Akcesoria do warzyw i owoców

Szczególnie latem i wczesną jesienią, kiedy za oknem jest ciepło i nie sięgamy po ciężkie, tłuste potrawy, różnego rodzaju zupy warzywne, surówki i sałatki często goszczą na naszych stołach. Aby szybko przygotować smaczne dania z kolorowych o tej porze roku darów natury pochodzących z sadów czy ogródków działkowych, korzystamy z praktycznych akcesoriów, które znacznie ułatwiają pracę. Proste w obsłudze, lekkie, w atrakcyjnych, żywych barwach są znakomitymi pomocnikami podczas przyrządzania codziennych posiłków i wspaniałymi ozdobami kuchennych aranżacji.

Większość z nas lubi spożywać sałatki i surówki z różnymi rodzajami kasz, pieczonymi ziemniakami bądź z frytkami. Zwolennikom tych ostatnich na pewno przyda się funkcjonalna frytkownica, która może służyć także do przygotowania innych warzyw. Łatwa w czyszczeniu, montażu i obsłudze nada naszym ziemniakom formę frytek. A własnoręcznie zrobione będą smakować wyśmienicie.

Znakomitym dodatkiem do ciast lub na przykład płatków śniadaniowych są rozmaite bakalie. To one często osładzają potrawy, podkreślając ich niepowtarzalny smak. Krojenie nożem na drobne kawałki orzechów, moreli lub migdałów zazwyczaj zajmuje dużo czasu i jest uciążliwe. Aby ułatwić sobie pracę warto użyć specjalnego młynka, który nie tylko poradzi sobie z bakaliami, ale również z twardymi serami i czekoladą. Jego tarcza wykonana jest ze stali nierdzewnej. Młynek jest bardzo wygodny w codziennym użyciu, bardzo łatwo go złożyć i rozebrać do umycia.

W grupie tych funkcjonalnych, choć często niewielkich akcesoriów znajdują się użyteczne przecieraki do warzyw i owoców. Świetnie sprawdzają się przy przygotowywaniu dżemów, przecierów i puree. W zestawie znajdują się dwa sitka z różną średnicą oczek, dzięki czemu sami decydujemy o stopniu przetarcia produktów. Łatwe i komfortowe w użyciu zyskują uznanie miłośników domowych przetworów.

Te proste w obsłudze, niezmiernie praktyczne i często niewielkie urządzenia kuchenne są wspaniałymi pomocnikami podczas przygotowywania różnych warzywnych i owocowych dań. Warto je mieć zawsze w zasięgu ręki, zwłaszcza, że posiadają atrakcyjny wygląd, który sprawia, iż są piękną ozdobą kuchennego wnętrza.

Komentarze

Zobacz więcej produktów