Wybieramy szafki łazienkowe pod umywalkę

Niezależnie od tego czy mieszkamy w bloku, czy domku jednorodzinnym i jak wielkim metrażem dysponujemy są takie meble, które prędzej czy później przyjdzie nam wybierać. Największą trudność sprawia dosyć często dopasowanie mebli do reszty aranżacji. Ograniczeni przestrzenią zastanawiamy się jak dobrać meble aby spełniały nasze oczekiwania i doskonale wkomponowały się w przestrzeń. W dzisiejszym artykule podpowiadamy jak wybrać szafkę łazienkową pod umywalkę i jak można sprytnie zaaranżować ją we wnętrzu.

Na początku zastanówmy się czego oczekujemy od szafki pod umywalkę.

Czy szafka pod umywalkę ma być schowkiem na drobiazgi i przybory toaletowe, czy chcielibyśmy trzymać w niej chemię gospodarczą i większe przedmioty?

Czy szafka podumywalkowa ma być pięknym dodatkiem, dekoracją czy wolelibyśmy aby stała się częścią pomieszczenia bez rzucania się w oczy?

W jakim stylu aranżacyjnym chcemy urządzić łazienkę?

Kiedy wiemy co jest dla nas priorytetem możemy swobodnie zdecydować się na konkretny model z wielu możliwości jakie oferuje nam rynek wnętrzarski.

Jak wybrać właściwą szafkę pod umywalkę?

W poprzednich artykułach często podkreślaliśmy rolę materiałów, z których wykonane są szafki łazienkowe. W przeciwieństwie do mebli w innych pomieszczeniach, szafki łazienkowe narażone są na kontakt z wodą, wilgocią i wysoką temperaturą. Zwróćmy szczególną uwagę w jaki sposób zabezpieczone są powierzchnie i czy są odporne na trudne warunki panujące w łazience. Dotyczy to również elementów znajdujących się we wnętrzu mebla.

Obecnie na rynku mamy do dyspozycji wiele modeli szafek – od wiszących, podłogowych po będące częścią większego systemu. Okolice umywalki najlepiej nadają się na wszelkiego rodzaju schowki, dlatego zwracajmy uwagę na pojemność mebla i jego funkcjonalność.

Pierwszym sposobem uzyskania wolnej przestrzeni do przechowywania przyborów łazienkowych jest zastąpienie umywalki wpuszczanej w blat nablatową. Dzięki takiemu zabiegowi możemy zyskać miejsce, szczególnie ważne w małych łazienkach.

Drugim praktycznym rozwiązaniem w naszej łazience mogą okazać się szafki wyposażone w szuflady ułatwiające dostęp do przedmiotów znajdujących się w środku. Wysuwane szuflady umożliwiają wygodne i szybkie szukanie potrzebnych drobiazgów.

Warto również pomyśleć o przesuwanych drzwiach i szafkach „wbudowanych” w podłogę łazienki. Takie rozwiązanie ułatwi przechowywanie większych przedmiotów i chemii gospodarczej. Ponadto pozwoli na estetyczne wkomponowanie mebla w przestrzeń łazienki.

Szafki wyposażone w szeroki blat to dobry pomysł dla osób, które cenią praktyczność i piękne dodatki. Można wtedy wyeksponować przyozdobione kwiatami wazony, świeczki oraz gustowne dekoracje.

Jak zaaranżować szafkę podumywalkową we wnętrzu?

Szafka może być ozdobą łazienki lub całkowicie zniknąć w przestrzeni pomieszczenia. W zależności od naszych potrzeb, ale i wielkości łazienki możemy wybrać stosowny model.

W przypadku szafek służących między innymi za dekorację kluczowym elementem staje się oczywiście wygląd. W zależności od wielkości łazienki oraz stylu aranżacji możemy wtedy wybrać potężną komodę pod umywalkę, delikatną szafkę z mnóstwem małych szufladek lub zdobioną na nóżkach. Ważne jest, aby umywalka mocno odcinała się od całej aranżacji.

Wybór szafki pod umywalkę powinien być uzależniony w dużej mierze od metrażu, czyli wielkości oraz kształtu łazienki. W małych mieszkaniach jest to dosyć problematyczne. Niewielka przestrzeń wymaga od nas większej uwagi i dobrego zagospodarowania powierzchni, dlatego szafka pod umywalkę powinna być wybrana w oparciu nie tylko o walory estetyczne, ale i praktyczne. Dopasowana do wystroju naszej toalety, powinna równocześnie być jak najbardziej pojemna. W małej łazience nie możemy pozwolić sobie na zbędne przedmioty leżące na wierzchu.

W dużych łazienkach wybór szafki łazienkowej jest dużo prostszy, możemy bowiem pozwolić sobie na dowolny rozmiar czy model. Posiadając sporo miejsca możemy zastanowić się nad zakupem komody czy szafki pod wymiar. Dobrą opcją są również szafki będące elementem większego systemu.

Jeśli zastanawiacie się co zrobić z niestandardową łazienką to doskonałą propozycją mogą okazać się również szafki robione na wymiar. Wkomponowane w ścianę, dyskretnie chowają się w aranżowanym pomieszczeniu dając poczucie uprządkowania.

Jedna szafka, wiele możliwości

Pamiętajmy, że jedynie wyobraźnia ogranicza nas w kreowaniu pokoju kąpielowego. W zależności od naszej wizji, szafka może być uzupełnieniem aranżacji lub wyróżniać się na tle armatury łazienkowej. Kolorowe lub stonowane fronty z drewna lub płyt mdf, stojące i wiszące modele - wybór jest niezwykle szeroki. Szukając natchnienia warto sięgnąć po sprawdzone sposoby i zobaczyć jak możemy łączyć ze sobą poszczególne elementy. Zachęcamy do obejrzenia naszych inspiracji!

Zdjęcie zostało usunięte przez autora.
Zdjęcie zostało usunięte przez autora.

Komentarze

Zobacz więcej produktów

Zobacz również inne artykuły w kategoriach: Łazienka,