#choinka - świąteczne aranżacje w naszym domu.. .plus niespodzianka

Przedstawiam świąteczną aranżację wybranych pomieszczeń w naszym domu. Kuchnie już dobrze znacie :) więc zacznijmy od salonu. Do wyboru dwie wersje kolorystyczne: światło zimne i światło ciepłe... Sami zdecydujcie który podoba Wam się bardziej... PS. Na koniec niespodzianka w wiatrołapie :) Zapraszam na wirtualny spacer

Jestem tradycjonalistką, więc w naszym świątecznym salonie nie mogło zabraknąć czerwonych dodatków, takich jak poduszki, stroiki itp.

Nad kominkiem obowiązkowo wisi świąteczny wieniec - własnoręcznie wykonany min. z szyszek z pobliskiego lasku, bombek, wstażek

Choinka choć sztuczna znalazła swoje miejsce przy oknie, gdzie jest dobrze widoczna i gdzie zmieszczą się wszystkie prezenty

Świecące dodatki

W salonie zastosowano szereg świecących lampek, włączamy je zależnie od nastroju czy użytkowania.

DIY

Gwiazda betlejemska

Na komodzie zawitała gwiazda betlejemska, wraz z nią dekoracyjny obrazek przypominający o trwającym świątecznym okresie oraz tzw. DIY- czyli własnoręcznie wykonany lampion.

Wiszące lampy... Magiczne

Lampy wiszące w kształcie gwiazd są moją ulubioną świąteczną dekoracją. Światło przebija się przez papier dając delikatny i przyjemny blask.

Cały salon utrzymany jest w ciepłym, przytulnym klimacie

Inaczej jest gdy zmienimy oświetlenie na zimne... Świąteczny salon zmienia się w nowoczesne wnętrze...

Cotton balls

Uwielbiam cotton balls'y, oświetlone czy nie - każdemu wnetrzu nadają uroku

Panele ścienne

Panele ścienne są idealnym tłem na świąteczne dodatki; dekoracyjna choinka pięknie mieni się kryształkami, szyszki w lampionie udekorowane zostały sztucznym śniegiem, a gałązki z lasu ozdobione srebrnymi listkami paproci

Efekt 3D

Paneli Wave których rzeźba przywodzi na myśl wzburzoną taflę wody, nie trzeba chyba przedstawiać. Nieregularne, lecz tworzące spójną kompozycję linie, to niezwykle intrygujący i popularny wzór. Oryginalną fakturę doskonale podkreśli odpowiednie oświetlenie

Drewniana choinka

W bocznej wnęce kominkowej umieszczono drewnianą choinkę, którą z góry podświetla zimne światło.

Która wersja oświetlenia podoba Wam się najbardziej?

Świąteczne ozdoby w holu

Ponieważ hol nie dawał wiele możliwości ze świątecznymi dekoracjami, ściankę oraz drzwi ozdobiono symbolicznie.

Kierując się w stronę schodów, napotkamy oświetlające świąteczny obrazek białe kule. W ten sposób zwykła szafka na buty zyskała świąteczno-zimowego wyglądu.

Gdy wejdziemy na górę wygodnie usiądziemy w miękkich fotelach - nie ma mowy, nie poczuć klimatu świąt :)

Hol na górze jest miejscem przechodnim, przed świętami znajdowały się tu tylko fotele i mata do zabawy, stąd mój pomysł na "umeblowanie go " i dekoracje znalazły się dosłownie wszędzie; poduchy, mała choinka, lampion itd. Ozdoby świąteczne znalazły się nawet na kaloryferze. Obowiązkowo skarpeta :)

Mała lampka dodaje blasku, a cotton balls delikatności

Drewniane skrzynie

Skrzynie w zależności od poru roku czy zmiany aranżacji zyskuja nowy image - tu jako dodatkowa półka dekoracyjna, w której ukryto tajemniczy napis składający się z malutkich drewnianych literek :)))

Subtelnie ozdobiony pokój synka

W dziecięcym pokoju dekoracje świąteczne znalazły się odpowiednio na półkach nad komodą oraz na parapecie. Jak na 3,5 latka -uważam, że to w zupełności wystarczy :)

Magia lampek led

W drewnianym domku zamieszkał malutki bałwanek, który zmienia kolory. Początkowo mi się nie podobał, ale zmieniając kolory - zmienia tym samym wygląd parteru domku i... pozostał :)

Przesłanie na wieki...

Oprócz lampki choinki i renifera na płozach pozostał obrazek, który jest niczym relikwia :)

Oryginalna choinka

Na wychodzących jak i przychodzących gości czeka niespodzianka :)

Bez wkrętów, gwoździ, pinezek...

Ogromną zaletą (ale i wyzwaniem) okazało się przymocowanie choinki: najpierw trzeba było zrobić stelaż z cienkiego drucika, na nim oprzeć lampki, a na lampkach ozdoby. Efekt zaskoczył samego wykonawcę ;)

Choinka pięknie się mieni na czarnej ścianie i zarazem oświetla cały wiatrołap

Świąteczne obrazki

W wiatrołapie także widać święta. Idealnym rozwiązaniem na 'szybką zmianę aranżacji" są obrazki, które można wymieniać i stawiać gdzie się chce. Wystarczy wydrukować obrazki i trzymać w zapasie ;)

Na koniec została kuchnia - ozdoby w formie zawieszek pojawiły się tylko w oknach.

Mam nadzieję, że podobał się Wam nasz świątecznie urządzony dom. Mieszkających w pobliżu zapraszamy oczywiście do oglądania w realu :)

Zapach świąt...

W kuchni nie może zabraknąć pomarańczy z goździkami, a orzechy znalazły się także na choince

Ja tymczasem zapalam moje kule i już planuje oświetlenie zewnętrzne domu na przyszły rok...