Twój wybór

Kategoria

Styl

Wielkość

Typ

Rodzaj

Rodzaj stołu

Kształt stołu

Oświetlenie stołu

Kolor ścian

Dekoracja ścian

Podłoga

Wyposażenie

Produkty

Meble do jadalni: stół z krzesłami

Podstawę wyposażenia jadalni stanowi stanowi stół z krzesłami. Właściwie strefa jadalniana w mieszkaniu może się składać tylko z tych mebli, zależnie od dostępnego miejsca. Najpopularniejszy stół do jadalni to model 4-osobowy. W większych pomieszczeniach można wykorzystać model 6-, 8- czy nawet 10-osobowy. Warto bowiem pamiętać, że Jadalnia z dużym stołem szybko staje się centrum życia rodzinnego i towarzyskiego. A jak dopasowywać krzesła i stoły do jadalni?? Najprostszy sposób: meble z jednego kompletu. Wtedy zachowamy spójność stylistyczną. Ale można nieco się pobawić formami i kolorami. Na przykład krzesła do jadalni nie muszą pochodzić z jednej linii. Mogą się różnić barwami w ramach tej samej kolekcji. Ciekawy efekt zapewniają modele z kilku kolekcji, a nawet różniące się stylami.

Krzesła i stoły do jadalni: ergonomia

Stół do jadalni powinien być ustawiony w odległości co najmniej 60 cm od ściany – tak by wygodnie odsunąć krzesło. Jeśli jednak między stołem a ścianą dodatkowo się przechodzi, najlepiej, by było to co najmniej 110 cm. Warto również skontrolować, czy wybrany stół do jadalni na pewno sprawdzi się na określoną liczbę osób. Optymalna szerokość na jedną osobę to przynajmniej 60 cm. Najczęściej blat stołu znajduje się na wysokości 70-75 cm. Do niego dobieramy krzesła do jadalni, których siedziska znajdują się ok. 40-45 cm od podłogi. Jeśli jednak stół wchodzi w skład wyspy kuchennej, blat będzie nieco wyżej – 90, a nawet 100-110 cm. Wtedy krzesła muszą być odpowiednio wyższe.

Inne meble do jadalni

Krzesła, stoły do jadalni – to podstawa, ale nie tylko one przydają się w tej strefie. Jeśli mamy nieco więcej miejsca, wybierzmy też bufet**, najlepiej dopasowany stylistycznie do stołu oraz krzeseł. W środku umieścimy naczynia, zastawę stołową, sztućce, a także tekstylia: obrusy, bieżniki, serwetki. W bufecie możemy przechowywać elementy dekoracyjne, również te używane okazjonalnie, jak lampiony świąteczne.

Lampy do jadalni

Jadalnia to nie tylko praktyczne meble, lecz także oświetlenie. Lampy do jadalni to modele sufitowe, które montujemy nad stołem. Jeśli w pomieszczeniu znajduje się stół okrągły, może to być jedna, większa lampa zamontowana centralnie nad nim. Z kolei jadalnia z prostokątnym stołem wymaga kilku punktów świetlnych, tak by równomiernie oświetlały blat. To zresztą daje ciekawe możliwości aranżacyjne. Mogą to być identyczne lampy w jednym ciągu albo zróżnicowane pod względem kolorów, form czy wysokości, na jakich znajdują się klosze. Nowoczesna i klasyczna jadalnia: wybierz modne i praktyczne meble do jadalni, lampy, dodatki. Jadalnia z kuchnią: zdjęcia, pomysły, inspiracje. A może jadalnia z salonem? Galeria zdjęć, przegląd dobrych rozwiązań – wszystko to znajdziesz na Homebook.pl.

Porady

Mała jadalnia z kwadratowym stołem, z tapetą - aranżacje, pomysły, inspiracje

POLKA /_\ SINGLE SPACE /ONA\ - zdjęcie od KASIAORWAT.DESIGN

Przeprojektowanie układu wnętrza przemieniło jego nietypową formę na atut. Po metamorfozie strefy funkcjonalne są klarowne i wygodnie się przenikają. W jadalni stanął stół z kolekcji 4You by VOX. Jego masywna forma została orzeźwiona lekkimi, kobiecymi dodatkami: krzesłami URBAN by IKEA i miętową lampką MHY od MUUTO, wszystko na tle tapety w skandynawskim stylu.

22 dodania do Ideabooków
1 zadane pytanie

Ciepła jadalnia otwarta na kuchnię i salon - zdjęcie od MONOstudio

Po więcej inspiracji zapraszamy na Naszą stronę internetową:biuro@monostudio.pl na Facebooka oraz Pinterest https://pl.pinterest.com/M0N0studio/

45 dodań do Ideabooków

kolekcja tapet i tkanin Melinki marki scion - zdjęcie od Ardeko

Zapraszamy do naszego sklepu na Elbląską 67 w Warszawie

1 dodanie do Ideabooka

Koncepcje i aranżacje wnętrz - Mała zamknięta szara jadalnia jako osobne pomieszczenie - zdjęcie od MAXFLIZ

Kolor, dekoracje i kontrasty - to trzy główne elementy kolekcji płytek Deco d'Antan, które połączone razem oferują wspaniałą swobodę kompozycji. Płytki ścienne i podłogowe w geometryczne wzory i dekoracje reliefowe stanowią doskonałe uzupełnienie dla wnętrz o zdecydowanym charakterze i podkreślają osobowość użytkowników. Rodzaj powierzchni: błyszcząca, głębokie tłoczenia wzorów. Właściwości: płytka podłogowa gresowa mrozoodporna, płytka ścienna ceramiczna. Rektyfikowane krawędzie.

1 dodanie do Ideabooka

Salon z jadalnią w Kutnie - zdjęcie od LAMAdesign

Projekt salonu i strefy wejściowej w domu w Kutnie. Biel, czerń i szarość przełamana energetyczną limonką. W drugiej wersji kolorystycznej postawiliśmy na granat i błękit, a w trzeciej na delikatne beże i brązy.

1 dodanie do Ideabooka

Salon z jadalnią w Kutnie - zdjęcie od LAMAdesign

Projekt salonu i strefy wejściowej w domu w Kutnie. Biel, czerń i szarość przełamana energetyczną limonką. W drugiej wersji kolorystycznej postawiliśmy na granat i błękit, a w trzeciej na delikatne beże i brązy.