Bohater salonu, czyli jak wybrać najlepszy fotel do salonu

Fotel to bardzo towarzyski mebel. Najczęściej spotyka się go u boku sofy lub narożnika. Lubi przede wszystkim salony i pokoje dzienne ale nie pogardzi sypialnią, biblioteką, gabinetem czy pokojem gościnnym. Często jest ulubieńcem domowników, którzy po intensywnym dniu marzą o chwili wytchnienia.

Zobacz >> fotele Wajnert

Trudno spotkać dzisiaj salon, w którym obok sofy nie stałby przynajmniej jeden fotel. Dlatego oferowane przez różnych producentów zestawy wypoczynkowe nie mogą się bez niego obejść. Fotel jest zazwyczaj stylistycznie dopasowany do pozostałych elementów kolekcji zarówno pod względem kształtu oparcia, boków, siedziska jak i rodzaju nóżek czy akcesoriów. Najczęściej kupowany jest też w tym samym obiciu co sofa lub narożnik, chociaż zdarzają się bardziej odważne, kontrastowe zestawienia.

niebieski narożnik i pomarańczowy fotel

Taki mały taki duży

Wybierając fotel warto zwrócić uwagę na jego gabaryty. Do wnętrz o mniejszym metrażu lepiej wybrać fotel o węższych bokach by nie wyglądał przytłaczająco np. z kolekcji JIM lub FLAXO firmy WAJNERT MEBLE. W przestronnych salonach lepiej sprawdzą się bryły o większych gabarytach np. LIFE lub DAKAR.

czarna sofa i żółty fotel
niebieski fotel i biały narożnik
żółty fotel i beżowy narożnik

Warto też fotel dobierać pod względem stylistyki pomieszczenia. Wielbicielom klasycznego stylu polecić można fotel z kolekcji ACARI. Tym, którzy wolą nowoczesny wystrój powinny się spodobać fotel SPACE.

pomarańczowa sofa i fotel w stylu klasycznym

A może z funkcją?

Ponieważ fotel pełni najczęściej rolę miejsca do odpoczynku producenci starają się by oferowane przez nich modele najlepiej tą rolę spełniały. Stąd też często można w nich spotkać dodatkowe funkcje. I tak np. w kolekcji LIFE czy ASPEN oferowanej przez firmę WAJNERT MEBLE fotel wyposażony jest w ruchomy zagłówek umożliwiający dopasowanie wysokości do indywidualnych upodobań. Jeszcze większe możliwości daje fotel z kolekcji DAKAR czy ALTO, w którym dostępna jest opcja relaks umożliwiająca wysunięcie podnóżka, odchylenie oparcia, delikatne kołysanie w przód i w tył a także obracanie wokół własnej osi. Niezwykle praktyczną funkcję relax zastosowano także w fotelu z kolekcji CAPITOL. Z takiego fotela nie chce się wstawać.

Więcej na temat foteli znaleźć można w najnowszym katalogu firmy WAJNERT MEBLE lub na stronie www.wajnert.pl

www.wajnert.pl
Katalog Mebli 2015/2016

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Meble
Zobacz więcej artykułów w kategorii Meble
Komentarze

Anonimowy użytkownik

الف مبروك عقبال الدكتوراه يارب وتفرحي بيه
  • Dodano 2 lata temu

Anonimowy użytkownik

Huj
  • Dodano 2 lata temu

Anonimowy użytkownik

Hejejsjksksmsmsmsmmsmzmskskskskskskskskskskskskskskksksksksksksksksksksks
  • Dodano 2 lata temu

Zobacz więcej produktów