Urządzamy łazienkę - jak wybrać meble łazienkowe

Urządzając mieszkanie coraz więcej czasu i uwagi poświęcamy na aranżację łazienki. Nie jest to już tylko miejsce porannej i wieczornej toalety, ale również miejsce relaksu i regeneracji. Idealnie urządzona łazienka powinna być nie tylko ładna, ale przede wszystkim funkcjonalna. Jak wybrać meble łazienkowe?

Obecnie na rynku dostępnych mamy wiele modeli armatury jak i mebli łazienkowych, które coraz bardziej upodabniają się do mebli pokojowych. Występują w wielu kolorach i wykonane są z różnych materiałów. Jednak decydując się na zakup mebli zwróćmy szczególną uwagę na to, czy materiały z jakich są wykonane, są odporne na trudne warunki panujące w łazience. Podwyższona temperatura, woda i wilgoć to czynniki sprzyjające uszkodzeniom powstającym na meblach – rozwarstwianie się krawędzi czy puchnięcie blatów to najczęstsze rezultaty nieodpowiednio dobranych lub źle zabezpieczonych materiałów, z których wykonane są meble.

Wybierając meble łazienkowe powinniśmy wziąć pod uwagę metraż łazienki oraz odpowiedzieć sobie na pytanie - "do czego ma służyć mebel w mojej łazience?". Jeżeli zależy nam na walorach estetycznych możemy wybrać stylizowane, designerskie konsole lub szafki podumywalkowe. Stylizowane meble urozmaicą i dodadzą smaku każdej aranżacji.

W przypadku gdy chcielibyśmy zachować wiele wolnej przestrzeni lub dodać łazience paru centymetrów dobrym sposobem okazują się szafki wiszące z lustrami. Lustro to doskonała metoda na rozświetlenie łazienki. Dodatkowo dobrze dobrana szafka z lustrem wkomponowana w ścianę stanie się częścią pokoju kąpielowego, który nabierze dzięki temu minimalistycznego, estetycznego charakteru.

Porządkując przestrzeń łazienki warto sięgnąć po jeszcze jedno doskonałe rozwiązanie. Szafki na wymiar będące złożonym modułem kilku na raz. Szafka pod umywalkę czy wisząca mogą wzajemnie się uzupełniać i przenikać tworząc doskonałą kompozycję. Dopasowana linia mebli sprawdza się w szczególności w dużych łazienkach. W małych pomieszczeniach lepiej unikać nadmiaru mebli i wybrać jeden konkretny.

Wybierając meble do łazienki warto postawić na ciekawe, unikatowe rozwiązania. Obecnie mamy bardzo wiele możliwości, począwszy od mebli dostępnych w sklepach, po własnoręcznie wykonane projekty. Korzyść płynąca z indywidualnego komponowania mebli to oszczędność miejsca. Szerokie szafki wolnostojące pomieszczą potrzebne w łazience przedmioty, szafki wiszące kosmetyki, a półki łazienkowe pozwolą ustawić ulubione dekoracje.

Zdjęcie zostało usunięte przez autora.
Zdjęcie zostało usunięte przez autora.

Komentarze

Zobacz więcej produktów

Zobacz również inne artykuły w kategoriach: Łazienka, Meble,