Co szukasz?
Zobacz także
Ranking redakcji

Ranking nawilżaczy powietrza – TOP 10 nawilżaczy powietrza w sezonie 2020/2021

Suche powietrze to częsty problem w okresie jesienno-zimowym. Zbyt mała wilgotność może przyczyniać się do kłopotów zdrowotnych. Sprawdź nasz ranking nawilżaczy powietrza 2020/2021 i znajdź urządzenie, które poprawi warunki w Twoim domu lub mieszkaniu.

ranking nawilżaczy powietrza
Źródło: tashka2000 / adobestock.com

Ranking nawilżaczy powietrza 2020/2021

Jesień i zima to okres, w którym często korzysta się z ogrzewania. Ciepłe i suche powietrze w mieszkaniu może powodować podrażnienie śluzówki. W konsekwencji wszyscy domownicy mogą być bardziej podatni na infekcje. Zbyt niska wilgotność może też prowadzić do problemów ze snem, a także negatywnie wpływać na zwierzęta i rośliny domowe.

Mokry ręcznik położony na kaloryferze to rozwiązanie, które może sprawdzić się na krótką metę. Lepszym wyjściem jest specjalistyczny sprzęt, a konkretnie nawilżacz powietrza. Urządzenia tego typu mają też często dodatkowe funkcje, mogą m.in. oczyszczać i filtrować powietrze. Jaki nawilżacz powietrza wybrać?

Jaka wilgotność powietrza w domu jest optymalna? >>

1. Nawilżacz powietrza Panasonic FVXR70GK

Panasonic FVXR70GK jest oczyszczaczem i nawilżaczem powietrza, który sprawdzi się nawet w większych mieszkaniach i domach. Pracuje wydajnie w pomieszczeniach o kubaturze nawet 52 m². Jest wyposażony w filtr HEPA z gwarancją na 10 lat. Sprzęt pomaga w eliminowaniu z powietrza bakterii, wirusów, grzybów i alergenów, a także nieprzyjemnych zapachów. W trybie niskiej wydajności, który możesz włączyć np. w nocy, generuje tylko 18 dB. To ciszej niż szept. Z tego powodu model ten uplasowałby się również wysoko w rankingu nawilżaczy dla dzieci. Nie zakłóci snu najmłodszych w trakcie nawilżania i oczyszczania powietrza.

Dzięki czujnikom sprawdzającym m.in. poziom wilgotności, temperaturę, zanieczyszczenie, ale też obecność ludzi, Panasonic FVXR70GK może pracować, zużywając nawet o 60% mniej energii w porównaniu z podobnymi urządzeniami, dopasowując tryb działania do warunków.

2. Nawilżacz powietrza Sharp KC-G40EUH

Sharp KC-G40EUH to oczyszczacz i nawilżacz powietrza w jednym. Jest wyposażony w filtry HEPA, nawilżający, węglowy oraz wstępny, który zatrzymuje sierść zwierząt oraz kurz. Dzięki systemowi Plasmacluster Ion urządzenie usuwa z pomieszczenia alergeny, bakterie, wirusy i przykre zapachy.

Ten nawilżacz i oczyszczacz powietrza automatycznie dopasowuje pracę do temperatury, poziomu wilgotności oraz ilości kurzu. W trybie nocnym pracuje bardzo cicho, generując tylko 19 dB. Sharp KC-G40EUH ma blokadę rodzicielską oraz timer. Sprzęt otrzymał atest higieniczny przyznawany przez PZH.

3. Nawilżacz powietrza Dyson AM10

Dyson AM10 nie ma standardowego wiatraka. Zamiast tego ma system Air Multiplier, który wydmuchuje powietrze przez pierścień. Urządzenie tworzy mgiełkę, która równomiernie nawilża całe pomieszczenie, docierając w najdalsze zakamarki. Woda służąca do zwiększania wilgotności jest poddawana oczyszczaniu ultrafioletowemu, które eliminuje 99,9% bakterii, w tym E. coli. Dyson AM10 to nawilżacz powietrza, który sprawdzi się nie tylko jesienią i zimą. W cieplejsze dni można włączyć silniejszy strumień, który schłodzi pomieszczenie.

Dyson AM10 to pierwszy nawilżacz na świecie ze znakiem Quiet Mark. Jest nawet o 75% cichszy od konkurencji. Otrzymał też certyfikaty organizacji prozdrowotnych, świadczące o tym, że jest sprzętem odpowiednim dla alergików, astmatyków oraz osób z chorobami skórnymi.

4. Nawilżacz powietrza Webber AP 9700W

Webber AP 9700W to oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania ewaporacyjnego, uznawaną za najbardziej naturalną metodę zwiększania wilgotności w pomieszczeniu. Urządzenie jest wyposażone w czujniki, które utrzymują nawilżenie na poziomie zalecanym przez Światową Organizację Zdrowia.

