Okiem mamy: najważniejsze w łazience

Marka KOŁO od zawsze na pierwszym miejscu stawia wysokie standardy higieny i bezpieczeństwa. To drugie jest szczególnie ważne jeśli w domu pojawiają się dzieci, najmłodsi domownicy. Na ten szczególny aspekt bezpieczeństwa zwróciła uwagę architektka, blogerka i mama, Maria Podobińska-Tuleja z Prostego wnętrza. Zachęcamy do przeczytania jej opinii i porad odnośnie bezpiecznej i przyjaznej dzieciom łazienki.

Zanim zostałam mamą zupełnie nie zastanawiałam się nad pewnymi kwestiami dotyczącymi własnego domu. Wszystko, co się w nim znajdowało miało być po prostu estetyczne i funkcjonalne. Gdy jednak na świecie pojawia się maluch, pewne rzeczy ulegają przewartościowaniu, a na pierwszy plan wychodzi bezpieczeństwo dziecka.

Jak przygotować dom na pojawienie się nowego domownika? Oczywiście można pochować wszelkie niebezpieczne przedmioty, zabezpieczyć narożniki mebli i uświadamiać swoje dziecko, co mu wolno, a czego powinno unikać we własnym domu. W moim przypadku najważniejszym wyzwaniem okazało się przystosowanie łazienki dla potrzeb nowego użytkownika. Wyzwanie to trwa dalej, bo moja córka ma dopiero 2,5 roku, ciągle rośnie, a nasz salon kąpielowy wymaga nieustannej adaptacji. Jedno jest jednak niezmienne – bezpieczeństwo w kąpieli.

Z noworodkiem było łatwo. Prosta dziecięca wanienka rozwiązała problem. Mój mąż opatentował genialny sposób na to by dziecko nie wyślizgnęło się mu podczas mycia – wystarczyło owinąć je tetrową pieluszką. Gdy dziecko zaczyna być bardziej samodzielne i ruchliwe należy się zastanowić, jak ochronić je przed poślizgnięciem się w wannie. Możecie sobie zadać pytanie, jak to możliwe, że własne dziecko pod opieką rodzica przewraca się w kąpieli!? Niestety zdarzyć się to może każdemu. Nawet spokojnemu dziecku. Do dziś nie mogę zapomnieć, jak moja córka dała nurka pod wodę w wypełnionej wannie lub przewróciła się nabijając sobie sporego guza biorąc wraz ze mną prysznic. I co z tego, że trzymałam ją za rękę. To nie wystarczyło. Powierzchnia wanny czy prysznica pokryta wodą jest po prostu śliska i niebezpieczna.

Rozwiązanie numer jeden to zastosowanie wszelkiego rodzaju antypoślizgowych mat i podkładek. W większości przypadków spełniają swoje zadanie. Mają jednak swoje wady – przede wszystkim należy o nich pamiętać! Za każdym razem przygotowując kąpiel dla malucha układamy przyssawkami do dołu matę na powierzchni naszej wanny lub brodzika prysznicowego. Potem jest problem z suszeniem takiej maty – ja ją zazwyczaj wieszam na krawędzi wanny zalewając przy tym pół łazienki. Gdy mata nie wyschnie dobrze, bardzo szybko pojawiają się między jej przyssawkami czarne nacieki i zabrudzenia. Wolę nie myśleć co się w tym mieści. Doczyszczenie przestrzeni pomiędzy przyssawkami wydaje się być niemożliwe. Dlatego maty należy dość często wymieniać.

Kolejny pomysł to urządzenia łazienkowe specjalnie zaprojektowane – w taki sposób, by były dla nas bezpieczne. Myślę, że nieśliska powierzchnia wanny czy prysznica to marzenie każdej mamy. Czy jednak na rynku dostępne są takie rozwiązania? I czy to ma sens? W poszukiwaniu optymalnego pomysłu pomiędzy bezpieczeństwem, wygodą i higieną w mojej łazience natrafiłam na nowe innowacyjne rozwiązanie, jakie wprowadziła na rynek firma KOŁO.

Najnowsza oferta firmy zawiera wanny i brodziki prysznicowe pokryte specjalną powłoką AntiSlide. Nie tylko chroni ona nas i nasze dzieci przed poślizgnięciem się, ale również zapewnia łatwość utrzymania powierzchni w czystości, dzięki czemu uzyskujemy prawdziwie bezpieczne i higieniczne rozwiązanie.

Czy jednak warto inwestować w takie produkty? Myślę, że zdecydowanie tak. Nawet jeśli nie planujemy aranżować łazienki w taki sposób, by była bezpieczna dla dzieci, bo ich na przykład nie mamy, to zawsze warto zadbać o własne bezpieczeństwo.

A jeśli o bezpieczeństwie już mowa to warto zwrócić również uwagę na jeszcze jedno innowacyjne rozwiązanie, które do swoich produktów wprowadziła firma KOŁO. Najnowsza kabina Ultra wyposażona została w bezpieczne szkło ScreenGuard ze specjalnego grubego szkła hartowanego. Szkło pokryto specjalną powłoką, zapewniającą w razie rozbicia szyby jej integralność. Dzięki ScreenGuard nawet w przypadku rozbicia się kabiny (co następuje niezwykle rzadko, jednak posiadając dzieci należy wziąć dosłownie wszystko pod uwagę) osoba znajdująca się w niej będzie mogła bezpiecznie opuścić kabinę bez ryzyka skaleczenia się. Zastosowanie tych dwóch rozwiązań – AntiSlide oraz ScreenGuard - zagwarantuje bezpieczeństwo podczas codziennego użytkowania łazienki.

Dobrze zaprojektowana łazienka, to miejsce higieniczne, łatwe do utrzymania w czystości i bezpieczne. Dla wszystkich.

Komentarze

Anonimowy użytkownik

Wiecie może z czego wykonane są blaty ze zdjęć? :) Czy rzeczywiście utrzymają umywalkę i baterię?
  • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Z pewnością płyta z połyskiem
  • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Ciekawe. Ewentualnie po meble łazienkowe i nie tylko zapraszamy również do nas www.myin.pl
  • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Rodzinka kupiła właśnie ten model Antislide Modo. Pech w tym, że to akryl. Rysuje się, po emolientach dla dzieci umyć to masakra. To już wolę wannę ceramiczną tudzież żeliwną emaliowaną. Raz w tygodniu zalać domestosem i błyszczy jak talala. A i odkażona. Mają takie antypoślizgowe vileroy&bosch. Tylko z pół roku moich wypłat na nią trzeba :-P
  • Dodano 3 lata temu
@Anna Skrabska, emalia, akryl oraz każda inna powierzchnia nie jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Akryl najlepiej myć płynem do mycia naczyń, który zmywa tłuszcz oraz brud - wtedy błyszczy przez wiele lat.
  • Dodano 3 lata temu
@Kamila Dziewior, blat pod umywalką powinien być łatwy w utrzymaniu czystości i trwały. Najlepiej sprawdzi się kamień (np. granit, bazalt) lub kolorowe solidsurface (Varicor, Corian).
  • Dodano 3 lata temu
https://dom.wp.pl/
  • Dodano rok temu

Zobacz więcej produktów

Zobacz również inne artykuły w kategoriach: Łazienka, Porady,