zjawisk negatywnie wpływających na nasze samopoczucie. Aranżując swoją wymarzoną domową przestrzeń zadbaj o świetne wzornictwo i funkcjonalność, pamiętając jednocześnie o tym, co najważniejsze - zdrowiu i bezpieczeństwie. Dzięki NoEM będziesz mógł cieszyć się nowoczesnym inteligentnym domem pełnym dobrej energii!


Inne artykuły w tej kategorii