Stół do jadalni - jak wybrać ten idealny?

Jadalniany stół to wyjątkowe i nierzadko najważniejsze miejsce w każdym domu. Służy bowiem nie tylko do spożywania posiłków, ale także jednoczy członków rodziny, sprzyja prowadzeniu rozmów i spotkań towarzyskich. Warto więc zadbać o to, by idealnie wpasował się we wnętrze, które mamy do dyspozycji.

Podstawowe pytania, na które musimy sobie odpowiedzieć, decydując się na zakup stołu do jadalni to: ilość osób, które swobodnie mogą przy nim zasiąść, a zarazem i wymiary pomieszczenia, w którym mebel ma się znaleźć. Jeżeli mamy do dyspozycji przestronną jadalnię możemy sobie pozwolić na stół o długości nawet dwóch metrów. Jeśli natomiast ograniczeniem jest przestrzeń, zdecydujmy się na okrągły lub kwadratowy stolik mogący pomieścić nawet do czterech osób. Najbardziej uniwersalne a zarazem i funkcjonalne są stoły rozkładane - na co dzień nie zajmują wiele miejsca, a w wypadku wizyty gości bezproblemowo możemy powiększyć powierzchnię blatu.

Zdecydować musimy także o kształcie mebla. Do wyboru mamy blaty kwadratowe, prostokątne, okrągłe i owalne. Te okrągłe zajmują optycznie mniej miejsca i najlepiej prezentują się na środku wnętrza. Prostokątne z kolei są bardziej uniwersalne jeśli chodzi o możliwość umiejscowienia - z powodzeniem możemy je ustawić w narożnikach pomieszczenia.

Jeśli ustalimy już kwestie praktyczne, pozostaje decyzja o stylu mebla. Drewniane, prostokątne stoły to propozycja tradycyjna, ale i ponadczasowa. Wśród nowoczesnych form wybór mamy niemal nieograniczony: stoły o szklanych blatach, lakierowane na wysoki połysk, z wymyślnymi, oryginalnymi podstawami, efektownymi nogami. Ograniczeniem jest jedynie dominujący w jadalni styl i... nasza wyobraźnia.

Masz pytania? Nie wiesz, od czego zacząć? Jaki stół wybrać? Obsługa naszego sklepu pomoże Ci w wyborze meble idealnego. Zapraszamy na www.9design.pl!

Produkt niedostępny.
Produkt niedostępny.

Komentarze

Zobacz więcej produktów

Zobacz również inne artykuły w kategoriach: Kuchnia, Meble,