Meblu rozłóż się! Wszystko o funkcjach spania.

Najlepszym rozwiązaniem do okazjonalnego spania są meble wypoczynkowe takie jak sofy czy narożniki z funkcją rozkładania. Na co dzień mogą służyć domownikom jako miejsce relaksu a odświętnie mogą się zmieniać w wygodne spanie dla gości. W mechanizmy rozkładania jest wyposażona większość kolekcji z oferty WAJNERT MEBLE. Różnią się one sposobem w jaki mebel do siedzenia zmienia się w łóżko i powierzchnią jaka jest przeznaczona do spania.

Najczęściej spotykany jest system zwany delfinowym, w którym najpierw wysuwa się wózek z materacem, a następnie przy pomocy podnośnika unosi się leżysko do wysokości siedziska. Mechanizm taki dostępny jest np. w narożniku z kolekcji BRAVO i ALTO.

Równie popularny jest system przewracanego oparcia zastosowany m.in. w kolekcji COMBO, w którym po wysunięciu do przodu siedziska przewraca się w jego miejsce oparcie, tworząc dużą powierzchnię spania. Często spotykany jest także mechanizm zwany belgijskim, po rozłożeniu przypominający metalowy stelaż łóżka polowego, tworzący z siedziskiem wygodne miejsce wypoczynku. Takie rozwiązanie dostępne jest np. w sofie z kolekcji ALTO.

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa mechanizm zwany leopardką zastosowany m.in. w kolekcji LIFE i PRESTO, który po uniesieniu siedziska automatycznie wysuwa leżysko, przekształcając mebel w wygodnie miejsce do spania.

Zobaczcie propozycje mebli wypoczynkowych od Wajnert Meble!

Kolekcja ALTO, jak żadna inna, zasłużyła na miano kompletu wypoczynkowego. Głębokie siedziska i wysokie oparcia gwarantują pełne podparcie dla nóg i kręgosłupa, zapewniając komfort użytkowania.

Narożnik z kolekcji ALTO, jak żaden inny, zasłużył na miano mebla wypoczynkowego. Głębokie siedziska i wysokie oparcia gwarantują pełne podparcie dla nóg i kręgosłupa, zapewniając komfort użytkowania. Funkcja spania oraz obszerny pojemnik na pościel podnoszą użyteczność mebla. Dzięki temu, że narożnik może zostać wykonany w takninie wybranej z bogatej palety kolorystycznej lub w skórze naturalnej, łatwo go dostosować do wystroju wnętrza.Mebel posadowiony jest na metalowych, chromowanych nogach

Sofa z kolekcji ALTO, jak żadna inna, zasłużyła na miano mebla wypoczynkowego. Głębokie siedziska i wysokie oparcia gwarantują pełne podparcie dla nóg i kręgosłupa, zapewniając komfort użytkowania. Funkcja spania oraz obszerny pojemnik na pościel podnoszą użyteczność mebla. Dzięki temu, że sofa może zostać wykonana w takninie wybranej z bogatej palety kolorystycznej lub w skórze naturalnej, łatwo ją dostosować do wystroju wnętrza. Mebel posadowiony jest na metalowych, chromowanych nogach.

Kolekcja HORN to rodzina narożników wyróżniających się niebanalnym kształtem oraz oryginalnym połączeniem materiałów. Dostosują się do każdego wnętrza, ale zawsze pozostaną w centrum jego uwagi.

Dowiedz się gdzie kupić

Niebezpiecznie wygodny narożnik HORN przyciąga uwagę niebanalnym kształtem, ciekawym detalem i oryginalnym połączeniem materiałów. Po dniu pełnym przygód ten komfortowy mebel może się zmienić w miejsce do spokojnego wypoczynku dla całej rodziny. Funkcjonalność narożnika podnosi funkcja spania i obszerny, wentylowany pojemnik na pościel, a także możliwość zamontowania regulowanego zagłówka.

