6 nowoczesnych prądów w malarstwie, które nas inspirują

Sztuka nowoczesna zaskakuje oryginalną formą, odchodzi od realistycznego oddawania form rzeczywistości. Surrealizm czy ekspresjonizm abstrakcyjny to tylko niektóre z awangardowych prądów, które zainspirowały tysiące twórców. Nowoczesne wizje artystyczne wielkich artystów stały się inspiracją również dla nas. Natchnieni nowymi tendencjami w sztuce postanowiliśmy przybliżyć Wam kilka wyjątkowych projektów, w których dopatrzyć się można energii płynącej ze współczesnych trendów malarskich.

SURREALIZM

Chyba nie trzeba nikomu przedstawiać najbardziej rozsławionego przedstawiciela tego kierunku w sztuce. Salvador Dali – największy umysł surrealizmu – w najbardziej kunsztowny sposób przekazał w swoich dziełach odejście od realizmu. Surrealistyczną wizję absurdu i sennych halucynacji przedstawia również nasz nowoczesny obraz „Wehikuł wyobraźni”.

KONSTRUKTYWIZM

Początki konstruktywizmu datuje się na lata 20 XX wieku. Jego prekursorzy – Wassily Kandinsky czy rosyjski twórca polskiego pochodzenia Kazimierz Malewicz – starali się w swoich dziełach przekazać czystą formę futuryzmu. Poprzez proste formy geometryczne uwidaczniane w obrazach starali się odejść od skojarzeń ze światem realnych przedmiotów. „Karminowy sen” to odzwierciedlenie konstruktywistycznych założeń. Jeśli chcecie wejść w jego odrealniony świat, ten obraz Wam na to pozwoli.

KUBIZM

Arcymistrzem Kubizmu jest Pablo Picasso. Jego dzieła obiegły cały świat. Śladem za ciekawą koncepcją jego twórczości postanowiliśmy przedstawić Wam jeden obrazów dostępnych w naszej kolekcji. „Kurtuazyjne damy” to kubistyczne odrzucenie reguł perspektywy i uproszczona wizja elementów kompozycji.

EKSPRESJONIZM ABSTRAKCYJNY

Ewenementem nowoczesnej sztuki jest fakt, że ponad formą dzieła wyrasta jego treść. Wiedział o tym Jackson Pollock, który wysławił swoje dzieła opierając się na nacechowanych emocjonalnie dziełach, których bazą było malarstwo gestu. Oprócz spontanicznych ruchów pędzla, nośnikiem emocji dzieł ekspresjonizmu abstrakcyjnego są barwy. Naszą propozycją w tym temacie jest obraz „Nabaziando” łączący w sobie wszystkie opisane tutaj cechy.

OP-ART

Niezwykle ciekawym prądem w sztuce nowoczesnej jest również Op-art. Opierający się na złudzeniach optycznych i efektach świetlnych kierunek w sztuce po dziś dzień świeci triumfy we współczesnych galeriach sztuki. A co powiecie na obraz „Mistyfikacja” będący artystycznym wyrażeniem tego gatunku?

POP-ART

Pop-art to ikona sztuki nowoczesnej. Na czele z Andym Warholem podbiła serca wielbicieli sztuki współczesnej. Powstała w latach 50 XX wieku. Za punkt wyjścia obrała sobie wytwory kultury masowej, takie jak filmy, komiksy, telewizję i słynne loga produktowe. I choć tytuł naszego obrazu to „Amerykański sen”, to możecie go przeżyć na jawie dekorując swoje mieszkanie naszym płótnem.

Komentarze

Zobacz więcej produktów