Wygodne pojemniki do przechowywania żywności

We wnętrzach współczesnych domów nie zawsze mamy wystarczająco dużo miejsca, aby urządzić spiżarnię „z prawdziwego zdarzenia” - z półkami zastawionymi słojami z przetworami, wiankami suszonych grzybów czy workami wypełnionymi mąką i kaszą. Poza tym możemy dziś zaopatrywać się we wszelkie potrzebne produkty praktycznie przez cały rok. Tempo życia nie bardzo też pozwala na codzienne przygotowanie jedzenia - często gotujemy raz na kilka dni, a dzięki nowoczesnym metodom przechowywania żywności długo cieszymy się jej świeżością.

W ofercie Galicji znajdziemy pojemniki Clip Fresh - prostokątne i kwadratowe, transparentne pudełka plastikowe, które dzięki swym właściwościom przydadzą się w każdym domu. Przeźroczyste ścianki pozwalają na szybkie sprawdzenie zawartości. Otwieranie i zamykanie ułatwiają wytrzymałe, poręczne uchwyty, a silikonowa uszczelka na wieczku zapewnia ich szczelność. Ta hermetyczna konstrukcja pozwala na długo zatrzymać świeżość żywności. Można przechowywać w nich sypkie i płynne produkty. To idealne rozwiązanie łączące w sobie cechy poręcznego lunchboxa, którego zabierzemy ze sobą do pracy lub na piknik oraz pojemnika do przechowywania domowych zapasów. Regularny kształt Clip Fresh i możliwość ustawiania jednego na drugim pozwala na optymalne zagospodarowanie przestrzeni w szafkach kuchennych lub w lodówce, dzięki czemu utrzymamy w nich odpowiedni ład i porządek. Bez trudu dopasujemy ich wielkość do posiadanego miejsca i ilości produktów, bo występują aż w siedmiu rozmiarach o pojemności od 0,52 do 1,8 litra.

Pojemniki Clip Fresh mają jeszcze jedną ważną zaletę, którą jest odporność na duży zakres temperatur, dzięki czemu można je trzymać zarówno w zamrażalniku jak i podgrzewać ich zawartość w mikrofalówce. Pamiętamy oczywiście o zasadzie mrożenia tylko takiej ilości, którą potem wykorzystamy za jednym razem, gdyż ponowne zamrażanie jest niewskazane ze względów zdrowotnych. Zainwestowanie w pojemniki do przechowywania jedzenia może się opłacić, jeśli dzięki nim ograniczymy marnotrawstwo żywności wyrabiając w sobie nawyk przechowywania resztek potraw, które wykorzystamy przy następnym posiłku. Clip Fresh mają więc szansę szybko stać się naszym ulubionym sprzętem kuchennym, higienicznym i łatwym do utrzymania w czystości - pojemniki można myć w zmywarce.

Przykładanie szczególnej wagi do jakości posiłków to znak naszych czasów. Zawartość składników odżywczych, pochodzenie z ekologicznych upraw i hodowli, wpływ na nasz organizm to główne elementy, na które zwracamy uwagę przy kupowaniu żywności. Tak samo warto troszczyć się o warunki jej przechowywania, aby jak najdłużej zachować świeżość produktów. Pojemniki Clip Fresh stanowią więc świetne rozwiązanie dla wszystkich przygotowujących posiłki, gdyż z jednej strony pozwalają na racjonalne wykorzystywanie posiadanych zasobów spożywczych z drugiej zaś, na ich wygodne przechowywanie.

Komentarze

Zobacz również inne artykuły w kategoriach: Kuchnia,