kuchnia salon 20m2

Witam, serdecznie. Mam duży problem z urządzeniem salonu bo jest on dość nietypowo połączony z kuchnią. Mogę prosić o jakieś podpowiedzi, pomysły?

  1. Dzień dobry, proponuję przenieść kuchnię na ścianę od łazienki 2 opcje: 1. na ścianie od łazienki pierwszy ciąg od prawej lodówka blat zlew blat - naprzeciw drugi ciąg blat kuchenka blat) lub 2. na ścianie od łazienki blat kuchenka blat a na przeciw przy ścianie lodówka blat zlew blat zmieści się jeszcze mały stolik, kanapa oraz miejsce na RTV. Pozdrawiam Ewa

  2. Dzień dobry Pani Ewo, bardzo dziękuję za komentarz. Przeniesienie kuchni to bardzo fajny pomysł jednak developer poprowadził wszystkie rury i doprowadzenia wody tak jak na projekcie kuchni a przerobienie tego będzie bardzo kosztowne. Zastanawiamy się nad postawieniem kanapy/sofy w miejscu stołu na Pani projekcie a stół z krzesłami na miejscu kuchni u Pani. Co Pani myśli o takim ustawieniu? Na ścianie gdzie TV chcieliśmy zrobić taką jak zabudowę mebli, ale nie wiem czy to nie zajmie dużo miejsca.

  3. Ponieważ kuchnia musi pozostać na swoim miejscu to Pani propozycja będzie dobra, chociaż ja bym zasugerowała wykonanie między stołem a kanapą ściankę ażurową tak aby można było na jej tle ustawić szafkę RTV oraz aby światło dzienne docierało do dalszej części pomieszczenia. Dzięki zastosowaniu takiej ścianki zostaną wydzielone strefy jadalniana i wypoczynkowa poza tym będzie ona pełniła rolę dekoracyjną.

  4. Za stołem w części jadalnianej można wykonać zabudowę ściany, zwiększy się przez to strefa do przechowywania.

  5. Dziękuje za pomysł. Obawiam się jedynie czy telewizor nie będzie za blisko kanapy i czy okno bardzo nie będzie odbijało światła.

  6. Może warto zlecić wykonanie aranżacji wnętrz firmie? Ja mogę polecić www.woprojekt.pl. Miałam podobny problem z kuchnią połączoną z salonem, ale udało nam się wybrnąć bez burzenia ścian i wyszło bardzo fajnie.