Meble i dodatki do -30% - nie przegap! 📣
Koniec za:
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:  

Kolor limonkowy we wnętrzach – do czego pasuje i jak wykorzystać kolor limonki?

Kolor limonkowy we wnętrzach to jeden z najmodniejszych wyborów ostatnich sezonów. To barwa energetyzująca i świeża, jednak warto wiedzieć, jak ją wykorzystać, by nie przytłoczyła wnętrza. Lepiej postawić na limonkowy kolor ścian czy tylko na dodatki w tym kolorze? Z czym łączyć kolor limonki? Podpowiadamy!

limonkowa kuchnia
Fot. Dom.pl Projekty domów

Kolor limonkowy – jaki to odcień zieleni?

Kolor limonkowy to dość charakterystyczna barwa, którą trudno pomylić z innym odcieniem. Jak wygląda kolor limonkowy? Tak, jak skórka cytrusa o tej nazwie! To właśnie od niego wzięła się nazwa koloru.

Limonkowy to kolor zielony, ale z wyraźną domieszką chłodnego odcienia żółtego. Takie połączenie to świeża, energetyzująca i egzotyczna mieszanka, która wbrew pozorom dobrze komponuje się z wieloma kolorami.

Kolor limonkowy przywodzi na myśl same pozytywne skojarzenia: cytrusowe orzeźwienie, soczystą zieleń młodej trawy, a także sielską atmosferę tropikalnej wyspy. Ściany i dodatki w tym kolorze do każdego pomieszczenia wprowadzą powiew świeżości, nową energię i pozytywne wibracje.

Kolor limonkowy we wnętrzach – z czym go łączyć?

Kolor limonkowy to wyraźny, dość dominujący akcent. Z czym łączyć kolor limonkowy, aby nie przytłoczył pomieszczenia?

Wiele zależy od tego, czy wnętrze, do którego chcesz wprowadzić kolor limonkowy, jest przestronne czy dość małe. Druga kwestia to ta, jaki chcesz osiągnąć efekt: wnętrza przytulnego czy nowoczesnego i minimalistycznego. Trzecia istotna sprawa to, czy kolor limonkowy (jasny lub ciemniejszy – istnieje bowiem kilka odcieni) chcesz wykorzystać jako barwę dominującą we wnętrzu, czy jako dodatek.

Pamiętaj, że limonkowy to jaskrawy kolor, dlatego jego nadmiar może przytłoczyć wnętrze zamiast je subtelnie ożywić. Dlatego warto łączyć go umiejętnie z innymi barwami. Limonkowy dobrze wygląda w kontrastowych zestawieniach. W nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach wystarczy limonkowy akcent (np. jedna ściana lub jeden mebel w tym kolorze), który ożywi jasne i neutralne kolory, jak biel, beż czy szarości. Zestawienie limonkowego z „bezpiecznymi” kolorami sprawdzi się dobrze również w niewielkich pomieszczeniach.

Jeśli jednak pomieszczenie jest przestronne, kolor limonkowy możesz śmiało zestawić z różowym (w takim połączeniu świetnie prezentuje się szczególnie pudrowy róż) lub z granatowym. Chcesz wprowadzić do wnętrza limonkowy akcent, ale zachować przy tym jednolitą tonację, bez wprowadzania kontrastów? Przetestuj połączenie: limonkowy i musztardowy.

Sprawdź także: Żółty we wnętrzach – jak wykorzystać i z czym łączyć kolor żółty w aranżacjach?

Kolor limonkowy we wnętrzach – do czego pasuje?

Z jakimi jeszcze kolorami łączyć kolor limonkowy? Udane połączenia to:

  • kolor limonkowy i niebieski – takie połączenie przywodzi na myśl nadmorskie klimaty i kojarzy się z beztroską i relaksem. Limonkowy i niebieski świetnie wyglądają zarówno na ścianach (jedna taka, druga taka), jak i w dodatkach. Poduszki, dywaniki czy koce w tych dwóch kolorach to zawsze udane i radosne połączenie!
  • kolor limonkowy z granatem – to zestawienie wygląda najlepiej wówczas, gdy limonkowy jest akcentem ożywiającym granat. Granatowe meble, zasłony czy dodatki zyskają niesamowitego charakteru, gdy dodasz do nich limonkowy akcent, np. pomponiki czy wzory;
  • kolor limonkowy i szary – ten duet to dość spokojne i ponadczasowe połączenie, które sprawdzi się zarówno w przestronnych, jak i niewielkich pomieszczeniach.
Krzesło tapicerowane z podłokietnikami Marcelio wielokolorowe patchwork
5 / 5

Krzesło tapicerowane z podłokietnikami Marcelio wielokolorowe patchwork

647 zł
Cena regularna: 729 zł
Najniższa cena: 644 zł

Limonkowy kolor ścian – gdzie się sprawdzi?

Limonkowy kolor farby prezentuje się świetnie na ścianach, jednak jeśli zdecydujesz się na limonkowy kolor ścian, musisz uważać, by nie zdominował wnętrza. Dość bezpiecznym rozwiązaniem jest pomalowanie tylko jednej ściany na kolor limonkowy. Farba powinna być w jasnym odcieniu – farba w kolorze ciemnej limonki na dużej powierzchni może dać efekt odwrotny do zamierzonego i zamiast rozjaśnić wnętrze – przyciemni je.

