Zastanawia mnie jaka jest odległość między blatem a wyciągiem? Czy taki układ jest praktyczny? Zwykl ...

Zastanawia mnie jaka jest odległość między blatem a wyciągiem? Czy taki układ jest praktyczny? Zwykle w zabudowach w tym miejscu jest wcięcie, co nie wygląda tak efektownie...

Witam, wg ergonomii, odległość miedzy blatem, a szafkami wiszącymi wynosi 54-60cm, nad kuchenkami gazowymi 70cm. Tu zaprojektowałam wyciąg chowany w szafkę, dzięki czemu linia szafek jest na jednakowym poziomie. Pomniejszając wysokość szafki, ten sam efekt można osiągnąć kupując okap teleskopowy - wysuwany nad całą powierzchnię płyty. Od przodu będzie jednak widoczny wąski pasek panelu sterowania. Jeżeli w wybranym modelu, na pasku znajduje się tylko logo producenta, można go zdemontować i przykręcić "froncik" w kolorze szafki.Tym sposobem mamy okap teleskopowy, jednolity kolor oraz zachowany jednakowy poziom szafek wiszących.
  • Dodano 5 lat temu
Przy zastosowaniu płyt indukcyjnych, nie jest wymagane zachowanie tak dużej odległości jak przy płytach gazowych. Jeżeli okap jest umieszczony stosunkowo nisko sprawi to, że będzie działał efektywniej.
  • Dodano 5 lat temu
Okap powinno się montować na wysokości: 60-70 cm od elektrycznej płyty grzewczej 70-75 cm od płyty gazowej Więcej informacji znajdzie Pani w naszym artykule: https://www.globalo.pl/na-jakiej-wysokosci-zamontowac-okap-kuchenny/ . Mamy nadzieję, że te informacje okazały się pomocne.
  • Dodano 6 miesiący temu