W kuchni z linią Granita

Kuchnia w kolorach natury obdarza ciepłą, przyjazną atmosferą. W takim pomieszczeniu przyrządzanie posiłków jest prawdziwą przyjemnością. Aby podkreślić piękno aranżacji, możemy w niej umieścić inne elementy nawiązujące do świata przyrody. Naczynia w żywych radosnych barwach lub z gustownym motywem kamienia, masywny granitowy blat i zlewozmywak, dekoracyjne przeźroczyste pojemniki na kolorowe przyprawy czy wreszcie bukiety własnoręcznie zebranych ziół bądź owoce lub warzywa w ozdobnych koszyczkach. Całość utworzy niezwykle atrakcyjną kompozycję sprzyjającą pracy oraz spożywaniu posiłków.

Jeśli zdecydujemy się na stonowany, spokojny wystrój naszej kuchni, w którym dominować będą różne odcienie brązu, możemy wybrać pasujące do niego dekoracyjne naczynia pokryte powłoką przypominającą strukturę granitu o beżowej barwie. Należą one do oryginalnej i nowoczesnej linii Granita firmy Galicja. Kolekcja znakomicie uzupełnia naturalną aranżację, nadając jej niepowtarzalnego uroku i elegancji, a przyrządzane w naczyniach potrawy wyglądają wspaniale.

Trudno dziś sobie wyobrazić sprawnie funkcjonującą kuchnię bez nowoczesnych patelni o różnej wielkości i przeznaczeniu. Patelnie Granita to doskonały przykład połączenia oryginalnego designu z walorami praktycznymi. Posiadają nieprzywieralną wewnętrzną powłokę, niezawierającą szkodliwych substancji oraz grube dno, o bardzo dobrej przewodności ciepła, co pozwala na szybkie uzyskanie równomiernej temperatury na całej powierzchni. Antypoślizgowy, silikonowany, gustownie wykończony uchwyt chroni nas przed poparzeniem. W kolekcji znajdziemy patelnie od 20 cm do 30 cm, patelnie głębokie o średnicy 24 i 26 cm, a także specjalne patelnię do naleśników, grillową i patelnię mini o średnicy 14 cm na przykład na jednoosobową jajecznicę. Poza tym ostatnim modelem, oraz grillową wszystkich patelni możemy używać również na kuchenkach indukcyjnych.

Linię Granita tworzą też niezbędne w każdej kuchni garnki żaroodporne. Są niezawodne podczas przygotowywania codziennych obiadów i kolacji na ciepło. Użyjemy ich w piekarniku i na wszystkich rodzajach kuchenek także indukcyjnych. Wykonane zostały z wysokiej jakości odlewnego aluminium oraz pokryte gładką nieprzywieralną powłoką pozwalającą na przyrządzanie potraw z minimalną ilością tłuszczu, co korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Garnki posiadają grube, akumulujące wysoką temperaturę ścianki, dlatego gotowanie i pieczenie w nich staje się bardziej ekonomiczne. Naczynia wyposażono w przezroczyste pokrywy ze szkła żaroodpornego z ergonomicznymi uchwytami, które wraz z garnkami mogą być używane w piekarniku, a podczas gotowania umożliwiają podgląd zawartości.

Patelnie i garnki Granita odznaczają się znakomitymi właściwościami praktycznymi i pięknym wzornictwem. Wspaniale ocieplają i ożywiają wnętrza, podkreślając ich wyjątkowy charakter. Dla zapewnienia komfortu pracy w kuchni warto zaopatrzyć się w cały zestaw lub kilka wybranych modeli. Takie rozwiązanie pozwoli nam również uzyskać jednolity stylistycznie wygląd pomieszczenia, zwłaszcza jeśli do kolekcji dobierzemy inne naczynia w podobnych barwach, charakteryzujące się estetycznym wykończeniem oraz rozmaite akcesoria drewniane lub szklane z dodatkami w spokojnej, naturalnej kolorystyce. Linia Granita idealnie komponuje się z panującym w naszych domach wystrojem, będzie więc doskonałym, bo funkcjonalnym i eleganckim prezentem pod choinkę

Komentarze

Zobacz więcej produktów