Meble z darmową dostawą do 48h!😍 Zrób zakupy za min. 500 zł!
Koniec za:
IKEA
IKEA
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Biała kuchnia – jaki blat, jakie płytki, jakie dodatki?


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką IKEA.


Białe meble kuchenne to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Czy przestrzeń z nimi w roli głównej musi być banalna lub chłodna i nieprzystępna? Dowiedz się, jak dobrać blat, płytki, fronty i dodatki, żeby biała kuchnia nie była zbyt nudna, zimna lub surowa.

Biała kuchnia – jaki blat

Kolor, fakturę, materiał oraz stopień połysku blatu kuchennego możemy dobierać na zasadzie pełnej harmonii lub kontrastu z szafkami. Będzie on stanowił przestrzeń roboczą, dlatego liczy się także jego funkcjonalność. Blat w kuchni powinien być nie tylko dobrze dopasowany do aranżacji, ale także wytrzymały, odporny na zarysowania, wilgoć, a przy kuchenkach gazowych również na wysokie temperatury. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupów:

Biała kuchnia biały blat – czy to dobre połączenie?

Kuchnie w totalnej bieli nadają się zarówno do małych i ciemnych wnętrz, które skutecznie rozświetlają, jak również do przestronnych kuchni, którym nadają lekkości. Taka aranżacja szybko się nie znudzi, ponieważ możemy ją dowolnie i bez większych kosztów zmieniać. Wystarczy tylko dobrać inny kolor oraz styl dodatków.

W pomieszczeniu, w którym tłem jest czysta biel, zadbajmy o właściwy dobór różnych jej odcieni. Blat musi pasować do frontów szafek, inaczej da wrażenie zabrudzonego lub pożółkłego. Zwróćmy również uwagę na ilość elementów dekoracyjnych, bibelotów i sprzętów ustawionych na widoku. Nie powinno być ich zbyt wiele, aby nie zaburzyły harmonii charakterystycznej dla przestrzeni monochromatycznych.

Biała kuchnia z czarnym, szarym lub ciemnym blatem

Czarny lub bardzo ciemny blat będzie przykuwał uwagę, ale też silnie narzucał charakter wnętrza. Dzięki niemu możemy uzyskać aranżację w pełni nowoczesną. To również jeden z najlepszych wyborów, kiedy chcemy odtworzyć styl loftowy czy pobawić się ekskluzywną elegancją glamour. Ciemny blat będzie też pasował do kuchni w stylu tradycyjnym.

Ciekawy efekt uzyskamy również wtedy, kiedy wybierzemy blat w odcieniach szarości. Przy prostych szafkach bez uchwytów może stworzyć on przestrzeń bardzo nowoczesną, oryginalną, przemysłową, industrialną lub jedynie delikatnie przełamać biel, nie zaburzając bijącego z niej spokoju.

Blaty w kolorze czerni lub szarości możemy kupić w wersji wykonanej z tańszego laminatu lub kwarcu i granitu o większym poziomie odporności. W tym wypadku duże znaczenie ma również ich grubość. Jeśli zależy nam na spektakularnym, przyciągającym uwagę efekcie, zdecydujmy się na gruby, ponad 7-centymetrowy blat.

Biała kuchnia z drewnianym blatem

Biel i różne odcienie drewna – od pobielonego, lekko szarego, przez miodowe, a na ciemnym, głębokim brązie kończąc – to jedno z najczęściej wybieranych, a przez to też klasycznych zestawień. Takie połączenie przełamuje chłód białych aranżacji, łącząc je z naturą. Drewno daje doskonały, choć nie tak mocny, jak w przypadku czerni, kontrast z bielą. Jeśli marzymy o takim wykończeniu blatu, możemy zdecydować się na tańszy imitujący deski laminat, płytę pokrytą cienką warstwą drewna lub najbardziej szlachetne, ale też najdroższe lite drewno. Choć jest ono mniej odporne od syntetyków, możemy je w łatwy sposób odnowić, szlifując zniszczoną warstwę papierem ściernym i zabezpieczając olejem. W efekcie podkreślimy przytulny, ciepły, naturalny charakter każdego, nawet nowoczesnego wnętrza.

