Meble, które rosną razem z dzieckiem – pokocha je Twój maluch i... portfel

Meble, które rosną razem z dzieckiem są nie tylko oczywistym sposobem na oszczędność pieniędzy, ale również funkcjonalnym i zdrowym rozwiązaniem. Dlaczego? Ponieważ pozwalają regularnie dostosowywać wysokość np. krzesła do szybko rosnącego dziecka. O tym, jakie łóżko lub biurko powinieneś wybrać, aby uniknąć konieczności częstej zmiany umeblowania w pokoju swojej pociechy, dowiesz się już za chwilę!

pokój dziecka z białymi meblami

Meble, które rosną wraz z dzieckiem

Pewnie już zauważyłeś, że Twoje dziecko bardzo szybko rośnie. Ulubiona koszulka lub dżinsy nagle stają się za małe, buty robią się ciasne, a meble zbyt niskie, aby Twoja pociecha mogła odrabiać lekcje bez konieczności przyjmowania niezdrowej pozycji ciała. Proces wzmożonego wzrostu jest jak najbardziej naturalny i świadczy o zdrowiu ucznia, jednak z drugiej strony wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jak sobie z tym poradzić? Wystarczy, że zdecydujesz się na meble rosnące z dzieckiem, czyli z możliwością regulacji wysokości.

Dlaczego warto kupić meble, które rosną razem z dzieckiem?

Jest wiele powodów, dla których zakup mebli rosnących z dzieckiem to dobry pomysł:

  • Zdrowie – wysokość biurka, przy którym dziecko odrabia lekcje, jest tak samo istotna jak wysokość siodełka w rowerze. Przy zbyt niskim Twoja pociecha będzie się garbić albo przybierać niezdrową pozycję ciała, co jest szkodliwe dla kręgosłupa. Kupując biurko z regulowaną wysokością, masz możliwość zmiany ustawień w każdym momencie, co dobrze się sprawdzi również w przypadku rodzeństwa.
  • Oszczędność – jeśli zdecydujesz się na zakup mebli rosnących z dzieckiem, oszczędzisz niemałą sumę pieniędzy, którą musiałbyś wydać za rok lub dwa na nowe wyposażenie pokoju.
  • Troska o środowisko – zauważ, jak często kupujemy rzeczy, które po kilku miesiącach użytkowania wyrzucamy do śmietnika. Decydując się na np. krzesło lub biurko dla dziecka z regulacją wysokości, ograniczasz nadmierną produkcję i tym samym przyczyniasz się do ochrony środowiska.

Biurko rosnące z dzieckiem

Regulowane biurko, które rośnie wraz z dzieckiem, to podstawa wyposażenia pokoju ucznia. Nie tylko zadbasz o to, aby Twoja pociecha mogła odrabiać lekcje w komfortowych warunkach, ale również zaoszczędzisz sporo przestrzeni w przypadku rodzeństwa i niewielkiego metrażu w mieszkaniu. Co ciekawe, biurka regulowane często mają uniwersalny design, dzięki czemu przypadną do gustu zarówno ośmio-, jak i trzynastolatkowi. Sposób ustawienia wysokości jest bardzo prosty i niewymagający użycia siły, zaś maksymalne rozłożenie sprawdzi się również w przypadku osoby dorosłej lub wysokiego nastolatka.

Krzesło rosnące z dzieckiem

Skoro już mowa o odrabianiu lekcji, to nie ma biurka bez krzesła regulowanego. Wysokość siedziska i oparcia możesz dostosować do wzrostu dziecka i wysokości biurka, co będzie mieć korzystny wpływ na prawidłową postawę oraz zdrowie kręgosłupa Twojego ucznia. W sklepach znajdziesz tzw. fotele biurowe, które posiadają regulowane oparcie oraz wysokość siedziska. Aby jednak krzesło posłużyło możliwie jak najdłużej, staraj się wybierać w miarę stonowane warianty kolorystyczne. W przypadku krzesła regulowanego, które ma służyć Twojemu dziecku przez co najmniej kilka lat, zdecydowanie lepiej się sprawdzi wersja beżowa lub niebieska niż z wizerunkami bohaterów z bajek.

pokój ucznia w stylu skandynawskim
Tu wybierzesz biurko do 300 złotych >>

Regał rosnący z dzieckiem

Kolejną propozycją z cyklu mebli rosnących z dzieckiem są regały z możliwością regulacji wysokości półek. Takie rozwiązanie pozwoli Ci uniknąć konieczności zakupu nowego umeblowania, ponieważ wraz z rozwojem swojej pociechy możesz dokładać kolejne części z kompletu. Możesz również od razu zdecydować się na solidny mebel, jednak pamiętaj, aby jego estetyka była możliwie jak najbardziej neutralna.

Łóżko rosnące z dzieckiem

Wybór łóżka bywa naprawdę skomplikowany. Mnogość wzorów, budowy bądź sposobów rozkładania sprawia, że może być Ci trudno zdecydować się na konkretny model. Jeśli chcesz wyposażyć pokój w meble, które rosną wraz z dzieckiem, sprawdź ofertę łóżek z możliwością regulacji długości. W przypadku tego rodzaju rozwiązań do łóżka dołączony jest również materac w częściach, dzięki czemu całość posłuży przez co najmniej kilka lat. W niektórych modelach po całkowitym rozłożeniu łóżka bez problemu zmieści się w również dorosły.

pokój dziecka z drewnianymi meblami
Tu dowiesz się, jaki materac wybrać dla dziecka >>

Zakup mebli, które rosną wraz z dzieckiem, to ciekawy i rozsądny trend aranżacyjny. Nie tylko ogranicza produkcję, ale również dba o Twoje finanse. Jednak najważniejszą kwestią jest zdrowie Twojej pociechy, która potrzebuje umeblowania dostosowanego do swojego wzrostu, aby mieć szansę na utrwalanie prawidłowej postawy.

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Pokój dziecka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Pokój dziecka
Komentarze
Ja mogę polecić dobrą firmę z materacami sami mamy od nich i dla syna żona też kupiła ostatnio. Żona kupiła z promocji model Hilding Breakdance i dla dzieciaka w sam raz.
  • Dodano 8 miesiący temu

Zobacz więcej produktów