Salom

Jak urządzić salon, który posiada duże przestronne rozsuwane okno oraz kominek znajdujący sie w centrum tak aby zmieścił sie w nim duży stół jadalniany z 6 krzeslami oraz kanapa lub narożnik i telewizor.

Rozsuwane drzwi mają tą zaletę, że dają nam dodatkową przestrzeń przed nimi, które zabrałyby drzwi otwierane tak jak w załączonym projekcie. Tam gdzie w chwili obecnej jest miejsce z kanapą i fotelami, można postawić stół. Jeśli zrezygnujecie z zabudowy kuchni w miejscu, gdzie na rysunku pokazano hokery, to będzie do niego łatwy dostęp. Kanapy bądź narożnik mogą stanąć bardziej centralnie w salonie, bliżej jego lewej strony odwrócone tyłem do stołu, a telewizor na lewej ścianie (patrząc w kierunku oknan tarasowego). Oczywiście to propozycja . Układ funkcjonalny powinien zostać dostosowany do Waszych potrzeb, bo np. narożnik może być również skierowany w stronę kominka a tyłem do okna tarasowego. Wprawdzie gorzej będzie spoglądać na telewizor ale nie dla wszystkich jest on na tyle ważny, żeby podporządkowywać mu zagospodarowanie przestrzeni. Pozdrawiam
  • Dodano 6 dni temu
Mąż sie upiera żeby telewizor powiesić na ścianie przy którym stanie stół ale wg mnie telewizor będzie za wysoko.
  • Dodano 6 dni temu
Pani Justyno, wydaje nam się, że opinia kilku niezależnych specjalistów - projektantów wnętrz sugerujących w zasadzie to samo rozwiązanie, które dla tego wnętrza oraz określonych przez Państwa wytycznych będzie najkorzystniejsze, powinna ostatecznie przekonać Pani męża do zaproponowanych rozwiązań ;) Pozdrawiamy, Alaska Studio
  • Dodano 6 dni temu
Jestem tego samego zdania :) dziękuję za porady :) teraz będę mieć już silne argumenty żeby salon wyglądał jak w zaproponowanych przez Państwa propozycji :)
  • Dodano 6 dni temu