Niezastapiony w kuchni krajacz uniwersalny

Zbliża się lato – czas, w którym szczególnie chętnie sięgamy po dania z warzyw i owoców. Wpływa na to wysoka temperatura na zewnątrz oraz bogata oferta świeżych sezonowych produktów, które kuszą wyglądem i zapachem. Na rynku dostępnych jest mnóstwo gotowych sałatek i past, ale świadomy konsument wie, że zwykle nie są one wolne od konserwantów i polepszaczy smaku, a składniki użyte do ich przyrządzenia niekoniecznie były najwyższej jakości. Jak jednak pogodzić chęć serwowania sobie i bliskim zdrowych, wartościowych posiłków z licznymi obowiązkami, które nie pozwalają nam na wielogodzinne przesiadywanie w kuchni?

Z pomocą przychodzi uniwersalny krajacz kuchenny, umożliwiający łatwe i szybkie rozdrobnienie poszczególnych składników, podczas którego zabrudzeniu ulega jedynie sam krajacz, a blat pozostaje idealnie czysty. Urządzenie składa się z przeźroczystej miski z tworzywa sztucznego i szczelnej białej pokrywy, w której umieszczono wygodny uchwyt. Pociągając za niego, uruchamiamy mechanizm sznurkowy, który pozwala na sprawne posiekanie umieszczonych w środku produktów. Trzy ostrza z wysokogatunkowej stali nierdzewnej znajdują się na różnej wysokości, co przyspiesza rozdrabnianie. Przez transparentne ścianki miski będziemy mogli zaobserwować kiedy zakończymy pracę w momencie uzyskania pożądanego stopnia rozdrobnienia. Krajacz wyposażono w antypoślizgową podstawę. Możemy wybrać odpowiadający nam kolor uchwytu mechanizmu sznurkowego, który kontrastuje z bielą pokrywy żywą czerwienią lub soczystym zielonym. Urządzenie dostępne jest w dwóch wymiarach. Mniejsze okaże się idealne dla singla lub pary, a także przygotowania pysznej pasty z niewielkiej ilości produktów. Duże o wysokości 12 cm i średnicy 13,4 cm przyda się, gdy mamy liczniejszą rodzinę lub spodziewamy się gości. Większy model został wyposażony w dodatkowe mieszadełko do łatwego połączenia rożnych składników.

Z pomocą krajacza przyrządzimy sałatki, sosy i dipy według receptur modnej i zdrowej kuchni śródziemnomorskiej, a także rodzime pasty z twarogu z dodatkiem warzyw, jajek czy ryb. Doskonale posieka też pieczarki do sosów oraz orzechy i inne bakalie do ciast.

Proste i szybkie przygotowanie posiłków z krajaczem zachęci nas z pewnością do wprowadzenia do codziennego menu nowych, smacznych dań, takich jak na przykład wywodząca się z Prowansji tapenada: Składniki: 1,5 szklanki zielonych oliwek 10 sztuk suszonych pomidorów 1/3 szklanki migdałów 1 ząbek czosnku 4 łyżki kaparów 15 listków bazylii 2 łyżki oliwy z oliwek

Sposób przygotowania: Wszystkie składniki rozdrobnić w krajaczu uniwersalnym. Po przygotowaniu należy pastę schłodzić w lodówce. Wykorzystujemy do tego pojemnik i pokrywkę krajacza. Podajemy z pieczywem lub krakersami. Tapenadę można przechowywać w lodówce nawet przez kilka tygodni.

Komentarze

Zobacz więcej produktów