Jakie płytki na ścianę i podłogę do białej kuchni

Wybór białych mebli do kuchni otwiera przed nami nieograniczone możliwości w doborze kolorów i wzorów na ścianach i podłogach. Do takich frontów będą pasowały zarówno śmiałe rozwiązania, jak również białe płytki, których banalność możemy przełamać nietypowym ułożeniem czy kształtem. Grać tutaj możemy również naturalnym i sztucznym światłem, które odbijać się będzie i załamywać na ich powierzchni. Biel przełamać możemy również każdym kolorem: od delikatnych pasteli, po wyraziste barwy, występujące np. na wzorzystych płytkach inspirowanych portugalskimi azulejo. Innym pomysłem jest wykorzystanie modnej od kilku ostatnich lat cegły lub ocieplenie wnętrza drewnem, np. ułożonym na podłodze.

Jak ocieplić i ożywić białą kuchnię? Jakie dodatki do białej kuchni

Aranżując kuchnię, w której dominującym kolorem ma być biel, nie musimy, a często nawet nie chcemy rezygnować z koloru oraz dodatków, które określają styl wnętrza. Możemy pokusić się o wprowadzenie kolorów jedynie w dekoracjach i wyposażeniu lub połączenie różnych frontów.

Biało-czarna kuchnia

Nieśmiertelna klasyka wcale nie musi być nudna. Jakie meble i dodatki wybrać, aby biało-czarna kuchnia nadal zaskakiwała?

Jakie fronty do biało-czarnej kuchni?

Biało-czarną kuchnię możemy stworzyć na bazie całkowicie białych frontów zestawionych z odpowiednimi dodatkami. Zgodnie z nowymi trendami warto też połączyć różne zestawy szafek. W tym wypadku najlepiej postawić na proste meble bez frezów i zdobień. Dobrze będą wyglądały zarówno w wersji matowej, na wysoki połysk, jak również kontrastowej czy wykorzystującej efekt trójwymiarowości. Ciekawym rozwiązaniem są czarne szafki z frontami pokrytymi farbą tablicową, np. drzwi z linii UDDEVALLA, które dostępne są w IKEA. Najlepiej umieścić je na górze, aby łatwo móc zapisać wiadomości. Może się jednak okazać, że takie dolne szafki zachęcą dzieci do częstszej pomocy w kuchni.

Jaki blat do biało-czarnej kuchni?

Kolory blatów, które pasują do takich wnętrz to: biały i czarny w macie lub połysku. Odpowiednie materiały to laminat, kwarc lub akryl. Klasyczne zestawienie ocieplimy blatem w kolorze naturalnego drewna.

Jakie meble i dodatki do biało-czarnej kuchni?

Konsekwentnie podążajmy zestawieniem czerni i bieli lub przełammy je mocnymi barwami, np. czerwienią, żółcią, zielenią. Dobierzmy kontrastujące tkaniny i drobne wyposażenie lub zdecydujmy się np. na kolorowe krzesła, stół, półki czy przeszklony kredens. Dzięki umiejętnemu zestawieniu elementów uzyskamy modny styl eklektyczny i przełamiemy klasykę.

Aby kuchnia nie wydała się zbyt surowa i chłodna, możemy również wprowadzić do niej akcenty naturalnego lub pobielonego drewna. Kolory i materiały, które pasują do tego typu wnętrza to: srebro, szkło, metal, mosiądz, drewno, czerwień, żółć, pomarańcz, zgaszona zieleń. Biało-czarne wnętrze podkreślimy oświetleniem w stylu nowoczesnym lub industrialnym, a mocny charakter przełamiemy lampami w kolorze ciepłego drewna.

Co na ścianę i podłogę w biało-czarnej kuchni?

W tym wypadku również powinniśmy poruszać się w obrębie naszych barw przewodnich lub przełamywać je mocnymi tonami. Jeśli zdecydujemy, aby nie wprowadzać dodatkowych barw, monotonię przełammy fakturą, nietypowym kształtem lub sposobem ułożenia. Do tego typu wnętrza pasować będzie również cegła oraz drewniane panele na podłodze.

Biało-szara kuchnia

Biel i szarość to jedno z najmodniejszych połączeń ostatnich sezonów. Jak zaaranżować wnętrze z wykorzystaniem tych kolorów:

Jakie fronty do biało-szarej kuchni?

Białe szafki o tradycyjnym kroju z dekoracyjnym frezem lub zakładkami można połączyć ze stylizowaną szarą witryną. W ten sposób kuchnia nabierze indywidualnego charakteru, zwróci się też ku stylowi retro i rustykalnemu.

