Końcówka wyprzedaży ⏰ Weekend promocji do -75%
Czego szukasz?
Zobacz także
EVOLUXURY DESIGN ARKADIUSZ JASKOLSKI
EVOLUXURY DESIGN ARKADIUSZ JASKOLSKI
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Funkcjonalna łazienka - 10 projektów

Jakie sprzęty powinny znaleźć się w łazience? Wyposażenie to kwestia, którą analizujemy dość drobiazgowo zabierając się za każdy projekt. Od wielkości, rodzaju, formy oraz rozmieszczenia umywalki, prysznica/wanny, ubikacji zależy czy wnętrze będzie funkcjonalne oraz przyjazne przyszłym użytkownikom.

Oczywiście o tym co ostatecznie znajduje się w łazience zależy od wielkości samego pomieszczenia. Do małych wnętrz polecamy raczej prysznic niż wannę. Palącym tematem jest również umiejscowienie pralki. Niestety nie zawsze możemy przenieść ją do pomieszczenia gospodarczego. Alternatywą pozostaje wtedy kuchnia. Czy warto? Przy mikroskopijnych łazienkach, z pewnością. Nie ma nic bardziej niepraktycznego niż urządzenie, z którego nie jesteśmy w stanie swobodnie korzystać. W nieco większych wnętrzach pralkę możemy ukryć w zabudowie. Górna część takiego mebla może stanowić szafki na ręczniki, przybory toaletowe, chemię gospodarstwa domowego. Zachęcamy, o ile jest na to miejsce, do montażu mebli w łazience. Każda szafka to potencjalna strefa przechowywania, których nigdy dosyć. Obawy, że meble w łazience (pomieszczeniu o podwyższonej wilgotności) się nie sprawdzają, są absolutnie bezpodstawne. Wystarczy zastosować odpowiedni materiał, np. płytę MDF z dobrze zabezpieczonymi krawędziami i nie ma mowy o wchłanianiu wody i „puchnięciu” mebla. Zastanawiając się też nad aranżacją małych przestrzeni warto pamiętać, że nie powinniśmy rezygnować z żadnego elementu tzw. podstawowego programu funkcjonalnego: wanny lub prysznica, sedesu oraz umywalki. Szczególnie dużą pokusę stanowi tu umywalka. Można wyobrazić sobie mycie rąk czy zębów przy zlewie, ale jest to szalenie niepraktyczne. Producenci ceramiki sanitarnej rozwiązali ten problem i w swojej ofercie mają modele (a nawet całe kolekcje) o mniejszej niż standardowa wielkości. Dotyczy to zarówno umywalek, sedesów, jak i kabin prysznicowych.

Niezależnie od tego jak dużą mamy łazienkę oraz czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrzewania podłogowego w każdym wnętrzu powinien znajdować się grzejnik. Zapewni on nie tylko pożądaną temperaturę, ale też wysuszy ręczniki oraz będzie regulował wilgotność powietrza.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zaprojektowanych przez EVOLUXURY DESIGN łazienek mamy nadzieję, że staną się one dla Państwa podpowiedzią i inspiracją. Więcej naszych projektów znajdziecie na Homebook. Zapraszamy!


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności