9design radzi: Jak wybrać idealne krzesła do jadalni?

Wybór odpowiednich krzeseł do jadalni ma niebagatelne znaczenie. To one decydują bowiem o wygodzie i komforcie zasiadających przy naszym stole. One także mają ogromny wpływ na wygląd wnętrza: potrafią dopełnić jego stylistyki, nadać mu powagi, lekkości, optymizmu. Liczne modele krzeseł dostępne na rynku sprawiają, że możemy uzyskać wymarzony efekt. Jak więc wybrać krzesło idealne?

Wygoda i stabilność – to bezdyskusyjnie najważniejsze cechy idealnego krzesła. Kolejno należy dokładnie przeanalizować wymiary wybranych krzeseł. Czy odpowiednia ich ilość zmieści się przy naszym stole? Czy swobodnie będziemy mogli wsunąć siedzisko każdego egzemplarza pod blat stołu? Czy odległość siedziska od blatu stołu będzie wystarczająca dla zapewnienia wygody użytkownika (ok. 30 cm)?

Jeśli odpowiemy sobie twierdząco na wszystkie te pytania, kolejną kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje forma krzesła, a konkretnie obecność podłokietników. Te ostatnie niewątpliwie zwiększają komfort użytkownika, pozwalają na wygodne oparcie łokci i przedramion, zachęcają do spoczynku także w przerwach między posiłkami. Z drugiej strony takie krzesła zajmują zwykle nieco więcej miejsca niż modele bez podłokietników oraz mogą sprawić problem, gdy będziemy chcieli wsunąć je pod blat stołu.

Rozważyć należy także wysokość oparcia. Bezwarunkowo powinna pozwolić ona na swobodne oparcie pleców. Im wyższe oparcie zatem, tym wygodniejsze krzesło. Weźmy jednak pod uwagę, że nie w każdych aranżacjach takie modele wyglądają dobrze – potrafią optycznie zmniejszyć pomieszczenie, a stół uczynić swoistą „oblężoną twierdzą”. Złotym środkiem wydaje się więc wybór krzeseł z oparciami wystającymi ok. 20 cm ponad blat stołu.

Zwolennicy ponadczasowej elegancji i klasycznych aranżacji z pewnością znajdą upodobanie w obitych naturalną skórą (lub jej imitacją) krzesłach o smukłych, wysmakowanych liniach. Spodobają się im także modele powleczone podobnym materiałem, ale o bardziej masywnej, powszechnie znanej formie, z grubszym siedziskiem i oparciem.

Popularnym i stosunkowo uniwersalnym rozwiązaniem są krzesła wykonane z tworzywa sztucznego. Pięknie prezentują się zwłaszcza modele, w których ten ostatni materiał idzie w parze z naturalnym drewnem nóg. Sprawia to, że możemy wkomponować takie krzesła zarówno w bardziej nowoczesne, jak i klasyczne aranżacje.

Możliwości i modeli do wyboru mamy nieskończenie wiele. Ograniczenie stanowi jedynie nasza wyobraźnia i kilka praktycznych kwestii. Zatem, do dzieła!

Odwiedź 9design.pl i urządź swoją wymarzoną jadalnię!

Produkt niedostępny.
Produkt niedostępny.
Produkt niedostępny.
Produkt niedostępny.
Produkt niedostępny.
Produkt niedostępny.

Komentarze

Anonimowy użytkownik

Natalia o takich ci mówiłam :)
  • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Renata Fac :-) :-) :-) i które wybrać :-) :-) :-)
  • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Natalia :)
  • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

To jest dramat. ... Tyle tego fajnego. . No Ja nie wiem noo Ja nie wiem 😉😉😉
  • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Straszne
  • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Hej. Biore udzial w konkursie na lajki i walcze o nowa kuchnie. Czy moge was prosic o lajki pod zdjeciem? https://www.facebook.com/GaleriaSzperkGdynia/photos/a.1271095629574046.1073741874.321685597848392/1272467599436849/?type=3&theater
  • Dodano 3 lata temu

Zobacz więcej produktów

Zobacz również inne artykuły w kategoriach: Kuchnia,