Aranżacja pokoju z kuchnią 25m2

Witam Planuję reorganizację mieszkania, obecnie kuchnia i sypialnia są odrębnymi pokojami leżącymi obok siebie, chciałbym je połączyć w jeden, aby powstał pokój dzienny połączony z kuchnią. Aby dodatkowo zyskać przestrzeń chcę zrezygnować z małego korytarza. Plan nowego pomieszczenia (po połączeniu powyższych) zamieszczam poniżej. Łącznie powstała powierzchnia ma ok. 25m2. Ograniczenia: - Kuchnia musi się znajdować na ścianie po lewej (przynajmniej w zaznaczonej części), gdyż tam jest wyciąg oraz potrzebne media - Z powstałego pomieszczenia będzie bezpośrednie wejście do jednej z sypialni (widoczne na górze) oraz przejście do korytarza prowadzącego do łazienki i drugiej sypialni (widoczne po prawej u góry) Oczekiwania - chciałbym aby w pomieszczeniu znalazły się: - pełnoprawna kuchnia (z blatem roboczym, niekoniecznie dużym) - stół dla 4 osób, z możliwością rozkładania do stołu dla 8 osób - Narożnik (preferowany) lub sofa - TV Trochę brakuje mi pomysłu jak to wszystko rozmieścić na tej przestrzeni, pamiętając o istniejących ograniczeniach. Będę wdzięczny za pomoc i wskazówki :)

Witam Aranżację zaczęłabym od wyznaczenia miejsca na telewizor. Pozostają tutaj praktycznie tylko dwie ściany na jego umieszczenie, bowiem ściana zabudową kuchenną i okna odpadają. Uważam, że lokalizacja telewizora w przejściu może się nie sprawdzić jeśli w domu mieszka kilka osób. Ja telewizor umieściłabym na ścianie na przeciwko zabudowy kuchennej. Na stół wybrałabym ścianę przejściową. Wówczas dużo łatwiej będzie można zaaranżować kuchnię z salonem. Rozważałabym zrobienie półwyspu z wysokimi krzesłami przy ścianie kominowej. W małych wnętrzach czasami trzeba pójść na ustępstwa. Stół z krzesłami zajmuje zdecydowanie więcej miejsca niż półwysep z hokerami. Aranżacja wnętrz Vena - Lublin, Warszawa oraz przez Internet - projektant wnętrz Urszula Tomaszewska tel. 512 548 136 www.kuchnie-vena.pl
  • Dodano 3 lata temu
Jeśli zamierzasz zrobić kuchnię otwartą, niezbędny będzie okap. Inaczej zapachy z gotowania i smażenia będa unosić się w całym domu, a ubrania i meble szybko nimi przesiąkną. Podsyłamy poradnik na ten temat: https://www.globalo.pl/okap-kuchenny-sprawdz-jaki-kupic-i-co-zrobic-by-dobrze-dzialal/ . Na pewno rozjaśni zagadnienie okapów i ułatwi wybór. Pozdrawiamy :)
  • Dodano 6 miesiący temu