Sztukateria

Dzień dobry Proszę o pomoc. Remontuje mieszkanie w kamienicy. Bardzo podoba mi się sztukateria we wnętrzach ale nie mam pomysłu jak ja rozmieścić na ścianach i jaki dobrać kolor ścian. Sypialnia jest duża ale wpada tam mało dziennego światła. Pokój który będzie służył nam jako salon jest pokojem przejściowym i tym bardziej nie wiem jak rozplanować w sztukaterie aby pokoje nabrały przytulności.Poniżej załączam rysunek ,pokoje o których pisze to pierwsze dwa od lewej strony. Pozdrawiam Magda

Dzień dobry. Zacznę od zagadnienia sztukaterii: propozycji układu sztukaterii na ścianach jest wiele. Aby zaprojektować układ, który będzie idealnie pasował do wnętrza należy wziąć pod uwagę parę kwestii, czyli wysokość pomieszczenia, układ drzwi (wysokość, szerokość, szerokość i typ ościeżnic itd.) i wielkość oraz kształt okien. Dodatkowo elementami mającymi wpływ na układ sztukaterii są: oświetlenie, obrazy/zdjęcia, czy w pomieszczeniu będzie znajdował się kominek, ustawienie mebli oraz ich gabaryty czy też telewizor ścienny. Sztukaterię można zaprojektować na całej wysokość ścian bądź sięgającą do wysokości np.150cm lub górnej wysokości ościeżnicy drzwi. Rozwiązań jest wiele. Natomiast jeżeli chodzi o kolory ścian. Oferta barw jest ogromna. Wszystko zależy też w jakim charakterze mają być wnętrza (wnętrza spokojne czy wnętrza oparte na kontrastach). W sypialni z uwagi na mało światła dziennego proponowałabym jednak barwy jasne, pastelowe co pozwoli nam rozjaśnić pomieszczenie. Jeżeli potrzebowaliby Państwo pomocy zapraszam do kontaktu z naszym biurem: biuro@symetria.net.pl Chętnie pomożemy w projekcie. Pozdrawiam!
  • Dodano miesiąc temu