Szarość możemy też wykorzystać przy aranżowaniu wnętrz nowoczesnych, a nawet industrialnych. Szafki w wersji na wysoki połysk doskonale rozświetlą ciemne i małe kuchnie. Ciekawym pomysłem jest również zastosowanie frontów z szarym nadrukiem, przypominającym np. plamy akwareli jak w szafkach KALVIA dostępnych w IKEA.

Jaki blat do biało-szarej kuchni?

Do takiej kolorystyki wnętrza pasuje blat: biały, czarny i szary w połysku lub macie, srebrny, kamienny lub z jasnego drewna.

Jakie meble i dodatki do biało-szarej kuchni?

W tym wypadku najlepiej sprawdzi się konsekwencja i umiar. Meble i dodatki w stonowanych kolorach nie zaburzą harmonii i spokoju, płynącego z tego typu wnętrza. Przy wyborze barw poruszajmy się w tonacjach zgaszonych, wybierajmy bezpieczne odcienie szarości, biel i czerń. Aby nieco ocieplić wnętrze, zdecydujmy się na pobielone drewno lub żywe rośliny.

Co na ścianę i podłogę do biało- szarej kuchni?

Stonowana powinna być również podłoga oraz ściany. Do biało-szarej kuchni wybierzmy więc panele podłogowe z jasnego drewna lub imitujący je gres czy kafle w odcieniach bieli, czerni i szarości. Jeśli zdecydujemy się na fronty ze wzorem, zestawmy je z czymś spokojnym, pozwalającym skupić uwagę na oryginalnych meblach.

Biało-zielona kuchnia

To połączenie kolorystyczne skłania do powrotu do natury. Jak sprawić, aby było przyjemnie odprężające:

Jakie fronty do biało-zielonej kuchni?

Do biało-zielonej kuchni będą pasować wszystkie lekkie meble w stylu skandynawskim. Sprawdzi się totalna prostota lub delikatne frezy, zachowujące nowoczesny charakter. Jeśli decydujemy się na dwukolorowe szafki, wybierzmy kolory zgaszone, przytłumione: oliwkowy, miętowy czy zdecydowaną ciemną zieleń, np. jasnozielone fronty KALLARP z IKEA. Jaskrawe barwy, które mocno się wybijają, wyszły już z mody i lepiej zastosować je jedynie w dodatkach, które skutecznie rozweselą pomieszczenie.

Jaki blat do biało-zielonej kuchni?

Przede wszystkim drewniany, ale też klasyczny czarny lub biały.

Jakie meble i dodatki do biało-zielonej kuchni?

Jeśli kolor zielony ma nas przybliżyć do natury, doskonałym uzupełnieniem będą wzory roślinne na ścianach oraz blat i dodatkowe meble z surowego drewna. Ciekawym rozwiązaniem, które wpisuje się w najnowsze trendy wnętrzarskie, będzie tzw. zielona ściana utworzona z kompozycji roślinnych. Możemy ją zbudować, np. z doniczek pełnych pachnących ziół.

Co na ścianę i podłogę do biało-zielonej kuchni?

Oczywistym wyborem jest tutaj naturalne drewno, które może pojawiać się zarówno na podłodze, jak i w postaci boazerii na ścianach. Ciekawe może okazać się również zastosowanie wzorzystej tapety w motywy roślinne lub dobranie do białych mebli płytek w kolorze zgaszonej, naturalnej zieleni.

Nowoczesna biała kuchnia na wysoki połysk

To kolejny popularny klasyk. Jak nadać mu indywidualnego charakteru?

Jakie fronty do nowoczesnej białej kuchni na wysoki połysk?

Do tego typu kuchni pasują nowoczesne, minimalistyczne fronty z wbudowanymi lub prostymi uchwytami. Najczęściej szafki są pokryte folią, która zapewnia efektowny błysk i ułatwia czyszczenie. Możemy łączyć je z frontami wykonanymi z mlecznego szkła, które wzmocnią optyczny efekt powiększenia przestrzeni. Ciekawie wyglądać może również zestawienie mebli na wysoki połysk z frontami trójwymiarowymi, załamującymi światło, np. graficznymi HERRESTAD z IKEA.

Jaki blat do nowoczesnej białej kuchni na wysoki połysk?

Przy minimalistycznych kuchniach na wysoki połysk zdecydujmy się na błyszczący biały blat. Nowoczesny, surowy klimat nadamy dzięki czerni i odcieniom szarości. Przełamiemy go blatem z drewna.

Jakie meble i dodatki do nowoczesnej białej kuchni na wysoki połysk?

