Słoiczki z margaretkami – dekoracja na garden party DIY

Kochani, dzisiaj przedstawiamy Wam romantyczny i prosty pomysł na dekorację, która idealnie sprawdzi się na  garden party. Do jej wykonania potrzebujemy szklanych słoiczków, bawełnianego sznurka i świeżych kwiatów. Gotową kompozycję możemy zawiesić na gałęziach drzew, balustradzie lub w altanie. Wieczorem kwiaty możemy zastąpić świecami, które nadadzą wyjątkowego, romantycznego charakteru.

Dekoracja ze słoiczków z margaretkami: co potrzebujesz do jej wykonania?

Do wykonania dekoracji będą nam potrzebne: słoiczki (użyłyśmy tych po jogurtach, ale świetnie nadadzą się również takie po ketchupie), sznurek jutowy (kupiony w Castoramie za 5 zł) oraz margaretki (gałązka w kwiaciarni kosztuje 5 zł).

Sznurek jutowy obwiązujemy wokół słoiczka i wiążemy na supeł. Mierzymy długość sznurka po zawiązaniu i ucinamy taką długość, aby zawiązać go z drugiej strony słoiczka na supeł.

Zawiązujemy słoiczki na gałęzi

Słoiczek jest gotowy do zawieszenia na drzewie. Możemy zawiązać go nad gałęzią lub zrobić najpierw wiązanie pod nią a potem dopiero nad - wtedy mamy pewność, że słoiczek nie obsunie się pod wpływem wiatru.

Umieszczamy kwiaty w słoiczkach

Wybrane przez nas kwiaty wkładamy do słoiczka. Zdecydowałyśmy się na białe margaretki ponieważ drzewo miało bardzo dużo liści i ten kolor dobrze z nimi kontrastował.

Napełniamy słoiczki wodą

Nasza dekoracja jest gotowa. Pozostało jedynie napełnić je wodą, aby kwiaty zachowały świeżość przez całe przyjęcie.

Alternatywa na wieczór

Gdy księżyc zawita na niebie możemy zamienić kwiaty na świeczki. Nadadzą przyjęciu romantycznej atmosfery i miłego klimatu.

Aranżacja i zdjęcia: deckyourwedd.pl

Komentarze