Twój wybór

Kategoria

Styl

Wielkość

Telewizor

Strefa

Wyposażenie

Dodatkowa przestrzeń

Kolor ścian

Kolor sofy / narożnika

Kominek

Wykończenie kominka

Dekoracja ścian

Dekoracja okna

Podłoga

Produkty

Jaka jest historia salonu?

Pierwsze salony powstawały w barokowych pałacach. Odbywały się w nich wystawne uroczystości rodzinne oraz huczne spotkania towarzyskie. Tam, gdzie pojawiali się goście, wystrój musiał być imponujący i bogaty, dlatego też ówczesne salony projektowano z dbałością o każdy szczegół. Reprezentacyjny salon z kominkiem był w XIX wieku wyznacznikiem luksusu i wysokiej pozycji społecznej. Współcześnie małe salony można spotkać zarówno w willach jednorodzinnych, jak i zabudowie blokowej.

Jak urządzić salon, aby był funkcjonalny?

Wiele osób zastanawia się jak urządzić salon, aby był przede wszystkim funkcjonalny. Najwięcej wątpliwości budzi zazwyczaj urządzenie salonu z aneksem. Warto jednak pamiętać, że choć zaaranżowanie salonu z kuchnią stanowi nie lada wyzwanie, przemyślany projekt sprawia, że staje się ona sercem domu. Kuchnię otwartą na salon najlepiej oddzielić od części dziennej wysokim barkiem bądź stołem z krzesłami. Zapewniamy, że salon z jadalnią bardzo szybko okaże nie tylko pięknym, ale przede wszystkim praktycznym wnętrzem. Oprócz kącika jadalnianego, warto wydzielić pozostałe strefy. I tak, w salonie może zagościć wygodna strefa wypoczynku czy strefa TV. Choć aranżacja salonu w bloku może być niełatwym zadaniem, warto się z nią zmierzyć samodzielnie. Praktyczne pomysły na wystrój salonu znajdziesz na homebook.pl. Czekają tutaj na Ciebie inspiracje, aranżacje salonu, zdjęcia, projekty, galerie zdjęć.

Jak urządzić modny salon?

Jeśli zadajesz sobie pytanie, jak pomalować salon lub jak umeblować salon, koniecznie zajrzyj do artykułów homebook.pl dotyczących najnowszych trendów. Specjaliści wnętrzarscy podpowiedzą Ci co jest aktualnie na topie i podsuną niebanalne pomysły na wystrój salonu. Oprócz tego dowiesz się, jakie wybrać oświetlenie do salonu oraz w jaki sposób dopasować do salonowego wnętrza najmodniejsze dodatki. Możesz być pewien, że inspiracje homebook.pl pomogą Ci w niedrogi i szybki sposób zaaranżować salon jak marzenie! Obojętnie czy preferujesz styl nowoczesny, skandynawski czy glamour.

Porady

Salon ze ścianą tv, z miejscem do pracy - aranżacje, pomysły, inspiracje

mieszkanie w Łodzi - Średni szary biały salon, styl nowoczesny - zdjęcie od JMJ Interiors

Optymistyczny kolorowy pokójdzienny dla młodej rodziny.

59 dodań do Ideabooków

Jasny przestronny salon - zdjęcie od Elegance of Tailors

Jasny przestronny salon, pozwala na wiele form relaksu. Dla jednych jest to książka, kubek herbaty, koc i wygodna pozycja do siedzenia przy dźwiękach strzelającego drewna w kominku, dla drugich natomiast cenne są długie wieczory w swobodnej atmosferze w akompaniamencie lekkiego jazzu.

18 dodań do Ideabooków
1 zadane pytanie

ścianka telewizyjna - zdjęcie od Anna Orowiecka-Stanisławska

Na ściance telewizyjnej zastosowano tapetę z efektem ombre, która nadaje wnętrzu lekkości i świeżego charakteru.

39 dodań do Ideabooków
1 zadane pytanie

Salon z kuchnią - zdjęcie od MOTHI.form

33 dodania do Ideabooków
1 zadane pytanie

Salon z kuchnią - zdjęcie od MOTHI.form

19 dodań do Ideabooków
1 zadane pytanie

wysuwany ekran i rzutnik w salonie - zdjęcie od Studio Projektowe Atoato

Salon w stylu nowoczesnym naszpikowany nowymi technologiami oraz rozwiązaniami inteligentnego domu. Wysuwany ekran i opuszczający się "na windzie" rzutnik to tylko wybrane udogodnienia w tym apartamencie.

4 dodania do Ideabooków

Salon z kuchnią - zdjęcie od MOTHI.form

24 dodania do Ideabooków
1 zadane pytanie

Kawalerka w Opolu - Spacja Studio - zdjęcie od Spacja Studio

Kawalerka w Opolu - Spacja Studio

2 dodania do Ideabooków