W dodatkach postawić możemy na totalną biel, która stworzy przestrzeń czystą i nierzucającą się w oczy, odpowiednią np. do kuchni otwartej na salon. Można również nadać jej surowego, futurystycznego charakteru lub na tej bazie stworzyć luksusowe wnętrze glamour dzięki czarnym i srebrnym dodatkom. Jeśli nie do końca odpowiadają nam tego typu połączenia, a nie chcemy rezygnować z mebli na wysoki połysk, możemy zestawić je z naturalnym drewnem w ciepłym odcieniu.

Dzięki niemu kuchnia nie straci na nowoczesności, ale stanie się bardziej przystępna i przytulna. Niezależnie jednak od doboru dodatków białe kuchnie na wysoki połysk pozostają propozycją dla wielbicieli minimalizmu i prostoty. Przy dekorowaniu należy więc pamiętać o zachowaniu umiaru.

Co na ścianę i podłogę do nowoczesnej białej kuchni na wysoki połysk?

Fronty, tworzące często jedną, nierzucającą się w oczy taflę, dają nam pole do aranżacyjnych popisów. Możemy do nich dobrać płytki w stonowanych kolorach lub stworzyć odważne mozaiki, np. z biało-czarnych kafli. Skandynawskiego uroku szafkom na wysoki połysk dodamy, układając na podłodze jasny parkiet.

Biała kuchnia ocieplona drewnem, czyli kuchnia w stylu skandynawskim

Skandynawowie znaleźli złoty środek między zachowaniem czystości i spokoju wnętrza z jednoczesnym nadawaniem mu swobody i przyjemnego ciepła. Być może właśnie dlatego wnętrza w stylu skandynawskim są od wielu lat tak popularne. Za sukces odpowiedzialne jest połączenie prostoty i naturalności.

Jakie fronty do kuchni w stylu skandynawskim?

Kuchnie skandynawskie łączą naturalne piękno z maksymalną funkcjonalnością. Są jasne i zaaranżowane tak, aby ułatwiać i uprzyjemniać codzienne obowiązki. Pasują do nich proste, lekkie fronty lub szafki z frezem, przypominającym ułożenie drewnianych desek. Niewskazana jest zbytnia dekoracyjność i nadmiar niepotrzebnych elementów.

Jaki blat do kuchni w stylu skandynawskim?

W kuchniach skandynawskich króluje lite drewno. Wybierać możemy spośród różnych jego odcieni. Najlepiej, aby było jasne lub miodowe.

Jakie meble i dodatki do kuchni w stylu skandynawskim?

Przestrzeń ma być jasna, wygodna, funkcjonalna, ale niepozbawiona domowej atmosfery. Możemy w niej zestawiać elementy z różnych światów, jeśli tylko nie zaburzymy specyficznej aury. Swoje miejsce znajdą tutaj przedmioty z przeszłością lub stylizowane na stare, meble w różnych odcieniach spokojnych pasteli, a nawet tapety czy kafle z delikatnymi motywami roślinnymi.

Szczególną rolę w kuchniach skandynawskich odgrywa drewno, występujące w swoich naturalnych barwach, jak również pobielone lub pomalowane na szaro. To dzięki niemu biała, czysta, świetlista przestrzeń nabiera ciepła i staje się przyjemna. Drewno najczęściej pojawia się na blacie, ale występuje też w meblach dopełniających główny zestaw szafek kuchennych. Duży stół z widocznymi sękami, sprawiający wrażenie wiekowego lub surowego, może stanowić doskonały punkt skupiający uwagę. To przecież przy nim toczyć się będzie całe kuchenne zamieszanie.

Co na ścianę i podłogę do białej kuchni w stylu skandynawskim?

W tym wypadku również powinniśmy zdecydować się na drewno lub jego imitację. Na podłogi i ściany możemy również położyć proste płytki w stonowanych kolorach, zaczerpniętych z natury. Charakter wnętrza podkreślą: kamień, motywy roślinne i jednolite, zgaszone kolory.

Biała kuchnia retro w stylu angielskim

Domowe ciepło z elegancją w klasycznym wydaniu łączy biała kuchnia w stylu angielskim, która może kojarzyć się z tą w domu babci. Ma ona sprawiać wrażenie ułożonej, funkcjonalnej, przytulnej i nieco sentymentalnej. Jak ją stworzyć?

Jakie fronty do kuchni w stylu angielskim?

