Płaska dachówka

Zastanawiamy się nad wyborem płaskiej dachówki do swojego domu. Ostatnio takie rozwiązanie jest w modzie. I kolor szary/czarny w naszej okolicy tez coraz częściej widać i taki też będziemy mieć. Tylko tak do końca nie wiemy jaką dachówkę chcemy.

Pytania które na pewno nie ułatwią ;) Dachówka ceramiczna czy cementowa? Matowa czy błyszcząca? Duża czy mała? Jakby nie patrzeć to dość istotne pytania.
  • Dodano 3 miesiące temu
Ale mnie zrobiłeś ;) Sama nie wiem. Wydaje mi się, że ceramiczna to lepsze rozwiązanie ale na pozostałe pytania ciężko mi odpowiedzieć.
  • Dodano 3 miesiące temu
Jak ceramika to masz wybór między angobą a glazurą. Glazura błyszcząca i też trochę bardziej odporna na warunki atmosferyczne. Wielkość dachówki wpłynie na pewno na wygląd ale i na koszt całości. Potrzeba jej mniej, konstrukcja samego dachu też wymaga mniej łat i kontrłat. Przykładowo z Creatona masz dostępną małą Domino albo dużą Simpla. W tym kolorze o którym myślicie to obie by pasowały i obie są dostępne w różnych wykończeniach.
  • Dodano 3 miesiące temu
Kształt też mają delikatnie inny. Mnie osobiście Simpla bardziej się podoba. No i wielkość, moim zdaniem, ma znaczenie. Duża wygląda ciekawiej na dachu.
  • Dodano 3 miesiące temu
Aniu zmiana kształtu wynika już z samej zmiany wielkości. Chociaż może Ci chodzi o sama krawędź dachówki? Delikatnie się różnią. Duża Simpla będzie na pewno lepszym rozwiązaniem, tańszym jeżeli policzymy wszystkie koszta związane z całym dachem. Nie ma co patrzeć na jednostkowe koszty pojedynczej dachówki.
  • Dodano miesiąc temu
Też to trochę zależy od wielkości samego dachu. Jak będzie mały albo będzie mocno łamany (wielospadowy) to mniejsza wypadnie lepiej. A jak to będzie duży dach i do tego dwuspadowy to jednak lepiej wypadnie Simpla.
  • Dodano miesiąc temu