Czego szukasz?
WinyLove
WinyLove
Opublikowany:  

Podłoga winylowa

Jaką wybrać podłogę do kuchni ?

Drewnianą, z płytek ceramicznych czy winylową? Wybrać odpowiedni materiał na podłogę do kuchni jest niezwykle ciężko, szczególnie, gdy na rynku aż roi się od wszelakich propozycji. Podłoga w kuchni ma być ostoją czystości i trwałości. Znosić nasze kulinarne eksperymenty, nie poddawać się wilgoci ani spadającym przedmiotom, zatem co wybrać ?

Drewnianą ? Ciepła, naturalna, miękka, obawiamy się jednak zarysowań, przebarwień, boimy się, że drewno nie przetrwa „próby ognia i wody”, czyli nie poradzi sobie w warunkach kuchennych. Drewno jest jednak przyjemne dla oka, miłe w dotyku. Największym minusem w kuchni jest wilgoć. Drewno też pracuje przy zmianach temperatury. Problemy pojawiają się w momencie usterki, kiedy drewniana podłoga jest zalana wodą. Nie ukrywam jest bardzo ładna.

Płytki ceramiczne ? Kształty i rozmiary do wyboru do koloru. Są twarde i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Upuszczony na nie kubek z całą pewnością przegra starcie ale zdaża się, że i czasem kawałek kafla odpryśnie. Nie będą odpowiadały osobom, które lubią chodzić boso po podłodze ponieważ są zimne, a te gładkie mogą być śliskie. Osobiście nie lubię zimnej podłogi.

Panele winylowe ? Są niemal wodoodporne , „nie piją” wody. Panele nie odkształcają się, a utrzymanie ich w nienagannej czystości jest niezwykle łatwe. Nie straszne są im zabrudzenia oraz plamy spowodowane codziennym użytkowaniem kuchni. Spadające przedmioty ? struktura paneli jest elastyczna, a jednocześnie bardzo wytrzymała. Spadający kubek nie powinien się zbić. Panele winylowe są bardzo przyjemne i ciepłe w dotyku, a większośc kolekcji jest antypoślizgowa. Odpowiednio dobrane mogą przypominać prawdziwe dechy. Szybko przewodzą ciepło ogrzewania podłogowego. Jak dla mnie idealne.

Podłoga winylowa
Podłoga winylowa
Podłoga winylowa
Masz sugestię lub pytanie dotyczące tego zdjęcia?
Napisz o tym lub zapytaj naszą społeczność.