Do kuchni w stylu angielskim pasują fronty z widocznie zarysowanymi, dekoracyjnymi frezami, np. z linii BODBYN z IKEA. Charakter podkreślą przeszklone, ażurowe witrynki i różnego rodzaju przegródki czy półki, np. na wino.

Jakie meble i dodatki do kuchni w stylu angielskim?

Meble do kuchni w stylu angielskim zachwycą wszystkich miłośników dekoracyjnych kształtów. Dopełnieniem frezowanych frontów będą krzesła i stół z rzeźbionymi nóżkami oraz stylizowane kredensy i półki. Aranżację dopełni bogactwo tkanin, najczęściej w klasyczne wzory kwiatowe, np. z motywem róż lub peonii.

Jaki blat do kuchni w stylu angielskim?

Klasykę najlepiej podkreśli blat z ciemnego, kasztanowego drewna lub czarnego kwarcu.

Co na ścianę i podłogę do białej kuchni w stylu angielskim?

Na ścianę i podłogę w kuchni w stylu angielskim dobierzmy kafle o klasycznych kształtach i fakturach. Nie przesadzajmy ze wzorami i intensywnymi kolorami. Najlepiej zdecydujmy się na klasyczną biel lub czerń.

Biała kuchnia w stylu prowansalskim

Sielski, domowy charakter to cecha wnętrz w stylu prowansalskim. Najważniejsza jest subtelność, z jaką potraktowano nie tylko meble, ale też każdy najdrobniejszy nawet bibelot.

Jakie fronty do kuchni w stylu prowansalskim?

Podstawą stylu prowansalskiego są frezowane, pobielone meble, na których widoczna jest faktura drewna. Pamiętajmy, aby nie były one zbyt ciężkie i nie przesadźmy z dekoracyjnością. Najlepiej sprawdzą się proste, delikatne fronty z zarysowaną szeroką ramą, np. dostępne w IKEA SAVEDAL, które zestawimy z niewielkimi uchwytami, np. w kolorze czarnym.

Jakie meble i dodatki do kuchni w stylu prowansalskim?

We wnętrzach prowansalskich pojawiają się motywy kwiatowe, ale nie są to już klasyczne róże i piwonie, ale gałązki lawendy i polne kwiaty. Całość sprawia wrażenie romantycznej, łagodnej, nieco sentymentalnej, bo tęskniącej do aranżacji tradycyjnych domów z południa Francji. Punktem centralnym jest drewniany lub biały stół i krzesła. Podczas wyboru mebli i dodatków pamiętajmy, że muszą one być delikatne, nieprzesadzone.

Jaki blat do kuchni w stylu prowansalskim?

Subtelność stylu prowansalskiego podkreślimy białym lub drewnianym blatem.

Co na ścianę i podłogę do białej kuchni w stylu prowansalskim?

Romantycznie, kobieco, sentymentalnie, ale też delikatnie – tak powinna wyglądać aranżacja kuchni w stylu prowansalskim. Wybierzmy więc płytki, tapety lub farby w stonowanych kolorach lub z motywami kwiatowymi. Jeśli dobierzemy neutralne białe kafelki do ułożenia na ścianie, możemy odważniej wybierać desenie i kolory podłogi. Pamiętajmy jednak, że przy subtelnych dodatkach cała uwaga skupi się właśnie na niej.

Artykuł powstał we współpracy z IKEA.


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką IKEA.



Inne artykuły w tej kategorii

Sponsorowane Jak funkcjonalnie zagospodarować kuchnię?

Jak funkcjonalnie zagospodarować kuchnię?

Sponsorowane Jak urządzić małą kuchnię?

Jak urządzić małą kuchnię?

Sponsorowane Kuchnia na miarę - jak dobrze zaplanować kuchnię?

Kuchnia na miarę - jak dobrze zaplanować kuchnię?

Sponsorowane Mały balkon – jak go zorganizować? Przechowywanie na balkonie

Mały balkon – jak go zorganizować? Przechowywanie na balkonie

Sponsorowane Urządzamy imprezę na świeżym powietrzu!

Urządzamy imprezę na świeżym powietrzu!

Sponsorowane Balkon dodatkowym pokojem

Balkon dodatkowym pokojem

Powiadomienie

Zapisz się do newslettera i nie przegap okazji

  • Informacje o promocjach
  • Rankingi produktów
  • Najnowsze trendy
  • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Selsey sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Fabrycznej 6, 53-609 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności

Wysyłka

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

10 lat na rynku

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Raty 0%

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Zwrot do 60 dni

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.