Pokój dziecięcy

Dzień dobry. Szukam rozwiązania dla małego i średnio ustawnego pokoju dla dwójki dzieci (2,5 i 5 lat). Zrobiłam wstępny projekt łóżka, które ma stać w lewym górnym rogu pokoju. Jak ułożyć szafki / szuflady w tej szafie, czy zrobić szafę na całą szerokość łóżka czy wsuniętą pod górnym łóżkiem z głębokością ok. 60cm? A może mają Państwo inny pomysł na zagospodarowanie tej przestrzeni, tak aby zmieściły się dwa łóżka, szafa na ubrania i zabawki oraz w niedalekiej przyszłości dwa biurka :) dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam!

Dzień dobry, z rzutu ciężko odczytać wymiar między oknem a obiema ścianami. Państwa pomysł jest jak najbardziej trafiony, co mógłbym zasugerować to ograniczenie wejścia na górne łóżko, skoro kiedyś w przyszłości miałyby w pokoju stanąć dwa biurka. Lepszym rozwiązaniem będą zdecydowanie szafki na głębokość 60cm, tak by już nie zabierać powierzchni pokoju. Jako alternatywę możecie Państwo potraktować dwa osobne, wolnostojące łóżka - jedno mniejsze (dla 2-latki/a) w lewym górnym rogu, drugie przy oknie (z rzutu wynika, że jedna część okna jest stała) w lewym dolnym rogu pomieszczenia. Między nimi biurko, a zabudowa z szafą po przeciwnej stronie (patrząc na rzut przy ścianie z prawej strony okna) na min. głębokość 50 cm. Pozdrawiam www.yonoarchitecture.com
  • Dodano miesiąc temu
Dzień dobry, Z przesłanych propozycji zabudowy meblowej z Łózkami dla dzieci, pierwsza propozycja jest lepsza. Po pierwsze jest więcej miejsca na przechowywanie. Po drugie proszę wziąć pod uwagę, iż górne łóżko jest stabilnie oparte na całej szerokości mebla. W drugiej wersji natomiast jest częściowo nadwieszone i wymagałoby jednak dodatkowego podparcia. Niestety nie jest podana wysokość mebla, ale proponowałabym o zastosowanie odpowiednio wysokiej barierki aby dziecko nie wypadło z górnego łóżka. Pozdrawiam!
  • Dodano miesiąc temu
Dziękuję za obie odpowiedzi, nadal wahamy się między szafkami na całą szerokość łóżka i tymi pomniejszonymi... Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, i bardzo ciężko podjąć decyzję. Oczywiście górne łóżko będzie miało zabezpieczenie, na razie wygrywa "siatka piłkarska". Kolor zabudowy będzie biały, ewentualnie z elementami drewna. Pozdrawiam serdecznie!
  • Dodano 26 dni temu