Twój wybór

Kategoria

Styl

Wielkość

Typ

Rodzaj

Rodzaj stołu

Kształt stołu

Oświetlenie stołu

Kolor ścian

Dekoracja ścian

Podłoga

Wyposażenie

Produkty

Meble do jadalni: stół z krzesłami

Podstawę wyposażenia jadalni stanowi stanowi stół z krzesłami. Właściwie strefa jadalniana w mieszkaniu może się składać tylko z tych mebli, zależnie od dostępnego miejsca. Najpopularniejszy stół do jadalni to model 4-osobowy. W większych pomieszczeniach można wykorzystać model 6-, 8- czy nawet 10-osobowy. Warto bowiem pamiętać, że Jadalnia z dużym stołem szybko staje się centrum życia rodzinnego i towarzyskiego. A jak dopasowywać krzesła i stoły do jadalni?? Najprostszy sposób: meble z jednego kompletu. Wtedy zachowamy spójność stylistyczną. Ale można nieco się pobawić formami i kolorami. Na przykład krzesła do jadalni nie muszą pochodzić z jednej linii. Mogą się różnić barwami w ramach tej samej kolekcji. Ciekawy efekt zapewniają modele z kilku kolekcji, a nawet różniące się stylami.

Krzesła i stoły do jadalni: ergonomia

Stół do jadalni powinien być ustawiony w odległości co najmniej 60 cm od ściany – tak by wygodnie odsunąć krzesło. Jeśli jednak między stołem a ścianą dodatkowo się przechodzi, najlepiej, by było to co najmniej 110 cm. Warto również skontrolować, czy wybrany stół do jadalni na pewno sprawdzi się na określoną liczbę osób. Optymalna szerokość na jedną osobę to przynajmniej 60 cm. Najczęściej blat stołu znajduje się na wysokości 70-75 cm. Do niego dobieramy krzesła do jadalni, których siedziska znajdują się ok. 40-45 cm od podłogi. Jeśli jednak stół wchodzi w skład wyspy kuchennej, blat będzie nieco wyżej – 90, a nawet 100-110 cm. Wtedy krzesła muszą być odpowiednio wyższe.

Inne meble do jadalni

Krzesła, stoły do jadalni – to podstawa, ale nie tylko one przydają się w tej strefie. Jeśli mamy nieco więcej miejsca, wybierzmy też bufet**, najlepiej dopasowany stylistycznie do stołu oraz krzeseł. W środku umieścimy naczynia, zastawę stołową, sztućce, a także tekstylia: obrusy, bieżniki, serwetki. W bufecie możemy przechowywać elementy dekoracyjne, również te używane okazjonalnie, jak lampiony świąteczne.

Lampy do jadalni

Jadalnia to nie tylko praktyczne meble, lecz także oświetlenie. Lampy do jadalni to modele sufitowe, które montujemy nad stołem. Jeśli w pomieszczeniu znajduje się stół okrągły, może to być jedna, większa lampa zamontowana centralnie nad nim. Z kolei jadalnia z prostokątnym stołem wymaga kilku punktów świetlnych, tak by równomiernie oświetlały blat. To zresztą daje ciekawe możliwości aranżacyjne. Mogą to być identyczne lampy w jednym ciągu albo zróżnicowane pod względem kolorów, form czy wysokości, na jakich znajdują się klosze. Nowoczesna i klasyczna jadalnia: wybierz modne i praktyczne meble do jadalni, lampy, dodatki. Jadalnia z kuchnią: zdjęcia, pomysły, inspiracje. A może jadalnia z salonem? Galeria zdjęć, przegląd dobrych rozwiązań – wszystko to znajdziesz na Homebook.pl.

Porady

Jadalnia z drewnianym stołem - aranżacje, pomysły, inspiracje

Mieszkanie w Krakowie - zdjęcie od marengo-architektura

http://marengo-architektura.com/portfolio/dom-w-krakowie-2/

22 dodania do Ideabooków
1 zadane pytanie

Apoloniusz, 131,60 M2 - zdjęcie od Pracownia Projektowa Dobre Domy Flak & Abramowicz

Komfortowy i atrakcyjny projekt domu Apoloniusz to propozycja dla osób poszukujących domu z użytkowym poddaszem. Układ funkcjonalny projektu Apoloniusz zaspokoi oczekiwania 4-5-osobowej rodziny. Projekt nie przewiduje podpiwniczenia. Na parterze znajduje się wygodna kuchnia połączona z jadalnią, pokój dzienny, gabinet, wc, spiżarnia, pom. gospodarcze z kotłem grzewczym oraz jednostanowiskowy garaż.

85 dodań do Ideabooków
2 zadane pytania

WT1 - zdjęcie od Czajkowski Kuźniak Architekci

Projekt wnętrz domu jednorodzinnego WT1 www.czaka.pl

9 dodań do Ideabooków

SWEDEN SYNDROME - zdjęcie od Zarysy

więcej na: http://plasterlina.pl/112679/8429039/galeria/sweden-syndrome-warszawa

174 dodania do Ideabooków
2 zadane pytania

STREFA DZIENNA, SALON Z KUCHNIĄ I JADALNIĄ - zdjęcie od AM BUTOR ARCHITEKCI

Strefa dzienna w małym mieszkaniu. Kuchnia z jadalnią i salonem, rozdzielone ścianką konstrukcyjną.

4 dodania do Ideabooków

Stół i witryna - zdjęcie od Doriz Pragmatic Design

Meble wykonane na zamówienie- Meble Wrzosowa, oświetlenie Luminosfera

59 dodań do Ideabooków
1 zadane pytanie

projekt 11 - Średnia otwarta biała jadalnia w salonie, styl nowoczesny - zdjęcie od PASS architekci

projekt powstał we współpracy z k-interior

46 dodań do Ideabooków
3 zadane pytania

ewem Edyta Wełnicka - zdjęcie od EWEM aranżacja wnętrz Edyta Wełnicka

Projekt aranżacji małego kobiecego mieszkania w Pile. W domu dominują kolory szarości oraz biel. Ciepły odcień forniru oraz deska na podłodze idealnie współgra z betonowym blatem w kuchni.

8 dodań do Ideabooków
1 zadane pytanie

The World Is Not Enough - zdjęcie od Zarysy

więcej na www.zarysy.pl

18 dodań do Ideabooków
1 zadane pytanie

THE FRESHMAKER - zdjęcie od Zarysy

Jak połączyć nowoczesność, lata 60te i orient? Naszym zdaniem TAK: Cały projekt zobaczyć można tu: http://plasterlina.pl/112679/3827090/galeria/the-freshmaker-warszawa

178 dodań do Ideabooków
4 zadane pytania

Subtelne szarości we wnętrzu na Mokotowie – Tissu. - zdjęcie od TissuArchitecture

Ciepłe dodatki w postaci drewna oraz obicia mebli ocieplają wnętrze.

146 dodań do Ideabooków
2 zadane pytania

#interiordesign #poland #homedecor #warsaw #architecture #kaeelgroup - zdjęcie od KAEL Architekci

KAEEL.GROUP | ARCHITEKCI ul. Marszałkowska 1/160 00-624 Warszawa ------------------------------------------- biuro@kaeel-group.pl www.kaeel-group.pl

6 dodań do Ideabooków

BIG CITY CABIN - zdjęcie od Zarysy

więcej na: http://plasterlina.pl/112679/8109279/galeria/big-city-cabin-warszawa

58 dodań do Ideabooków
2 zadane pytania