Webber AP 9700W nie tylko nawilża, ale też filtruje powietrze na kilku poziomach. Zatrzymuje cząstki smogu, bakterie, wirusy, grzyby, sierść czy kurz. Urządzenie ma Wi-Fi, co pozwala na sterowanie nim smartfonem przy pomocy aplikacji.

5. Nawilżacz powietrza Venta LW 25

Venta LW 25 to dobre rozwiązanie, jeśli szukasz prostego nawilżacza o wysokiej trwałości. Jest urządzeniem praktycznie bezobsługowym, bez wymiennych filtrów. Sprzęt wykorzystuje do filtrowania tylko wodę, ale jest w stanie wyeliminować z powietrza m.in. roztocza czy pyłki roślinne. Urządzenie może służyć do nawilżania pomieszczeń o powierzchni do 40 m². Venta LW 25 charakteryzuje się niskim poborem prądu. Może też służyć do aromaterapii, do nawilżacza można bowiem dodawać olejki zapachowe.

6. Nawilżacz powietrza Stadler Form Oskar

Stadler Form Oskar to mały nawilżacz powietrza o ciekawym wzornictwie. Urządzenie ma tylko 29 cm wysokości, a jego podstawa to kwadrat o rozmiarze 24,6 na 24,6 cm. Model Stadler Form Oskar jest zarazem stylowy i wydajny. Może nawilżyć powietrze w pomieszczeniu o powierzchni 40 m². Sprzęt jest wyposażony w dwa filtry antybakteryjne oraz kostkę z jonami srebra. Działa, wykorzystując technologię ewaporacyjną i ma higrostat, który pozwala na pięciostopniową regulację poziomu wilgotności.

7. Nawilżacz powietrza Philips HU4813/10

Philips HU4813/10 pracuje przy użyciu technologii NanoCloud. Urządzenie wykorzystuje naturalny proces parowania. Pochłania suche powietrze, miesza je z cząsteczkami wody, a na końcu emituje powietrze wilgotne. Cząsteczki pary wodnej są ponadto zmniejszane. Dzięki temu nie przenoszą minerałów, które mogłyby się skraplać na meblach czy podłodze, tworząc zacieki i białe plamy. Zasięg nawilżacza jest spory i wynosi 44 m². Możesz samodzielnie ustawić poziom nawilżania lub skorzystać z trybu automatycznego. Pojemnik możesz łatwo napełnić, dolewając wody z dzbanka lub wstawiając go pod kran.

8. Nawilżacz powietrza HB UH2080DS

HB UH2080DS to stylowy, ultradźwiękowy nawilżacz powietrza polskiej produkcji. Sprzęt jest wyposażony we wkład ceramiczny, który zmiękcza wodę i usuwa nieprzyjemne zapachy. HB UH2080DS może być dobrym wyborem, jeśli szukasz nawilżacza do pokoju dziecięcego lub sprzętu dla alergików. Przy wykorzystaniu lampy UV oraz plazmy sterylizującej eliminuje z powietrza mikroorganizmy oraz zarodniki grzybów i glonów. Nawilżacz powietrza polskiej produkcji ma zbiornik o dużej pojemności, wynoszącej 5,5 l. Może emitować ciepłą mgiełkę i ma tryb cichy.

9. Nawilżacz powietrza BEURER LB 37

BEURER LB 37 będzie dla Ciebie dobrym wyborem, jeśli szukasz nawilżacza z** funkcją rozprowadzania zapachu**. Sprzęt ma w zestawie 15 wkładów do aplikacji aromatów. Nawilżacz powietrza BEURER LB 37 jest przeznaczony do pomieszczeń do 20 m². Ma wyjmowany, łatwy do napełniania zbiornik o pojemności 2 l oraz tryb nocny.

10. Nawilżacz powietrza MPM MNP-03

MPM MNP-03 to nawilżacz powietrza oferujący dobrą jakość w stosunku do ceny. Jest to prosty model, którego głównym atutem jest duży zbiornik. Pojemność na poziomie 5 l pozwala urządzeniu nawilżać powietrze nawet przez 50 godzin bez konieczności dolewania wody. MPM MNP-03 sprawdzi się w pomieszczeniach do 30 m². Dzięki dużemu pokrętłu możesz płynnie regulować intensywność nawilżania.

W rankingu nawilżaczy powietrza na sezon 2020/2021 uwzględniliśmy przekrój modeli o różnym poziomie zaawansowania, z kilku przedziałów cenowych. Wybierając najlepszy nawilżacz powietrza dla siebie, zastanów się, czy nie potrzebujesz dodatkowych funkcji, takich jak możliwość dodatkowego oczyszczania powietrza czy trybu cichej pracy nocnej, który będzie szczególnie przydatny, jeśli masz dziecko.

Tutaj znajdziesz nawilżacze powietrza w cenie poniżej 500 zł >>

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Produkty
Zobacz więcej artykułów w kategorii Produkty
Komentarze