Dowiedz się gdzie kupić

Dopasowanie do wystroju wnętrza ułatwia natomiast możliwość wykonania narożnika w takninie wybranej z bogatej palety kolorystycznej lub w skórze naturalnej, a także opcja połączenia dwóch tkanin na jednym meblu. Narożnik posadowiony jest na owalnych, metalowych, chromowanych nogach, które podkreslają charakterystyczną formę oparć i siedzisk.

System modułowy mebli wypoczynkowych Bravo to wysoki komfort i ergonomiczne proporcje, ale także oryginalny design, podkreślony przez efektowne, pikowane poduszki oparciowe.

Dowiedz się gdzie kupić

Narożnik z kolekcji BRAVO dzięki wysokim oparciom wypełnionym pianką poliuretanową i puchem silikonowym oraz głębokim, wygodnym siedziskom gwarantuje wyjątkowy komfort wypoczynku. Narożnik może zostać wykonany w takninie wybranej z bogatej palety kolorystycznej lub w skorze naturalnej.

Dowiedz się gdzie kupić

Mebel posadowiony jest na drewnianych nogach dostepnych w 8 różnych wybarwieniach. Zastosowana w narożniku funkcja spania oraz pojemnik na pościel powodują, że mebel doskonale spełni swoją rolę, jako uzupełnienie tzw. strefy gościnnej.

Modułowa kolekcja mebli LIFE pozwala na tworzenie sof i narożników o dowolnym kształcie i wielkości. Proste bryły z przeszyciami w kształcie rombów, doskonale wpisują się w nowoczesne wnętrza.

Dowiedz się gdzie kupić

uchome zagłówki z pięciostopniowym systemem regulacji, wygodna funkcja spania oraz atrakcyjne wzornictwo – ta największe atuty rozłożystego narożnika z modułowej kolekcji LIFE. Prosta, geometryczna bryła z charakterystycznymi przeszyciami w kształcie rombów, doskonale wpisuje się w nowocześnie urządzone wnętrza.

Dowiedz się gdzie kupić

rosta, geometryczna bryła z charakterystycznymi przeszyciami w kształcie rombów, doskonale wpisuje się w nowocześnie urządzone wnętrza. Narożnik może zostać wykonany w takninie wybranej z bogatej palety kolorystycznej lub w skórze naturalnej. Mebel posadowiony jest na metalowych, chromowanych nogach w dwóch kształtach do wyboru.

Wyjątkowy komfort mebli ASPEN zapewnia wykorzystanie najwyższej jakości materiałów oraz ergonomiczna, doskonale wyprofilowana linia siedzisk i poduszek oparciowych, wyposażonych dodatkowo w ruchome zagłówki.

Sofa z kolekcji ASPEN to połaczenie ciekawej stylistyki z wyjątkową funkcjonalnością. Komfort jaki gwarantuje mebel, wynika miedzy innymi z ergonomicznej, doskonale wyprofilowanej linii siedzisk i poduszek oparciowych, wyposażonych dodatkowo w ruchome zagłówki. Nowoczesna funkcja spania zapewnia wygodę czestego, nocnego użytkowania. Sofa może zostać wykonana w takninie wybranej z bogatej palety kolorystycznej lub w skórze naturalnej.

Nowoczesna funkcja spania oraz obszerny pojemnik na pościel z systemem wentylacji, zapewniają wygodę czestego, nocnego użytkowania. Narożnik może zostać wykonany w takninie wybranej z bogatej palety kolorystycznej lub w skórze naturalnej. Charakterystyczne, ozdobne przeszycie biegnące przez siedzisko i oparcie w obiciu ze skóry naturalnej lub tkaniny powlekanej może być wykonane kontrastowymi nićmi. Mebel posadowiony jest na drewnianych nogach w 8 kolorach do wyboru.

Komentarze

Zobacz więcej produktów

Zobacz również inne artykuły w kategoriach: Meble,