Blaty kuchenne z konglomeratu kwarcowego

Konglomerat kwarcowy to doskonałe rozwiązanie do kuchni. Charakteryzuje się minimalną absorpcją wody, dużą wytrzymałością na ścieranie i uderzenia oraz odpornością na działanie substancji chemicznych. Z powodzeniem zastąpi deskę do krojenia. Tak popularne w naszej kuchni wino, oliwa czy kwas cytrynowy nie naruszą poleru na blacie z kwarcu. Kolejną z zalet jest łatwość utrzymania czystości w naszej kuchni oraz higiena przyrządzania posiłków. Dodatkowo szeroka gama kolorystyczna i różne rodzaje powierzchni, pozwalają wykorzystać konglomerat kwarcowy do rozmaitych aranżacji wnętrz, spełniając wymagania estetyczne każdego projektu.

Victoria to konglomerat kwarcowy charakteryzujący się drobnym żyłkowaniem na powierzchni. Jego struktura delikatnie ma nawiązywać do wyglądu marmuru. Dzięki czemu wspaniale sprawdza się w jasnej klasycznej kuchni.

Seria Metropolis to kwarc przypominający strukturą beton architektoniczny, ale o wiele wydajniejszy w codziennym użytkowaniu niż zwykły beton. Blat kuchenny z konglomeratu kwarcowego z serii Metropolis w kolorze Grey.

Poniżej blat kuchenny z konglomeratu kwarcowego Metropolis w odcieniu Beige, który zaskakująco dobrze wpisuje się w ciepły domowy klimat. Dlaczego zaskakująco? Seria Metropolis miała być alternatywą dla betonu, który chętnie używany jest w loftach, czyli wnętrzach poprzemysłowych charakteryzujących się surowością i chłodem. Pogrubiona krawędź daje masywne wrażenie jeszcze bardziej nawiązujące do betonu.

Zdjęcia blatu kuchennego i wyspy kuchennej z konglomeratu kwarcowego w kolorze Nero. Powierzchni blatu nadaliśmy bardziej matowe wykończenie i delikatne chropowate nierówności. Ten rodzaj obróbki daje „pazura” naszej kuchni i wbrew swojej nazwie „obróbka antykowana” wprowadza nowoczesny element do wnętrza. Blat kuchenny i wyspa kuchenna z konglomeratu kwarcowego Nero w obróbce antykowanej.

Seria konglomeratów kwarcowych Wave SANTAMARGHERITA® ma charakterystyczną nierówną powierzchnię trochę przypominającą pofalowany piasek na wydmie. Wśród kolorów znajdziemy głęboką czerń o nazwie Vulcano. Blat kuchenny z tego odcienia wygląda jak pofalowana lawa wulkaniczna. Zobaczcie sami. Poniżej blat kuchenny z konglomeratu kwarcowego z serii Wave odcień Vulcano.

Konglomerat kwarcowy Stardust Nero to bardzo ciekawy materiał z zatopionymi kawałkami szkiełek i luster które mienią się i odbijają światło. Dlatego jest chętnie wybierany przez naszych klientów. Poniżej blat kuchenny z konglomeratu kwarcowego Stardust Nero w czarno białej aranżacji kuchni.

Szukacie idealnie białego super wytrzymałego materiału na blat kuchenny? Mamy dla was rozwiązanie. Konglomerat kwarcowy Vega to śnieżno biały materiał odporny na zabrudzenia i plamy. Świetnie się sprawdzi w minimalistycznych wnętrzach i kontrastowych połączeniach. Poniżej dwie realizacje, niesamowicie biały blat kuchenny i wyspa z konglomeratu kwarcowego Vega.

Przestronna kuchnia z blatem i wyspą. Do tego dwukomorowy zlew z ociekaczem kamiennym. Konglomerat kwarcowy Vega.

Trafficstone® to linia kwarcowych konglomeratów o klasycznej barwie i drobnoziarnistej strukturze. Do tej kuchni wykonaliśmy blat kuchenny i blat wyspy z konglomeratu kwarcowego Corda. Jasno beżowy blat i jasne fronty szafek są bazą tej aranżacji. Szklane malarskie akcenty nadają tej kuchni klimat artystycznej przestrzeni gdzie do rana przy lampce wina można spędzać czas na niekończących się rozmowach.

Realizacje GRANMAR.net

Komentarze

Zobacz również inne artykuły w kategoriach: Kuchnia,