Co szukasz?
Zobacz także

Projekty

MIESZKANIE NA BEŻOWO

20 zdjęć

PROJEKT WNĘTRZA MIESZKANIA DLA RODZINY Z DZIECKIEM W KRAKOWIE

Tematem prac projektowych było nowe mieszkanie zlokalizowane na krakowskim Żabińcu. Wytycznymi od Inwestorów było uzyskanie wnętrza jasnego, funkcjonalnego i bezpiecznego dla dziecka. Stąd spod naszej ręki wyszła aranżacja wnętrza subtelna i delikatna, bez dominujących kolorów i kontrastów. Projekt dotyczył 61,33m2 mieszkania w stanie deweloperskim: pokoju dziennego z aneksem kuchennym i jadalną, sypialni, pokoju córki, przedpokoju i łazienki.

Chcąc uzyskać efekt jasnego i przestronnego wnętrza w projekcie wykorzystano materiały i kolory stonowane, zaliczane do palety kolorów bieli, kremów i beży (tzw. kolory ziemi). Podłogę zdobi sprawdzona i ponadczasowa deska podłogowa klasyczny, naturalny dąb. Elementami urozmaicającymi podstawową kolorystykę wnętrza są dodatki dekoracyjne: miętowe, pastelowo zielone, turkusowe, jasno seledynowe. Delikatne i bardzo wyważone kontrasty tworzą brązy i szarości. W łazience wykorzystano łagodne w swej fakturze płytki w kolorze piaskowym i imitujące beżowy marmur Crema Marfil. Główną ścianę w sypialni zdobi tapeta winylowa z motywem liści. Istotnym elementem projektowanego wnętrza jest pokój córki – aktualny na teraz oraz aktualny za kilka lat. Stąd zaprojektowane na wymiar, uniwersalne meble zawierające miejsce do nauki, przechowywania książek, zabawek i garderoby. Charakterystyczną ozdobą pokoju córki są dekoracje ścian w postaci rojów żółtych motyli. Dekoracja z powodzeniem może za kilka lat zostać zastąpiona dowolnie wybranym motywem ozdobnym. I jak to zawsze bywa w mieszkaniach, musieliśmy stanąć na wysokości zadania w zaprojektowaniu odpowiedniej ( nie za dużej i nie za małej) ilości miejsca do przechowywania  Całość wnętrza zdobią obrazy/reprodukcje o klasycznej tematyce impresjonistycznej.

Kategoria
Projekt wnętrza mieszkalnego
Rodzaj wnętrza
Wnętrza mieszkania
Rodzaj budynku
W bloku
Liczba pokoi
3
Dominujący styl
Nowoczesny

Komentarze

Jaki kolor (nazwa) został użyty w salonie?
  • Dodano 3 miesiące temu
Dzień dobry, PARA P5232-24 KIMONO. Przypominamy o konieczności wykonania próbek farby na ścianach poszczególnych pomieszczeń w celu sprawdzenia odcienia koloru. Pozdrawiamy!!!Marengo Architektura Wnętrz
  • Dodano 2 miesiące temu