Czego szukasz?
Zobacz także

Podłoga winylowa

WinyLove

WinyLove

Jaką wybrać podłogę do kuchni ?

Drewnianą, z płytek ceramicznych czy winylową? Wybrać odpowiedni materiał na podłogę do kuchni jest niezwykle ciężko, szczególnie, gdy na rynku aż roi się od wszelakich propozycji. Podłoga w kuchni ma być ostoją czystości i trwałości. Znosić nasze kulinarne eksperymenty, nie poddawać się wilgoci ani spadającym przedmiotom, zatem co wybrać ?

Drewnianą ? Ciepła, naturalna, miękka, obawiamy się jednak zarysowań, przebarwień, boimy się, że drewno nie przetrwa „próby ognia i wody”, czyli nie poradzi sobie w warunkach kuchennych. Drewno jest jednak przyjemne dla oka, miłe w dotyku. Największym minusem w kuchni jest wilgoć. Drewno też pracuje przy zmianach temperatury. Problemy pojawiają się w momencie usterki, kiedy drewniana podłoga jest zalana wodą. Nie ukrywam jest bardzo ładna.

Płytki ceramiczne ? Kształty i rozmiary do wyboru do koloru. Są twarde i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Upuszczony na nie kubek z całą pewnością przegra starcie ale zdaża się, że i czasem kawałek kafla odpryśnie. Nie będą odpowiadały osobom, które lubią chodzić boso po podłodze ponieważ są zimne, a te gładkie mogą być śliskie. Osobiście nie lubię zimnej podłogi.

Panele winylowe ? Są niemal wodoodporne , „nie piją” wody. Panele nie odkształcają się, a utrzymanie ich w nienagannej czystości jest niezwykle łatwe. Nie straszne są im zabrudzenia oraz plamy spowodowane codziennym użytkowaniem kuchni. Spadające przedmioty ? struktura paneli jest elastyczna, a jednocześnie bardzo wytrzymała. Spadający kubek nie powinien się zbić. Panele winylowe są bardzo przyjemne i ciepłe w dotyku, a większośc kolekcji jest antypoślizgowa. Odpowiednio dobrane mogą przypominać prawdziwe dechy. Szybko przewodzą ciepło ogrzewania podłogowego. Jak dla mnie idealne.