Jakie firany do kuchni?

Zarówno firanki jak i zasłony kuchenne pełnią częściej funkcję dekoracyjną niż praktyczną. Rzadko wykorzystywane są do zasłaniania okien - szczególnie w małych kuchniach, częściej występują w postaci zazdrostek czy krótkich firanek ozdobionych gipiurą.

Wybierając firanki do swojej kuchni, zastanówmy się nad tym, jaki efekt chcemy dzięki nim osiągnąć. Pamiętajmy również o tym, by dopasować je do stylu w jakim urządzoną mamy kuchnię. I tak w nowoczesnych kuchniach najlepiej prezentować się będą gładkie, woalowe firany, to w przypadku kuchni urządzonych w stylu vintage lub retro sprawdzi się krótka fantazyjna firanka z dodatkiem kolorowej, ciekawie spiętej zasłonki.

W niewielkiej kuchni o małych oknach najlepiej sprawdzą się zazdrostki.

Im mniejsza kuchnia i mniejsze okna tym gładsze i węższe powinny być zazdrostki. Jeżeli chcemy uzyskać efekt dekoracyjny zamontujmy je parami - u góry i w połowie okna, pozostawiając niewielki prześwit pomiędzy nimi.

W przypadku gdy nasza kuchnia jest żywa i kolorowa zdecydujmy się raczej na białe firanki. Z kolei kolorowe firany lepiej prezentować się będą w dużej i jasnej kuchni.

Jeśli chcemy uzyskać efekt elegancji i dysponujemy sporym pomieszczeniem zdecydujmy się na firanki woalowe.

Jeśli chcemy mieć swobodny dostęp do parapetu i nie podobają nam się zazdrostki, zdecydujmy się na krótka firankę fantazyjnie podciętą, marszczoną lub ciekawie związaną.

Komentarze

Anonimowy użytkownik

Bez firan :)
  • Dodano 5 lat temu

Anonimowy użytkownik

no i problem z głowy :)
  • Dodano 5 lat temu
cudne szkoda że moja kuchnia jest bez okna!!!!!!!!!!!!!!!
  • Dodano 5 lat temu
A co w przypadku jeżeli mamy kuchnie polaczona z salonem i okno w kuchni jest obok okna balonowego w salonie? Jak dobrac aby pasowalo ?.
  • Dodano 5 lat temu
własnie dobre pytanie?
  • Dodano 5 lat temu

Anonimowy użytkownik

Ciekawie wyglądają rolety rzymskie...
  • Dodano 5 lat temu

Anonimowy użytkownik

Bez firan,tylko kurz się na nich zbiera, proste rolety wystarczą :-) :-)
  • Dodano 5 lat temu

Anonimowy użytkownik

nie cierpię firan... :)
  • Dodano 5 lat temu
można na oknie w kuchni zrobić roletę rzymską z tej samej tkaniny z której są zasłony w salonie. albo z firany, jeżeli kuchnia ma być bardziej doświetlona.
  • Dodano 5 lat temu

Zobacz więcej produktów

Zobacz również inne artykuły w kategoriach: Kuchnia, Dekoracja okna,