Serwetka z eukaliptusem DIY

Eukaliptus w ostatnim czasie zawirował świat miłośników aranżacji wnętrz, dekoracji oraz fotografów kulinarnych. Szklana butelka, woda oraz jego jedna gałązka wystarczą, aby stworzyć klimatyczny wystrój. I jeżeli istnieje miłość od pierwszego wejrzenia to właśnie tak można nazwać nasze odczucia, kiedy pierwszy raz go zobaczyłyśmy, dotknęłyśmy i powąchałyśmy. Dlatego nasz pierwszy DIY z serwetkami rozpoczynamy od eukaliptusa.

Przygotuj bawełnianą serwetkę

Zdecydowałyśmy się na biały kolor serwetki, aby podkreślić kolor eukaliptusa. Serwetka jest bawełniana i obszyta na krawędziach co nadaje jej mniej formalnego stylu. Wybraną serwetkę złóż trzykrotnie na pół, aby w rezultacie otrzymać prostokątny kształt.

Utnij gałązkę

Wybierz gałązkę, którą chcesz umieścić w serwetce. Nie musisz mieć eukaliptusa. Sezon na niego trwa od jesieni do późnej wiosny, więc w okresie letnim możesz mieć problem z jego kupieniem w kwiaciarniach. Możesz uciąć liście z dowolnego drzewa liściastego lub kwiata – na przykład konwalii.

Zrób wiązanie i pętelkę

Przygotuj kawałek rzemyka w kolorze, który będzie współgrał z resztą dekoracji. Wybrałyśmy kolor gruszkowy, z racji na towarzystwo w aranżacji tych owoców. Włóż rzemyk za serwetkę i zawiąż raz. Potem złap za końce i zrób pętelkę. Do jej środka włóż gałązkę eukaliptusa.

Serwetka jest gotowa

Pozostało jedynie złapać za końce rzemyka i zawiązać gałązkę. Serwetka jest udekorowana i gotowa do ułożenia na stole. Teraz pora na detale, które nadadzą Twojej dekoracji smaku i stylu.

Serwetka doskonała na każde przyjęcie

Zastanawiacie się gdzie można jej użyć? Otóż pomysłów głowa mała. Z racji na majową porę od razu w naszej głowie świta myśl o komunii i weselu. Lecz przy dłuższym zastanowieniu stwierdzamy, że w tej kompozycji nie ma ograniczeń. Czy to urodziny babci, przyjęcie znajomych czy odświętna kolacja.

Aranżacja i dekoracja: deckyourwedd.pl

Komentarze