Sypialnia wydzielona w salonie? Jak

Witam... Za kilka miesiecy stanę sie właścicielem mieszkania (kawalerki). Zaczyna mnie nurtować jedna rzecz. Jak urządzić. A przedewszystkim czy wydzielać część sypialną od salonu? Jak wogóle podzielić, wydzielić częśc sypialną (łóżko) od salonu. Czym oddzielić i czy wogóle to robić. Chciałbym wydzielić ale niedokońca wiem jak to zrobić. Czy wstawiać ściankę? Moglibyście pomóc mi?

W prawym dolnym rogu mogłoby stać łóżko o szerokości materaca np. 140 cm, zwrócone zagłówkiem do okna. Ściana od strony sofy może być zrobiona w formie płytkiej zabudowy meblowej np. na książki. Sofa stojąca tyłem do nowo powstałej ściany. A ścianka, która pozostaje może być wykorzystana na zabudowę np. z TV, na książki, sprzęt muzyczny. W przypadku pytań proszę pisać, chętnie dokładniej wyjaśnię swoją koncepcję układu wyposażenia.
  • Dodano 12 dni temu
Dziękuję za propozycję. Jeśli dobrze zrozumiałem tak proponujesz to w ten sposób. Czy nie za ciasno będzie na przestrzeń na TV? Odległośc od regału (zabudowy) do ściany to ok 220 cm. Pozostaje przestrzeń po środku mieszkania wolna. Czy może zamiast zabudowy "regałowej" postawić ściankę z regipsu? Mniej miejsca zajmuje. Wtedy ile pozostawić miejsca między łóżkiem a ścianą (łóżko dosunąc do jednej ściany?
  • Dodano 12 dni temu
A może zrobić to w sposób jaki rozrysowałem na dole? Tylko czy nie będzie za mało miejsca między narożnikiem a ścianą z TV po lewej?
  • Dodano 11 dni temu
A może tak zrobić? Obok łóżka zrobić ściankę z regipsu o długości ok 100 cm?
  • Dodano 11 dni temu
Myslalam o prostej kanapie na długość tego regału, bo narożnik zajmuje więcej miejsca. Tak jak w tej pierwszej wersji, tylko, że regał zaczynający się równo z oknem, zabudowa na 30 cm,
  • Dodano 11 dni temu
W propozycji drugiej tworzy się zamknięta przestrzeń.
  • Dodano 11 dni temu
Czy ma Pan to w pliku graficznym czy w CAD?
  • Dodano 11 dni temu
Moim zdaniem najbardziej optymalna jest wersja 3 gdzie proponował bym wstawić ściankę grubości 5-7cm na długość łóżka wzdłuż okna. Łóżko oczywiście szerokość 140cm.
  • Dodano 10 dni temu
Rzut w formacie dwg mogę zrobić. Zastanawiam się czy tą 3 propozycję uda się zrealizować. Pod oknem będzie zapewne kaloryfer a szerokość wneki to 150 cm. Jak uwzględnieniem szerokość kaloryfera to nie wejdzie łóżko 140 :/.
  • Dodano 9 dni temu
Proszę o informację, czy narożnik jest elementem koniecznym, a już z plikiem sobie poradzę, po przeanalizowaniu wymiarów będzie dużo łatwiej.
  • Dodano 9 dni temu
Narożnik nie jest elementem koniecznym.
  • Dodano 9 dni temu
Jak dołączyć plik dwg Paulina_mich. Wysłać na maila?
  • Dodano 9 dni temu
Tak, proszę wysłać na paulinamichalska@10g.pl
  • Dodano 9 dni temu