Pastelowa Wielkanoc

Wielkanoc nieodłącznie kojarzy się z wiosną - wyjątkową porą roku, podczas której cała przyroda budzi się do życia. Otoczenie zachwyca nas wspaniałymi barwami, a powietrze wypełniają zapachy rozkwitającej roślinności. Nawet jeśli Święta wypadają na początku wiosny i gdzieniegdzie przypomina jeszcze o sobie zima, możemy dostrzec pojawiające się na gałęziach pączki, usłyszeć poranne śpiewy ptaków, cieszyć się dłuższym dniem i coraz mocniejszymi promieniami słońca. Niezwykłą, radosną atmosferę warto przenieść także do wnętrz naszych domów. Czasem wystarczą niewielkie zmiany wystroju, praktyczne, ozdobne detale i oczywiście piękne kwiaty. Żonkile, tulipany czy krokusy ożywią pomieszczenia, wprowadzając do nich niepowtarzalny wiosenny klimat.

Miejscem, które zwłaszcza przed świętami znajduje się w centrum uwagi wszystkich mieszkańców, jest kuchnia. To tu powstają wyśmienite wielkanocne dania i smakowite wypieki. Na wiosnę możemy odświeżyć jej wygląd dodając kilka praktycznych i dekoracyjnych elementów na przykład w ładnej miętowej barwie. Funkcjonalne garnki, miski czy akcesoria znakomicie ocieplą wnętrze i będą świetną oprawą dla świątecznych potraw.

Znajdziemy wśród nich tradycyjne mazurki, serniki i babki. Do przygotowania tych smacznych ciast przydadzą się różnej wielkości miseczki wykonane z wysokiej jakości tworzywa. Naczynia świetnie sprawdzą się również do serwowania rozmaitych sałatek i surówek. Oprócz nich niezbędne będą na pewno akcesoria silikonowe w ładnej pastelowej barwie. Silikon ma szereg zalet. Nie wchodzi w reakcje z żywnością, nie pochłania zapachów i smaków, jest łatwy w utrzymaniu w czystości, posiada właściwości nieprzywierające. Aby powstały nasze wypieki potrzebny będzie wałek, do którego nie przywiera ciasto. Wyposażony w uchwyty z wyżłobionymi rowkami, które nie ślizgają się i idealnie leżą w dłoniach świetnie sprawdzi się nie tylko podczas przygotowania świątecznych specjałów. Przydatne będą też pędzelki i łopatki z dobrze wyprofilowanymi rączkami posiadającymi dziurki. Po pracy możemy zawiesić akcesoria na kuchennych haczykach, co ułatwi utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Do wyciągania wypieków nieodzowne okażą się rękawice i łapki, odporne na wysoką temperaturę, elastyczne i bardzo trwałe. W kolekcji akcesoriów silikonowych znajduje się również praktyczna podstawka, która sprawi, że łyżka używana do mieszania składników będzie zawsze w zasięgu ręki, zaś blat stołu pozostanie czysty.

Do najbardziej typowych wypieków wielkanocnych należy pyszna drożdżowa babka polana białym lub różowym lukrem bądź posypana cukrem. Jej charakterystyczną formę nadaje specjalnie wyprofilowana blacha z tuleją wykonana ze stali pokrytej nieprzywieralną powłoką, która pozwala na szybkie wyciągnięcie gotowego ciasta. Jeśli w domu przebywają dzieci, warto przygotować również babeczki w niewielkich foremkach. Po upieczeniu ich środek możemy napełnić powidłami, bitą śmietaną lub własnoręcznie zrobionym kremem. Pięknie ozdobione staną się wspaniałą dekoracją świątecznego stołu.

Komentarze

Zobacz więcej produktów