Forte - praktyczne i eleganckie

W łazience gromadzimy tyle kosmetyków i przyborów higienicznych, że miejsca do ich odkładania i przechowywania nigdy nie jest za wiele. Z niektórych korzystamy tak często, że każdorazowe wkładanie ich do zamkniętej szafki jest uciążliwe lub niewskazane ze względu na to, że po użyciu pozostają wilgotne. Zaplanowanie funkcjonalnej i estetycznej przestrzeni na wieszaki i otwarte półeczki jest niejednokrotnie sporym problemem. Zwłaszcza w małych wnętrzach trudno rozmieścić je tak, by nie przeszkadzały i nie stwarzały poczucia nieporządku.

Wyjątkowo interesującą propozycją, pozwalającą sprostać temu wyzwaniu są niewielkie akcesoria z linii Forte. W kolekcji znajdziemy wieszaki na ręczniki z jednym, dwoma lub pięcioma haczykami albo z metalowym drążkiem, uchwyt na papier toaletowy, półki ścienne jedno- i dwupoziomowe, mydelniczkę oraz głębszy koszyk. Wykonano je z wysokiej jakości stali o zwiększonej odporności na rdzę. Metalowe pręciki wygięte w owalne lub prostokątne kształty tworzą eleganckie, stylowe i praktyczne łazienkowe gadżety. Ciekawy, a przy tym dziecinnie prosty jest sposób ich montażu, niewymagający wiercenia. Mocujemy je za pomocą gumowej przyssawki z mechanizmem, który sprawia, że utrzymają ciężar aż 10 kilogramów.

Należy tylko pamiętać, by gumka i powierzchnia, do której chcemy ją zamontować, były idealnie czyste i suche. Przykładamy do gładkiej powierzchni przyssawkę ze zwolnioną blokadą, a następnie podnosimy zacisk do góry w celu odessania powietrza. Natomiast po opuszczeniu zatrzasku przyssawka odkleja się. Dzięki temu możemy dowolnie zmieniać lokalizację wyposażenia – na przykład półeczki i haczyki na ręczniki będą „rosnąć” razem z naszym dzieckiem, pozwalając mu na samodzielność od najmłodszych lat. Różnorodność kształtów i wielkości artykułów daje możliwość efektywnego wykorzystania wolnej przestrzeni nawet w najmniejszej łazience.

Wyjątkowo funkcjonalna dwupoziomowa półeczka posiada u dołu dodatkowe wieszaczki – na mały ręcznik, waciki czy myjkę. Metalowe elementy łatwo utrzymać w czystości, a w przypadku większych zabrudzeń zdemontujemy je do umycia poprzez wyjęcie mocującego pręta ze specjalnych zaczepów. Stal jest materiałem eleganckim, a przy tym bardzo uniwersalnym, pasującym do różnych kolorów i stylów aranżacji.

Na pewno wykonane z niej niewyszukane, ale szykowne akcesoria dodadzą klasy każdemu wnętrzu, zwłaszcza jeśli zastąpimy nimi wyposażenie z różnych materiałów takich jak plastik. Jednolite dodatki wprowadzą poczucie ładu i harmonii, co poprawi wizerunek łazienki i doda jej świeżości. Ogromną zaletą artykułów z linii Forte jest fakt, że wszystkie te efekty uzyskamy bez konieczności przeprowadzania remontu, wiercenia w płytkach, czy choćby ich niewielkiego uszkodzenia. Nawet, gdy nasza łazienka jest mała, a my nie mamy czasu i środków na gruntowne zmiany, możemy niewielkim kosztem uczynić z niej eleganckie i funkcjonalne pomieszczenie.

Komentarze

Zobacz więcej produktów