Sypialnia z dwóch pokoi

Witam, chciałabym wydzielić z dwóch pomieszczeń tych przy balkonie garderobę wraz z sypialnią. Ze względu na okna pozosaje mi pokój po lewej aby z niego czesciowo zrobić garderobę. Mam problem jednak ze scianą dzielącą pokoje gdyż mogę ją wyburzyć ale tylko częsciowo zostawiając podpory po 40 cm. Otwór drzwiowy w pokoju po prawej stronie planowałam zamurować a zostawić ten szerszy i wstawić do niego drzwi o wymiarze 120 cm. Jak najkorzystniej urządzuć te dwa pomieszczenia? Czy zostawić mniejszy otwór dzielący pomieszczenia i jakoś go wykorzystać? Proszę o poradę.

Witam, odpowiedź na przedstawione pytanie nie jest łatwa bez wnikliwego spojrzenia w planowany rozkład i aranżację obu pokoi. Konieczne jest przeprowadzenie funkcjonalnej analizy na rzucie z góry z odpowiednim rozmieszczeniem podstawowych mebli jakie mają znaleźć się w obu pokojach, z uwzględnieniem wymiarów, okien, drzwi. Załączone rzuty przedstawiają odbicia lustrzane i zmienione aspekty schodów oraz wejścia do pokoi, co uniemożliwia udzielenie szybkiej odpowiedzi. W takich - bardziej skomplikowanych przypadkach bardzo ważne mogą być nawet 5-10cm, aby zachować odpowiednie szerokości przejść czy wymiarów szaf, aby w ogóle mówić o wydzieleniu praktycznej garderoby, a nie tylko pomieszczenia, które z garderobą będzie miało niewiele wspólnego. Może się okazać, że przy takim układzie ścian bardziej funkcjonalne okaże się jeszcze inne usytuowanie szaf czy pozostałych mebli. Proszę o kontakt projektowanie@jedynetakiewnetrza.pl
  • Dodano 8 dni temu
Nawiązując do otrzymanego emaila z zapytaniem uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłoby pozostawienie układu ścian i drzwi tak jak jest w tej chwili rozplanowane. Punktem wyjścia jest ustawienie łóżka na całej szerokości ściany wraz ze stolikami nocnymi. Na jego wprost, na ścianie może zawisnąć telewizor. Wejście do sypialni dokładnie w miejscu, w którym jest, ponieważ, gdyby go nie było, a miało znaleźć się na ścianie z planowanym tv, to wówczas nie byłoby już na niego miejsca, aby wisiał na całej ścianie, tylko gdzieś z boku, więc nie byłoby możliwości aranżacji ściany z tv pod kątem dekoracyjnego jej wykończenia. Widok na wprost drzwi czy przejścia do garderoby leżąc w łóżku też nie jest najlepszym wyjściem dla komfortu wzrokowego. Gdyby np. któreś z Państwa korzystało rano z garderoby, a drugie w tym czasie spało to dochodzi też kwestia zachowania ciszy i spokoju. Osobne drzwi do sypialni zawsze można zamknąć. Osobna garderoba może pełnić nie tylko rolę garderoby, ale także toaletki czy miejsca z biurkiem, komodą, która ładnie oparta o ścianę działową z sypialnią pozwoli ją zagospodarować także w sposób bardziej efektywny. Obok lustra można zawiesić dekoracyjne obrazki, zdjęcia, haczyki, dekoracje itp. Podwójne drzwi przeszklone są jak najbardziej trafionym rozwiązaniem. Pod oknem można ustawić fotel i lampkę podłogową, dzięki czemu z korytarza, przez przeszklone drzwi będziemy mieć na przytulne wnętrze pokoju-garderoby. Sugerowane przez Panią ustawienie szaf we wnęce jest najbardziej rozsądne i uzasadnione. Przy ścianie kominowej prawa strona szaf byłaby głęboka, a przed kominem płytsza, dzięki czemu pojawi się zróżnicowane miejsce do przechowywania. Na płytszych półkach można poustawiać pojemniki z biżuterią, buty, czy różne podręczne bibeloty.
  • Dodano 8 dni temu
Jeżeli ani telewizor ani dodatkowe biurko nie są potrzebne, a bardziej marzy się Pani kwestia jednego duże pokoju sypialnianego z garderobą to zrobiłabym tak, że osobne wejście z korytarza do sypialni można zamurować i od strony sypialni zawiesić tam na przyszłość tv, gdyby tak tylko od czasu do czasu miał być używany. Zamiast tv też można tam przedłużyć biblioteczkę czy zrobić ścianę ze zdjęciami. Od strony korytarza podobnie, może stanąć wąska konsola z lampką, czy ściana ze zdjęciami, a może jeden duży obraz. Natomiast wejście do sypialni byłoby na tej ścianie działowej między pokojami, ale też widziałabym je jako podwójne przeszklone drzwi lub podwójne przesuwne wewnątrz ściany. Tak, aby jednak zapewnić pewien stopień komfortu zamykając sypialnię, ale w ciągu dnia byłoby to przejście otwarte. Również na plus dla takiego rozwiązania, bo wprowadza przestrzenność i lekkość, a bardzo efektownie wygląda kiedy rozsuwamy drzwi a na wprost mamy piękną ścianę z łóżkiem :)) Nie byłoby konieczności całkowitego usuwania ściany a pozostawienia "filarów" po bokach drzwi znajdujących się dokładnie na środku.
  • Dodano 7 dni temu
Dziękuje bardzo za rozwiązanie problemu :) Nigdy nie wpadlibyśmy że można tak zaaranżować te dwa pokoje :) a pomysł z drzwiami na ścianie działowej jest poprostu super :) jeszcze raz dziękuje :)
  • Dodano 7 dni temu