Osprzęt elektryczny w trendach na 2020 rok – włączniki i gniazdka w stylu loftowym

Detale odgrywają istotną rolę w aranżacji każdego wnętrza – często to właśnie one nadają przestrzeni określonego charakteru i decydują o tym, jaki styl zapanuje w pomieszczeniu. Należy do nich również osprzęt elektryczny, który dawno już przestał pełnić rolę wyłącznie funkcjonalną. Włączniki i gniazdka stają się dziś designerskim dodatkiem, który potrafi na nowo zdefiniować każdą przestrzeń. Jaki osprzęt pojawia się w trendach na 2020 rok? To przede wszystkim elementy nawiązujące do stylu loftowego, ale w nowoczesnej i bardzo efektownej odsłonie.

czarny włącznik retro

Jaki osprzęt elektryczny wybrać? Loftowe włączniki i gniazdka

Osprzęt powinien być dopasowany do stylu, charakteru i kolorystyki wnętrza. W dobrze zaprojektowanej przestrzeni, wszystkie elementy doskonale ze sobą współgrają, tworząc estetyczną całość – włącznik czy gniazdko elektryczne warto traktować nie tylko jako element użytkowy, ale również dodatek, który podkreśli klimat pomieszczenia. Efektowne wykończenie wnętrz utrzymanych w stylu nowoczesnym, industrialnym, eklektycznym, eko, retro czy scandi zapewni Gira Studio – nowy program stylistyczny marki Gira.

Gniazdka i włączniki z tej linii stają się silnymi akcentami w wystroju każdej przestrzeni. To nowa interpretacja kształtów i funkcji przełącznika światła – świadomie wpisana w aktualne trendy aranżacji wnętrz. Projektanci Gira Studio kierowali się chęcią stworzenia niepowtarzalnego wzornictwa inspirowanego stylem loftowym, a efektowny wygląd kolekcji podkręca dodatkowo wyrazisty kontrast pomiędzy okrągłymi i prostokątnymi elementami. Uniwersalne kolorystyka bieli i czerni, a także dwie możliwości montażu – natynkowy i podtynkowy – pozwalają na uzyskanie różnych efektów, od surowego industrialu po nowoczesny minimalizm.

włączniki retro

Industrialne włączniki i gniazda elektryczne – montaż natynkowy

Widoczne kable, instalacje i przewody to trend kojarzony głównie ze stylem industrialnym. Loftowe przestrzenie znane są z surowego wykończenia oraz stosowania materiałów takich jak beton, cegła czy lite drewno – królują w nich antracytowe i czarne dodatki, a także wszechobecny metal. Czarne gniazdka czy włączniki z linii Gira Studio do montażu natynkowego będą doskonałym uzupełnieniem takich aranżacji.

Sprawdzą się również doskonale we wnętrzach eklektycznych czy inspirowanych stylem vintage - okrągłe włączniki, zarówno w kolorze czarnym, jak i białym, prezentują się niezwykle efektownie i świetnie uzupełniają projekty, w których stare elementy łączą się z nowymi. Taki efektowny detal będzie również doskonałym dodatkiem do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim czy eko – widoczna instalacja sprawia, że wnętrze stanie się klimatyczne i oryginalne.

Ukierunkowany na niepowtarzalne wzornictwo program stylistyczny Gira Studio do montażu natynkowego doskonale nadaje się również do wysokiej klasy instalacji. Można wykorzystać go jako proste rozwiązanie, np. do sterowania oświetleniem. Gira Studio do montażu natynkowego z wysokiej jakości szkła i odpornego na pęknięcia termoplastu świetnie sprawdzi się także w przypadku instalacji wielu urządzeń – w pionie lub w poziomie. Zapewnia to nieograniczoną swobodę projektowania i ogromną różnorodność funkcji dzięki zastosowaniu urządzeń Gira System 55.

osprzęt elektryczny retro
Kliknij i zobacz wszystkie elementy kolekcji Gira Studio >>

Osprzęt elektryczny do montażu podtynkowego – uniwersalny i stylowy

Ukryte przewody, minimalistyczne wykończenie i nowoczesny design – Gira Studio do montażu podtynkowego to uniwersalne rozwiązanie do każdego wnętrza, szczególnie jeśli zależy nam na prostym, ale efektownym wzornictwie, które z łatwością dopasujemy do funkcji każdego pomieszczenia. To idealne uzupełnienie stylu minimalistycznego czy nowoczesnego, ale też ponadczasowej klasyki. Subtelne, szklane wykończenie włączników i gniazd Gira Studio sprawia, że całość prezentuje się elegancko, równocześnie wtapiając się w tło.

czarne włączniki

Program stylistyczny Gira Studio do montażu podtynkowego jest również niezwykle funkcjonalny i oferuje tyle samo możliwości zastosowania, co wersja natynkowa. Niezależnie od tego, czy montowane jest jedno urządzenie, czy wiele – jedno ponad drugim lub obok drugiego – zapewnia możliwość dowolnego rozszerzania, dzięki instalacji w puszkach z króćcem dystansowym.

okrągłe włączniki

Włączniki czy gniazdka są niezbędnym elementem wyposażenia wnętrza. Możemy je wyeksponować lub wręcz przeciwnie – sprawić by wtopiły się w tło. Nowy program stylistyczny Gira Studio inspirowany industrialnym wzornictwem powala na pełną swobodę projektową i idealne dopasowanie do stylu pomieszczenia. Kolekcja jest minimalistyczna i uniwersalna, a przy tym bardzo efektowna. Niezależnie od tego, czy planujemy wystrój pierwszego mieszkania, czy przeprowadzamy metamorfozę już urządzonego wnętrza, pamiętajmy, że osprzęt elektryczny może stać się przysłowiową „kropką nad i” naszej aranżacji i całkowicie odmienić każdą przestrzeń.

>> GIRA - TEMA <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Trendy
Zobacz więcej artykułów w kategorii Trendy
Komentarze