Maty piankowe nie tylko do kuchni

Mimo wielu udogodnień i sprzętów, które wyręczają panią lub pana domu z codziennych czynności wykonywanych w kuchni nadal większość z nich odbywa się ręcznie, czasami kosztem wielu godzin pracy spędzonych w pozycji stojącej. Jesteśmy wtedy narażeni nie tylko na przeciążenie kręgosłupa, ale także na wychłodzenie nóg, zwłaszcza jeśli stoimy na nieogrzewanej podłodze z płytek ceramicznych.

Gdy nie pomagają grube skarpety, a na instalację ogrzewania podłogowego jest za późno, warto sięgnąć po środki doraźne, bardzo skuteczne i zarazem estetyczne – maty podłogowe. Te do kuchni różnią się od tradycyjnych, przeznaczonych do położenia przed drzwiami wejściowymi. Wykonane z poliestru są miękkie i ciepłe, ponieważ od spodu mają warstwę pianki lateksowej, która nie tylko jest doskonałym izolatorem, ale także ma właściwości antyalergiczne i przeciwgrzybicze.

Do zalet produktu należy też różnorodne wzornictwo – od napisów z miłym przesłaniem, po motywy florystyczne, ludowe, a nawet architektoniczne. Są idealne do kolorowej kuchni, ale zwolennicy stali i szkła też znajdą coś dla siebie. Maty kuchenne wyróżniają się także rozmiarem – najdłuższe osiągają nawet 120 cm.

Można je położyć w miejscu stale wykonywanej pracy, a nawet użyć jako dywanika do zabawy dla dziecka, które chce nam towarzyszyć. Ich zastosowanie może ograniczyć jedynie wyobraźnia, ponieważ sprawdzą się doskonale w każdym miejscu wymagającym docieplenia lub po prostu takim, które chcemy ozdobić i ożywić. Nie pochłaniają brudu, są łatwe w utrzymaniu czystości i niedrogie. Możemy się nimi cieszyć przez lata lub wymienić gdy się znudzą. Wszystkie produkty prezentowane na zdjęciach pochodzą z oferty firmy Galicja.

Komentarze

Zobacz więcej produktów

Zobacz również inne artykuły w kategoriach: Kuchnia, Inne,