Tkaniny tworzą nastrój

Tkanina

Znawczyni trendów Li Edelkoort zapowiada od kilku sezonów wielki powrót tkanin do wnętrz. Po modzie na minimalistyczne, pozbawione ozdób przestrzenie nadszedł czas przytulności. Nie ważne, czy są to małe mieszkania, czy wielkie domy Potrzebujemy poczucia bezpieczeństwa, ciepła i chcemy być blisko siebie.

Dzięki tkaninom możesz stworzyć wygodną, przyjazną przestrzeń i w prosty sposób zmieniać charakter wnętrz. Nie kieruj się wyłącznie modą, lecz swoimi gustem i stylem życia. Wybierz tkaniny z większą swobodą, niż meble, czy kolory ścian, bo łatwiej je zmienić. Pierwszym krokiem jest dekoracja okien, następnym wybór domowych tekstyliów: poduszek, pledów, kap, obrusów i pościeli. Ich kolory, faktury i wzory powinny wpisać się w wybrany przez Ciebie pomysł na aranżację wnętrza.

Blisko natury

Jeśli lubisz szlachetną prostotę wybierz tkaniny naturalne. Przyjemne w dotyku: zamsze, tweedy, lny, filce i miękkie wełny w zgaszonych kolorach ziemi, dobrze wyglądają razem z drewnem, skórą, wikliną i dzierganymi dodatkami jak: poduszki, pledy, abażury, czy zabawne „skarpetki” na nogi mebli.

Zestawiaj tkaniny gładkie z tymi o wyrazistej fakturze, dodaj pepitki, tweedowe kratki i monochromatyczne pasy. Dekoracja okien: rolety, rolety rzymskie, proste zasłony transparentne lub kryjące, ekrany.

Miejski glamour

Tu liczy się elegancja i błysk. Tkaniny z połyskiem: satyny, jedwabie, tafty skontrastuj z matowymi aksamitami i welurami. Wykorzystaj pasmanteryjne dodatki - sznury, lambrekiny, chwosty, które jak biżuteria dopełnią całość. Jeśli lubisz, możesz dodać skóry o różnorodnej fakturze i futra. Wzory tkanin inspirowane są przeszłością - palmety, arabeski, wici roślinne, kwiaty.

Kolorystyka od romantycznych pasteli i koloru szampana, po pełne elegancji: czernie, szarości i fiolety. W ten styl wpisują się plisowania, pikowania, fantazyjne zmarszczenia i upięcia materiałów. Dekoracja okien: rolety austriackie, rolety rzymskie, firany, zasłony, lambrekiny.

Zabawne etno

W stylu etno mieszaj wątki folkloru z całego świata. Afrykańskie plecionki, łowickie paski, hinduskie hafty łączy dziecięca radość tworzenia i śmiałość w użyciu wzorów i kolorów. Motywy ptaków, kwiatów, pasków, kratek współgrają w patchworkowych połączeniach, dopełniają je haft i dziergane dodatki. Inspiruj się sztuką i podróżami. Nie bój się nieoczywistych zestawień. Dekoracja okien: rolety, rolety wiklinowe, rolety rzymskie.

Non stop kolor

Dla tych, których inspiruje miasto i popkulturowa mozaika wzorów – komiksy, wzory pop-art, motywy geometryczne i graficzne, cyfrowy świat pikseli, fotorealistycznych nadruków i hologramów. Kolory dynamiczne i energetyzujące: promiennie żółty, indygo lub fuksja. Tu dobrze sprawdzą się tkaniny o wyrazistych teksturach i tapicerowane, rzeźbiarskie meble. Dekoracja okien: rolety, rolety rzymskie, proste zasłony, ekrany

Komentarze

Zobacz więcej produktów

Zobacz również inne artykuły w kategoriach: Porady,