Palenisko z cortenu

5 zdjęć

Palenisko z cortenu z grillem – Icon Concept Design

Nasz najprostszy wyraz nowoczesnego designu przeznaczonego do zastosowania w ogrodzie – palenisko z cortenu, wyposażone w ruszt umożliwiający grillowanie. Palenisko o wymiarach 90cm x 90cm i wysokości 45cm wykonane jest z grubej 5mm stali cortenowskiej. Palenisko dodatkowo wyposażane w ruszt ze stali nierdzewnej do grillowania oraz dodatkową podstawę ze stali corten (przeznaczona do ustawiania paleniska na trawie i innym miękkim podłożu).

Corten – co to takiego ?

Corten to stal o podwyższonej odporności na warunki atmosferyczne – rodzaj stali niskostopowej, na powierzchni której po wystawieniu na działanie powietrza i deszczu samoczynnie pojawia się powłoka ochronna przypominająca rdzę. Rdza pojawiająca się na cortenie pod wpływem czynników atmosferycznych nie brudzi powierzchni na których stoi. Rdzawy pył zmywa się razem z deszczem.

Nowoczesny design w ogrodzie.

Palenisko Icon Concept może być zamówione samodzielnie lub z dostępnym na zamówienie rusztem do grillowania wykonanym ze stali nierdzewnej. Ruszt można z łatwością zdemontować co umożliwia łatwe utrzymanie go w czystości oraz wielofunkcyjność paleniska.

O czym warto pamiętać.

Metal pod wpływem temperatury nagrzewa się, dlatego jest możliwe uszkodzenie powierzchni na której stoi palenisko. Palenisko przeznaczone jest do palenia/grillowania za pomocą węgla drzewnego oraz drewna w umiarkowanym stopniu (ogniska małe i średniej wielkości). Jako producent nie zalecamy rozgrzewania paleniska do ekstremalnych temperatur, poprzez rozpalanie bardzo dużych płomieni, ponieważ może to skutkować uszkodzeniem paleniska oraz powierzchni, na której palenisko stoi.

Kategoria
Ogród

Komentarze