Jeśli nie chcesz decydować się na malowanie całej ściany, postaw na limonkowy akcent na jednej ze ścian. Fototapeta, tapeta ze wzorem w kolorze limonkowym, a nawet naklejki w tym kolorze to akcent, który ożywi wnętrze, jednak z pewnością go nie zdominuje.

Choć meble, takie jak narożnik czy fotel w kolorze limonkowym nie są zbyt często spotykane, to są dostępne w ofertach różnych producentów. Meble w tym kolorze będą stanowić świetny dodatek wprowadzający świeżość i energię do pomieszczenia. Limonkowe meble będą wyglądać rewelacyjnie na tle białej, szarej lub granatowej ściany.

Zobacz również: Trendy kolorystyczne 2022 – sprawdź najmodniejsze kolory 2022 roku we wnętrzach

Kolor limonki – w jakich wnętrzach warto go wykorzystać?

Kolor limonkowy kojarzy się przede wszystkim z kuchnią i salonem. Dla odważniejszych będzie również świetnym wyborem do sypialni.

Kolor limonkowy w kuchni

Kuchnia to pomieszczenie, które jest doskonałym polem na różne eksperymenty. Meble kuchenne w kolorze limonki czy kolor limonkowy na płytkach to najczęściej wybierane rozwiązania. Rewelacyjnie wygląda również bardzo kontrastowe połączenie, jakim są czarne meble z limonkowymi akcentami. To rozwiązanie często wybierane do nowoczesnych pomieszczeń. Równie dobrze prezentuje się połączenie limonkowego z ciemnym szarym.

Masz niewielką kuchnię i obawiasz się, że jeśli limonkowego będzie zbyt dużo, to przytłoczy wnętrze? W takim razie postaw na dodatki w tym kolorze. Waga kuchenna, ociekacz na sztućce, deska do krojenia czy zasłonki w tym kolorze to sprawdzone rozwiązania!

Kolor limonkowy w salonie

Limonkowy kolor w pokoju dziennym sprawdzi się rewelacyjnie przede wszystkim w dobrze doświetlonych wnętrzach. Naturalne światło dzienne najlepiej współgra z limonkowymi meblami i dodatkami.

Jeśli salon jest przestronny, możesz pokusić się o kolor limonkowy na ścianie. Niech będzie to ta ściana, przy której ustawiony jest komplet wypoczynkowy. Aby kącik nie był zbyt krzykliwy, dobierz sofę w neutralnym kolorze, np. popielatym.

Nie chcesz robić rewolucji w salonie i zastanawiasz się, jak wprowadzić do niego ten soczysty kolor? Dodatki, takie jak dywan w kolorze limonki to rozwiązanie niedrogie w porównaniu do wymiany mebli czy malowania ścian, a przy tym skuteczne!

Kolor limonkowy w sypialni

Sypialnia to wyjątkowe pomieszczenie, które kojarzy się z przytulnością, spokojem i bezpieczeństwem. Taki efekt możesz osiągnąć także wprowadzając do sypialni kolor limonkowy.

Jak zastosować kolor limonki w sypialni? Może to być np. ozdobna tapeta w kolorze limonki, położona na jednej ze ścian. Podobnie jak w salonie, dobrze wyglądać będzie także dywanik w tym kolorze. Z mniejszych akcentów rewelacyjnie sprawdzą się poduszki ozdobne, doniczki oraz oprawy oświetleniowe w tym kolorze.

Limonkowy kolor we wnętrzach przywodzi na myśl same pozytywne skojarzenia. Jest świeży i soczysty, a do tego energetyzujący. Limonkowy kolor pokoju to częsty wybór wśród młodzieży. Świetnie wyglądają proste meble w tym kolorze na tle neutralnych ścian. Pamiętaj jednak o tym, że choć limonkowy to kolor dość jasny i radosny, to jeśli będzie go za dużo, może przytłoczyć wnętrze.


Inne artykuły w tej kategorii

Czarna kuchnia – sprawdź 9 pomysłów na aranżację czarnej kuchni

Czarna kuchnia – sprawdź 9 pomysłów na aranżację czarnej kuchni

Czarne ściany w aranżacji wnętrz - trend 2018

Czarne ściany w aranżacji wnętrz - trend 2018

Żółty we wnętrzach – jak wykorzystać i z czym łączyć kolor żółty w aranżacjach?

Żółty we wnętrzach – jak wykorzystać i z czym łączyć kolor żółty w aranżacjach?

Fokus na kolor: ŻÓŁTY

Fokus na kolor: ŻÓŁTY

Fuksja – kolor idealny nie tylko do odważnych wnętrz

Fuksja – kolor idealny nie tylko do odważnych wnętrz

Kolor lazurowy – jak wygląda i do czego pasuje lazurowy kolor we wnętrzach?

Kolor lazurowy – jak wygląda i do czego pasuje lazurowy kolor we wnętrzach?

Powiadomienie

Zapisz się do newslettera i nie przegap okazji

  • Informacje o promocjach
  • Rankingi produktów
  • Najnowsze trendy
  • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Selsey sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Fabrycznej 6, 53-609 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności

Wysyłka

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

10 lat na rynku

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Raty 0%

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Zwrot do 60 dni

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.