MODNY TREND: Wnętrza w stylu EKO

Jasne kolory, naturalne materiały, dodatki i meble hand made – jednym słowem: eko, które bez wątpienia podbija wnętrza. Jak się urządzić w tym stylu, by poczuć harmonię i cieszyć się modną, ale rozsądną aranżacją? Oto kilka inspiracji w stylu eko. Ekologiczny lifestyle, ekologiczne jedzenie, odzież z ekologicznych materiałów – to wszystko jest już modne od dłuższego czasu. Nic więc dziwnego, że przyszła pora na wnętrza w stylu eko. To atrakcyjna propozycja dla tych wszystkich, którzy kochają naturę, szukają oazy spokoju, a także doceniają rękodzieło.

Palety to must have wnętrz w stylu eko. Modne od kilku sezonów, ekologiczne i najważniejsze: można je wykorzystać na wiele sposobów. Kiedyś stosowane do składowania i transportowania towarów, dziś w naszych mieszkaniach przeżywają drugie życie – często w roli „gwiazdy” całej aranżacji. Tak jak w tym*salonie – właśnie palety wyznaczają i organizują przestrzeń relaksu. Ustawione pod oknem - w długim ciągu – zastępują sofę. Wyłożono je materacami z pianki, obrzucono poduchami i miękkimi pledami, dzięki czemu nie tylko efektownie się prezentują, ale gwarantują również komfortowy wypoczynek. Wszystkie dodatki utrzymane są w jasnej, rozbielonej kolorystyce, a printy oscylują wokół skojarzeń z lasem, naturą i światem zwierząt. Uzupełnieniem aranżacji są sprzęt – ale uwaga: ograniczone do niezbędnych. To kolejna istotna cecha wnętrz eko: oszczędzamy materiały, szanujemy środowisko naturalne – dążymy do minimum. Dlatego też stolik ma zdejmowany blat, który może pełnić również rolę tacy. A okrągłe dziergane pufy mogą służyć i za podnóżki, i za dodatkowe siedzenia, gdy zaprosimy sporą grupkę przyjaciół.

Palety sprawdzą się również w roli stolika kawowego. Ten, dzięki nóżkom na kółeczkach, jest dodatkowo mobilny. Blat tworzą surowe deski – postarzane i pomalowane farbą kredową. Równie twórczo zostały potraktowane stare fotografie, które udają dostojne pamiątki z bogatą historią. Cały kącik aranżują przedmioty z odzysku: tkaniny, stary, drewniany wieszak i kolekcja pustych ram po obrazach.

Kolejna wariacja na temat palet. Jak widać, doskonale odnajdują się w każdym wnętrzu naszego domu, nawet w sypialni – gdzie pojawiają się pod postacią najważniejszego mebla – łóżka. Rama łóżka podwieszana jest na grubych linach, dzięki czemu cała konstrukcja nabiera lekkości i zyskuje nowe możliwości… do snu można się ukołysać niczym w hamaku…

Pokoje dziecięce są chyba najwdzięczniejszą przestrzenią do wszelkich twórczych kreacji. Tutaj można popuścić wodze fantazji i zrealizować baśniowe wizje – jak ta z indiańskim tipi w roli głównej. Jak widać, wystarczy kilka mocnych konarów, kupon surowego lnu i mieszkanie wodza wioski gotowe. Na uwagę zasługują inne dodatki z równie ekologicznym sznytem, jak: dywanik z owczej skóry, wieszak ze starych grabi, stołeczek z surowego drewna i fragmentu pnia drzewa, konik ze sklejki tekturowej.

Fokus na detal: czyli kilka smaczków, które stanowią o urodzie wnętrz eko.

Po pierwsze meble, którym nadajemy drugie życie za sprawą kreatywnego odświeżenia czy renowacji – jak ta bieliźniarka. Drobne przetarcia, odmalowanie farbą kredową sprawiły, że nabrała charakteru i ze starego grata stała się meblem z duszą. Styl eko kocha takie akcje rękodzielnicze oraz szacunek do przedmiotów!

Liternictwo to inspirująca dekoracja – nie tylko możemy stworzyć słowa-symbole, ale bawić się w graficzne kompozycje zestawiając drewniane litery z innymi równie graficznymi dekorami, jak plakaty, drewniane bryły.

Produkt niedostępny.
Produkt niedostępny.

Cotton Ball to kolejny must have wielu wnętrz w stylu eko, ale również skandynawskim. Są źródłem pięknego światła i wdzięczną w aranżowaniu dekoracją – możemy je zawiesić na naturalnej gałęzi, która zdobi nasz salon, ramie lustra czy po prostu luźno rozłożyć na komodzie. Efekt jest zawsze ten sam: nastrojowa, subtelna aura.

Komentarze

Zobacz więcej produktów

Zobacz również inne artykuły w kategoriach: Style we wnętrzach, Trendy,