Aranżacja łazienki w stylu japońskim

Charakterystyczne cechy stylu japońskiego to minimalizm form, ład przestrzeni oraz surowość barw i kształtów. Łazienka urządzona w tym stylu powinna nawiązywać do natury, mieć stonowaną kolorystykę i proste w formie meble i dodatki. Oświetlenie w takiej łazience powinno być delikatne, naturalne, dające dużą ilość półcieni. Jeżeli chodzi o dodatki, to nie możemy przesadzać. Styl japoński rządzi się zasadą im mniej tym lepiej, więc musimy zdecydować się tylko na kilka elementów dekoracyjnych - charakteru japońskiej łazience dodadzą kamienne misy i wazony oraz świece lub lampiony. Warto również znaleźć miejsce dla rośli - drzewko bonsai lub juka będzie tu pasować idealnie.

Barwy odpowiednie do japońskiej łazienki to barwy wyciszone, spokojne, które sprzyjają odpoczynkowi i medytacji. Polecane są odcienie neutralne, takie jak biel, beże, szarości, jasna zieleń.

Do japońskiej łazienki najlepiej pasują ciemne meble o prostych kształtach i liniowych podziałach

Niezbędnym wyposażeniem są półki i pojemne szafki na ręczniki.

Nie wolno zapomnieć o lustrach, które zgodnie z filozofią feng shui kierują energię życiową w odpowiednie miejsca.

Oświetlenie w japońskiej łazience powinno wyglądać naturalnie. Najlepiej, gdy w pomieszczeniu są okna, przez które operuje dzienne światło. Można je wyposażyć w bambusowe rolety.

Tradycyjna japońska łazienka składa się z dwóch pomieszczeń. Gdy chcemy podzielić wnętrze swojej japońskiej łazienki z pomocą przyjdą parawany.

Materiały chętnie wykorzystywane w aranżacji japońskiego wnętrza to przede wszystkim drewno, kamień i papier.

Komentarze

Anonimowy użytkownik

Jest wspaniała...........
  • Dodano 5 lat temu

Anonimowy użytkownik

ŚLICZNA.
  • Dodano 5 lat temu

Anonimowy użytkownik

wymarzona jak dla mnie...
  • Dodano 4 lata temu

Zobacz więcej produktów

Zobacz również inne artykuły w kategoriach: Style we wnętrzach,