Niebanalny pomysł na ścianę

Mieszkanie z duszą jest miejscem w każdym calu przemyślanym. Nie ma w nim niepotrzebnych przedmiotów czy pustych, niezagospodarowanych przestrzeni. W pięknie urządzonym mieszkaniu przenikają się różne płaszczyzny - podłogi doskonale komponują się ze ścianami, a meble stają się uzupełnieniem całej aranżacji.

Kiedy zaczynamy kreować swoje wymarzone „cztery kąty” wybieramy kierunek i stylistykę naszego projektu. Dobieramy wtedy meble idealnie pasujące do koncepcji, zupełnie zapominając o bazie, czyli ścianach oraz podłogach będących tłem dla pięknego i harmonijnego wnętrza. Doskonale skomponowana ściana uzupełnia aranżację, dodając charakteru nawet najprostszej koncepcji.

Obecnie na rynku funkcjonują trzy podstawowe trendy w dziedzinie dekoracji ścian – beton, kamień dekoracyjny oraz cegła, które doskonale odnajdą się we wnętrzach nowoczesnych, industrialnych, minimalistycznych oraz eklektycznych. Cegła dodatkowo będzie idealnym komponentem aranżacji skandynawskich czy rustykalnych. Ciekawym rozwiązaniem jest również łączenie dwóch z pozoru różnych płaszczyzn i chropowatości. W tym przypadku cegła będzie idealnie komponowała się ze ścianą wyłożoną płytami betonowymi a płytka ceramiczna z kamieniem dekoracyjnym.

Jeżeli szukacie ciekawych i naturalnych sposobów na dekorację ścian zajrzyjcie na stronę Elkamino Dom i znajdźcie coś dla siebie!

Komentarze

Zobacz więcej produktów